Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hazudni kell a lecke kedvvért?

Hazudni kell a lecke kedvvért?

Figyelt kérdés

Jó napot, tanácsot szeretnék kérni, hátha volt valaki már ilyen helyzetben.

Kislányomról lenne szó, múlt héten azzal a leckével ért haza, családfa-családtörténet, ahol szülői segítséggel fel kellett vázolni egy sima családfát, és elmesélni, ki honnan, valamint bármi érdekességet, anekdotát, szóval érdekes egy feladat, aláírom.

A mi családunk nem egyeszű eset.

Nagyszülőknél tipikus mozaikcsalád, válások, újraházasodások, új gyerekek, megszakított kapcsolatok...

A család bizonyos részeivel még gyerekek előtt megszűnt a kapcsolat, és nem vér szerint lettek új családtagok, a gyerekek már ebbe születtek, nagybácsi és dédimama, akihez vér szerint semmi közük, csak az igazi még látni sem akarta nagyon őket.

A bökkenő ott van, hogy a gyerek mindezt tudja, mi becsülettel elmondunk mindent, ahogy nőtt, megértette, ez szerint is írtuk meg az egészet, nevekkel (ahol ugye feltűnt, hogy mások a családnevek) de a kifejtésben benne is volt, hogy nekünk a sors más családot adott a vér szerinti helyett, stb... úgy leírva, ahogy az ő fejében ott van, hogy más gyerek is megértse, hiszen nagyszülő helyére a családfában nem akarta beírni a valódit, (én azt akartam eredetileg, nem tudom, miért, amikor tényleg egyszer sem látták egymást... de mondta, hogy neki más a mamikája!) szóval kicsit fura lett a családfa, de szerinte így kell, mert ő így érzi, ráhagytam, igaza van.

Ma viszont hazajött egy nagy elégtelennel, sírva, mert nem elég hogy a felolvasáskor a történet felénél leültette a tanár, hogy ő családfát kért, nem "baráti kört" (?)- idéztem... és szégyellje magát, hogy nem a feladatot teljesítette, jövő héten javíthat, ő valódi családfát kért leckeként, nem ilyen "szedett-vedett" félét.

Most én vagyok tényleg a rossz szülő, hogy inkább kellett volna a sosem látott valódi rokonokat beírni, és kitalálni pár történeket hozzá, és biztassam ezzel hazugságra a gyerekem, hibáztam azzal, hogy a kicsit fura valóságot írtam?

Gondoltam hogy bemegyek, a lányom viszont azt mondta, hagyjam, majd leírja más nevekkel és odaadja a tanárnak, mert felolvasni nem fogja neki semmiképp, nem érzi valódinak, nagyon duzzog, hogy ez miatt kvázi megalázta a tanár az osztály előtt, mert senki mással nem csinált ilyet.

A kérdésem csak annyi, hogy ki mit tenne a helyemben, és hogy mennyire helyénvaló más szülők szerint a tanár hozzáállása? Valahogy nem vagyok kibékülve vele.


2015. nov. 23. 13:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Négyszemközt beszélnék a tanárral. Ha nem tudtok dűlőre jutni, akkor az igazgatóval.
2015. nov. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Én is beszélnék a tanárral. Vagy ha a lányod nem akarja, akkor kérdd meg, hogy beszéljen vele ő. Keresse meg és négyszemközt mondja el neki, hogy miért ilyen családfát készített. Nem túl szimpi ez a tanár a leírásod alapján. Én biztos nem hazudnék más neveket. Nektek ez a családotok és kész. Nem a sosem látott nagymamák és unokatestvérek, hanem azok, akikkel tartjátok a kapcsolatot és szeretitek egymást.
2015. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagyok az a beszaladgálós anyuka, de ha valóban így volt, lehet hogy asztalt borítanék.

Milyen jogon kérdőjelezi meg a tanár az én családom valódiságát? Milyen jogon alázza meg a gyereket, amiért nem jól csinált valamit-tehát foglalkozott a feladattal?!

Hú már a történet elolvasása kapcsán felhúztam magam, hogy lehet ilyen egy tanár??????

2015. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Én is tanárhoz mennék, nem írta, mekkora a gyermek(gondolom, még alsós), de az ő lelkivilága a legfontosabb. Ha ez az ő családja, akkor ez. A tanárnak meg nem mindegy, kinek mi a neve? Semmi joga nincs megalázni a gyereket, egyébként pedig házi feladatra nem lehet egyest adni (legalább is nálunk), hacsak nem beadandó volt.
2015. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%

Ne viccelj, ez a tanár nem normális. Mi az, hogy valaki pedagógus létére szedett-vedettnek nevezi valaki családját (szerintem az igazit, nem azt, aki látni sem akarja), és mi az, hogy egy gyerek lényegében az őszintesége miatt kap elégtelent?


A helyedben elmennék a tanárhoz, és megbeszélném vele a helyzetet. Magyarázd el neki, hogy az élet néha kicsit bonyolultabb, mint egy iskolai példa, és hogy igazságtalanul adott egyest a lányodnak. Ha más történetet akar, az nem családfa, hanem hazugság. Nem hátrálnék meg addig, amíg azt az elégtelent ki nem húzza, és le nem osztályozza rendesen a feladatot.


Én magamra nézve is sértőnek tartanám a megjegyzését, és az a minimum, hogy elnézést kérjen, amiért más családját így minősíti, a gyereket pedig mások előtt megszégyeníti.

2015. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Ezért undorító ez a mai oktatás...

Ilyen tanárokat...


Én igenis bemennék a tanárhoz, hogy miért is alázta meg a gyerekem?

Ez nem baráti kör, hanem ez a családunk!

Szégyellje magát a tanár, mert nem normális dolog, hogy a gyerek sírva jön haza az iskolából!


Én megkérdezném tőle, hogy "Ha önnek van egy örökbefogadott gyereke, az nem a családtagja, hanem a barátja, mert nem az ön spermájából van???"

2015. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%
Én asztalborítós típus vagyok, és már biztos, hogy ott pattognék a tanáriban. Mégis mit képzel magáról? Mi alapján osztályozza valakinek a családját? Ki ő, hogy megítélje, hogy rendes család vagy sem? Adja vissza a diplomáját, ha szerintem minden családnak olyan egyszerűnek kell lennie, hogy apa-anya, három gyerek.
2015. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
99%

De miért kell elmondani, hogy ők nem a vér szerinti család?

Én felrajzolnám, hogy nekünk ki a nagyi, stb. Ahhoz meg másnak úgy sincs köze, hogy egyébként ő nem vér szerinti nagyi, hanem más az.

2015. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Pont ezért döbbentem meg én is, és ezért is mennék be, de szegénykém, úgy látom attól fél, hogy a végén rajta csattan a tanár haragja, ha bemegyek. A válaszok után most már biztos be fogok menni, és megkérdezem, mi okból ez... én is azt hittem, hogy csak pontozni fogja amúgy vagy láttam-ozni, de osztályzás volt, legtöbb jeles, volt, aki 2 mondattal elintézte, az kapott közepest, mi fél nagy oldalt írtunk és külön rajzolt családfát, mégis ezt kapta. Köszönöm a válaszokat, még holnap bemegyek megkérdezni, mi vezérelte hogy így ledomborította a gyerekemet.
2015. nov. 23. 13:59
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

A szigorúan vett családfa az a vér szerinti családfát jelenti, erre volt kíváncsi a tanár. A hibát ott követtek el hogy az orrára kötöttétek hogy akiket a gyerek felsorolt, az nem vér szerinti.

Persze azért beszélhetsz a tanárral hogy ti megoldottátok a feladatot és nem tudod ez mért egyest ér.

2015. nov. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!