Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6,5 vagy 7,5 évesen kezdje az...

6,5 vagy 7,5 évesen kezdje az iskolát? Ti melyik mellett voksolnátok?

Figyelt kérdés
Március 1-i születésű a gyerekem.

2015. szept. 27. 21:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Nekem március 2-án tölti a 6 évet. Az óvodába már felmérték igaz még nem tudjuk az eredményt. Én már kijelentettem, hogy semmi képpen nem adom a gyereket iskolába akár érett rá akár nem. Nem késő 7 évesen adni, nem nyolc lesz hanem hét. Tudom a másik kettőről ha elkezdődik az iskola ott már nincsen megállás tanulni kell folyamatosan nincs játék, tévé.Ehez szerintem egy hat éves még kicsi hagy élvezze ki a gyerekkort. Illetve van nekünk egy kis testi fogyatékosságunk és emiatt is erősödnie kell. De ha nem lenne ez a problémánk akkor sem adnám a suliba.
2015. szept. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
72%
Egy tavaszi születésű gyereket teljesen felesleges egy évre visszatartani. Betöltötte a hatot szeptemberre már jó ideje, úgyhogy - hacsak nincs valami probléma vele - nem indokolt, hogy az óvodában maradjon.
2015. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem. Attól Félek, hogy ő lesz a legkisebb az osztályban, de még ez hagyján. Hanem, hogy a kira miatt lassabban tud majd teljesíteni, azok mellett, akik betöltötték a 7, életévüket.
2015. szept. 28. 12:33
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kortól függ. Nálunk is voltak idősebb meg fiatalabb pro-k is.
2015. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
az én lányom szülinapja pontosan 6 héttel előzi meg a te lányodét, és nálunk egyértelmű volt, hogy megy iskolába. lehet, hogy mi jó iskolát fogtunk ki, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy szegényeknek véget ért a játékos gyerekkor, és a lemaradás veszélyének pallosa folyton a fejük felett lógna. a lányom is szereti a sulit, nem nyomasztja. a tanítónéniket pont úgy ölelgeti, mint az oviban az óvónőket. természetesen van olyan osztálytársa is, aki több, mint egy évvel idősebb, és pl. folyékonyan olvas, de nem hozzájuk igazítják a haladás sebességét. szóval én nem bántam meg, hogy 6,5 évesen suliba ment. azt bántam volna, ha nem ment volna. persze minden kisgyerek más. és minden iskola is. hallottam már olyan sztorikat, amiktől égnek állt a hajam...
2015. szept. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Azért, mert a normális időben kezdi az iskolát, nem fog lassabban haladni. Elég baj, hogy az embernek már ezen kell gondolkodnia, mert ilyen sok gyereket tartanak vissza indokolatlanul, és az lesz a kirívó, aki ahogy kell, hatévesen kezdi az iskolát. Pedig nem kerül hátrányba, ha iskolaérett, akkor ugyanúgy tud teljesíteni, mint a túlkorosok.
2015. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a dilemmában vagyok most. Kisfiam március 28-i születésű. Én sem tudom még, hogy mi lenne a jó döntés. Jó fejű gyerek, a képességeivel semmi gond, de mindig is későn érő volt. És lelkileg nézve szerintem nem lesz még érett rá. És ez az óvónők véleménye is, emiatt bizonytalanok. Meg azt mondtál még, hogy túl játékos. Tehát mikor eladat van, foglalkozás, akkor ő sosem akar menni, mert inkább játszik. És hát ugye a suliba 45 perceket végig kell ülni, ha tetszik, ha nem. Szóval a kötelességtudatot kell benne növelni. De végül is még van egy éve. Meg úgy gondolják, hogy az sem biztos, hogy jó, ha visszatartjuk lehet jobb lenne, ha hagynánk továbblépni. Abban maradtunk egyenlőre, hogy valószínűleg megy, de majd január fele, mikor aktuális lesz a választás, akkor még átbeszéljük.

Neked mit mondtak az óvónők?

2015. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Még nem volt erről szó, ez csak az én aggodalmam. A válaszok többsége kezd megnyugtatni, hogy jó lesz a 6,5 év is. Persze, ja iskolaérett lesz.
2015. szept. 28. 21:01
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

nekem ugyan nincs gyerekem kinézőben sem, de szerintem ha elég érett akkor ne tartsátok vissza. van olyan barátnőm aki 21 évesen kezdte az egyetemet,mert elsőben is késett egy évet, és gimiben is 5 évesben volt. persze nincsen semmi kivetni való abban,hogy valaki 21 évesen kezdi az egyetemet, de pl egy orvosi egyetem 6 év minimum,utána szakosodás stb..1 év is sokat jelent,az ember szeretne minél előbb a saját lábára állni,dolgozni stb.

én is késtem óvodában egy évet,olyan indokkal hogy a csoportban mások is késtek.ami szerintem hiba volt,mert én már 6 évesen elkezdtem érdeklődni a betűk iránt,kérdezgettem hogy mi micsoda és magamtól elkezdtem írni,másolni..szóval nem értem miért kellett visszatartani.

divatból ne tegyétek,csak ha tényleg úgy látja szakember,hogy még várjatok.

ha a távoli jövőre is gondoltok,ez a legjobb. a korosztályomban kb mindenki sajnálja akit kérdeztem erről,hogy már járhatna egy évvel előrébb, közelebb a diplomához stb..

de ez nyilván gyerek függő,hogy mennyire érett.

2015. szept. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
Kisfiam februárban volt 6 éves. Jövőre megy suliba. Én nem bánom, okos, ügyes gyerkőc,de mentálisan nincs még a sulira ráhangolódva. Nagyon játékos még.
2015. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!