Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha egy gyerek nem szeret...

Reddike kérdése:

Ha egy gyerek nem szeret iskolába járni, akkor hol a hiba a családba, vagy az iskolába?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Mindkettőben. Az iskolában, mert nem tudták vele megszerettetni, és a szülőkben, mert rosszul választottak és most nem veszik ki és keresnek neki egy jobb helyet.
2015. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

sokminden oka lehet

annyi is, hogy egyszerűen nehezen szocializálódik

ugyanis a legfontosabb szerintem a barátok, hogy várják e, amikor megy...

2015. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Uram istenem milyen tudatlan kérdés.

Iskolában egyértelmüen. A családban???? Ha a családban nincs baj akkor elmondják gyereknek nem élvezetért jár iskolában és oda csak kitartás kell.

2015. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy a tanárban,iskolában és lehet a gyerekekben is .
2015. okt. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Az ugyebár attól függ, MIÉRT nem szeret iskolába járni. Ha agyerek nem tanulta meg eddig, hogy feladatok márpedig vannak és meg kell csinálni, akkor a család és az óvoda, de általában nem ilyen egyszerű a helyzet. :)

Viszont vannak olyan iskolák, ahová én sem járnék szívesen. Első évben többek között meg kellene szerettetni a tanulást. Ha meg a közösség rossz, és kiközösítik a gyereket, az újabb téma. És ez csak 3 lehetséges ok.

Tudd meg az okát, és változtass rajta.

2015. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

És miért kell egyből felelőst keresni? Egyáltalán miért baj az, hogy nem szeret iskolába járni? Én sem szeretek minden nap munkába járni, szívesebben lennék a gyerekeimmel. Nekik tán nincs joguk valamit nem szeretni?


Az én lányom negyedik osztályos, jó tanuló, nincs rá panasz, de a mai napig nyűg az indulás a suliba. Mert nem szereti, na bumm. De ez nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy akkor az a gyerek nem viszi semmire, attól még lehet úgy nevelni, hogy ne kallódjon el.


Mi évek óta minden nap megbeszéljük, hogy drága lányom, én sem szeretek munkába menni, de vannak kötelességek, amiket meg kell tenni. Nekem ez, neki az iskola. Én a munkával pénzt keresek, és ebből a pénzből megyünk az állatkertbe. Ő azért tanul, hogy nagykorában ő is sok pénzt keressen, mert akkor már magának fizeti az "állatkertet".

2015. okt. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek azokkal, akik azt írták, sokféle oka lehet, miért nem szeret járni, meg kellene keresni, mi a gondja pontosan, és simán lehet, hogy egy iskolaváltás megoldaná.


Azzal a gondolattal viszont nem értek egyet, hogy „minek kéne szeretnie, én sem szeretek dolgozni járni”. Tudom, hogy idealistának tűnök emiatt, de én arra szeretném nevelni a gyerekemet, hogy ne elsősorban a pénz miatt dolgozzon majd, hanem szeresse is azt, amit csinál. Persze mindenben vannak nemszeretem részek, de ha alapvetően érdekli a szakmája és sikere van benne, akkor ezek kisebbségben lesznek. Hiszek benne, hogy a legfontosabb, hogy megtalálja az ember a neki megfelelő munkakört.

Szerintem szörnyű lehet úgy leélni egy életet, hogy valaki utálja azt, amit csinál, és csak a pénz motiválja.

Ugyanilyen szörnyű, ha egy gyereket arra kényszerítünk, hogy napi 8 órában olyan helyen legyen, ahol szenved. Ha semmi sincs a suliban, ami elviselhetővé teszi számára a nemszeretem órákat, akkor az igenis nagy baj.

2015. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre több választ is találni, Vekerdy Tamás: Az iskola betegít? c. könyvében.

De sok másik könyv is foglalkozik a témával, hogy a gyerekeknek miért rossz az iskola. Egyszerűen természetellenes. Rájuk erőszakol egy csomó olyan dolgot, amit nem akarnak. Megtöri, megalázza őket, és már gyerek korukban megtanulják, hogy az élet szörnyű. Felnő egy rakás frusztrált, idegbeteg ember. Csak szét kell nézni a világban...


Itt is sok érdekesség olvasható:

[link]


Persze, a legtöbb szülő nem engedheti meg, hogy otthon legyen a gyerekével, és megadja neki amire szüksége van, mert dolgoznia kell, hogy aztán a fizetését az iskolára, meg egy csomó olyan felesleges dologra költse, amire igazán nincs is szüksége...


A társadalomnak át kellene gondolni az ÉLETet!


pl.: https://www.youtube.com/watch?v=wGQmEdsjiuY

2015. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"És miért kell egyből felelőst keresni?"

Nem a felelőst keresi, hanem az okot. És változtatni szeretne rajta. Az a jó ugyanis, ha szeret iskolába járni egy gyerek. Ha az ő igényeinek megfelelőt sikerül választani, és csak úgy szívja magába a tudást, mint a szivacs. Ha a te utadat járja majd, ő sem fog majd szeretni munkába menni, mint te. Holott sokkal szebb lenne a világ, ha szeretne iskolába járni, értelmes, neki passzoló dolgokat tanulni, aminek segítségével olyan munkája lehetne, amit szeret csinálni, és akkor ő legalább örömmel járna be dolgozni!

2015. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!