Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehetek, hová fordulhatok,...

Mit tehetek, hová fordulhatok, ha az óvoda szerint iskolaérett a gyerekem (mert kell nekik a hely az új kicsik felvételéhez), de én még nem akarom iskolába küldeni?

Figyelt kérdés
Természetesen 2016. szeptemberről van szó, a gyerek meg augusztus 21-én lesz csak 6 éves.
2015. szept. 30. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
szerinte az óvodához, hogy legyen helye
2015. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
*szerintem(de csak tipp)
2015. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha gyermeked valóban iskolaérett, akkor sehova. Ha úgy gondolod, hogy nem az, kérj felmérést a nevelési tanácsadóban.
2015. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nevtanban kérhetsz iskola éretségi vizsgálatot ,ilyenkor .de ha ők is iskola éretnek gondolják akkor mennie kell.
2015. okt. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tudom, csak a máj. 31. előtt betötöltött 6 éveseknek kötelező abban az évben iskolába mennie(ha iskola érett). Nálunk így volt 3 éve.

jún. és aug. 31. közt születetteknél a szülő dönthet. Kérdezz rá!

2015. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, már egyáltalán nem így van. Aki augusztus 31-ig tölti a 6 évet, annak kell iskolába mennie. Tavaly még úgy volt, hogy az óvodavezető javaslatára maradhatott egy évet, ez nagyjából úgy működött (úgy tudom mindenhol) hogy a szülő döntött, menjen-e a gyerek iskolába. Nagylányomék csoportjában maradt is az összes nyári gyerek. Idéntől viszont sokkal szigorúbban veszik, középsős lányom óvónénije jelezte is, hogy hiába július végi a lányom, csak indokolt esetben járhatja kétszer a nagycsoportot, hiába ő a leglassabb most a csoportjában és nem jól fogja a ceruzát, emiatt nem maradhat majd, úgyhogy sürgősen kezdjük el fejleszteni.
2015. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy olvastam hogy most már agusztus 31. Ig betölti a 6 évet mennie kell elméletben .
2015. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os: te ebbe belenyugszol? mármint, hogy fejleszteni kell, annak ellenére, hogy nem elég érett? sztem akkor ez nálatok is csak arról szól, hogy kell a hely. Én nem akarom az alig 6 éves gyermekemet a 7, meg 7 és fél évesekkel együtt iskolába indítani! Ezért érdekel, hogy mit tudok csinálni.
2015. okt. 1. 22:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Semit nem tudsz csinálni ,csak a nevtantol kérhetsz egy szakvéleményt és amit ők mondanak azt az ovoda elfogadja ,ha javasolja a maradást akkor maradhat ,ha nem javasolja akkor muszáj mennie .ennyi mást nem tehetsz .

Kérj időpontot mielött kifutsz az időből .

2015. okt. 2. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pont ebben a helyzetben vagyok én is! Az én gyerekem aug.22én született, nem szorul fejlesztésre, okos, ügyes, de..., kicsi, szétszórt, reggelente sír még mindig, alszik ebéd után, nem tud koncentrálni sokáig stb. Szerintem nem is kérdés, hogy maradnia kell, tavaly még az óvónők is azt mondták, hogy a nyári gyerekek maradhatnak simám, amúgy aug.31 a határ. Most pedig azt, hogy az óvodavezető dönt, hozzá kell menni, és nagyon határozottan kiállni magunkért ( ezt az óvónéni javasolta, mert hogy nekik most ki kell szórniuk a nagyokat...). Ha mégsem, akkor mehetsz nevtan-ba. Ott állítólag a szülőket támogatják.
2015. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!