Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljak, hogy ne tűnjene...

Mit csináljak, hogy ne tűnjenek el a ceruzák?

Figyelt kérdés
A húgom másodikos és minden vasárnap kihegyezem a ceruzáit és kipótlom, ahol üres hely van, de mindin félig üres vasárnapra. 18 színescerkából 3 eltörik, 10 eltűnik, 2 valaki másé. Már próbáltam ráírni a nevét, színes ragasztószalaggal megjelölni, de mindig eltűnnek.

2015. nov. 1. 19:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát én már sok újat nem tudok mondani. A fentiek nagyon jókat írtak. Próbáld meg ezt is azt is, egy-egy ideig, hátha bejön valamelyik.

Ha pedig végképp nem megy akkor kénytelenek lesztek otthonra tartalékba venni vagy 5 doboz színesceruza készletet és pótoljátok. :) Keressetek valami jó papír írószert ahol a nagy tétel miatt kaptok kedvezményt akár. :)

De a viccet félretéve ha semmi nem válik be tényleg vegyetek otthonra több doboz cerkát és pótoljátok. aztán hátha kinövi és ebben is megkomolyodik. Tudom hogy bosszantó hogy mindig eltűnik, de hát sajntos ez van.

Esetleg még tanár nénivel lehet beszélni, hogy hívja fel a gyerekek figyelmét a ceruzákra jobban. Egymás ceruzáira is, hogy mindenki nézze meg a tolltartóját és ha nem az övé akkor tegye ki a tanári asztalra és tanár néni szétosztja, vagy megkéri a gyerekeket hogy menjenek oda és mindenki keresse meg a sajátját stb.

Tudom most mások azt fogják mondani, hogy már másodikosok, de én úgy gondolom, hogy a tanár nénire jobban hallgatnak, meg ott mindennki ott van. Valamint úgy együtt hatásosabb lehet egy tanító célzatú felhívás, nevelés a ceruzák témában is.

Esetleg még meg lehet kérni tanár nénit, hogy titkon nézze meg hogy mit csinál a gyerek a cerkájával. Nemtudom tanár néni mennyire nyitott stb, ez attól is függ.

De úgy gondolom, hogy óra végén felhívja a gyerekek figyelmét, hogy akkor mindenki pakolja vissz a tolltartójába a cerkáját amit az órán használt és húzza be a szünetbe zárva legyen, lehet már az is segítene. Illetve hogy ha adott valaki kölcsön cerkát a társának akkor adja vissza stb.

Én úgy gondolom lehet ez is segítene kicsit. Már csak hogy a témáa előkerül jobban, nyomósabban, akár több héten át, lehet figyelmesebbek lesznek a kicsik.

De mondom tanár nénitől is függ!

Ha én tanár néni lennék, nem jelente problámát, hogy kipróbáljuk osztályszinten. Max nem működne, de biztos nem esne nehezemre, és legalább megpróbálnám.

Addig meg nincs más mint beszélgettek otthon is vele erről, kikérdezitek, mit hogyan szokott csinálni, lehet rájöttök, hogy mikor veszhetett el, vagy hol esélyes az elveszés. Addig meg pótlás ezerrel. És reméljük megkomolyodik.

Kitartás!

2015. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 8. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!