Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hazudni kell a lecke kedvvért?

Hazudni kell a lecke kedvvért?

Figyelt kérdés

Jó napot, tanácsot szeretnék kérni, hátha volt valaki már ilyen helyzetben.

Kislányomról lenne szó, múlt héten azzal a leckével ért haza, családfa-családtörténet, ahol szülői segítséggel fel kellett vázolni egy sima családfát, és elmesélni, ki honnan, valamint bármi érdekességet, anekdotát, szóval érdekes egy feladat, aláírom.

A mi családunk nem egyeszű eset.

Nagyszülőknél tipikus mozaikcsalád, válások, újraházasodások, új gyerekek, megszakított kapcsolatok...

A család bizonyos részeivel még gyerekek előtt megszűnt a kapcsolat, és nem vér szerint lettek új családtagok, a gyerekek már ebbe születtek, nagybácsi és dédimama, akihez vér szerint semmi közük, csak az igazi még látni sem akarta nagyon őket.

A bökkenő ott van, hogy a gyerek mindezt tudja, mi becsülettel elmondunk mindent, ahogy nőtt, megértette, ez szerint is írtuk meg az egészet, nevekkel (ahol ugye feltűnt, hogy mások a családnevek) de a kifejtésben benne is volt, hogy nekünk a sors más családot adott a vér szerinti helyett, stb... úgy leírva, ahogy az ő fejében ott van, hogy más gyerek is megértse, hiszen nagyszülő helyére a családfában nem akarta beírni a valódit, (én azt akartam eredetileg, nem tudom, miért, amikor tényleg egyszer sem látták egymást... de mondta, hogy neki más a mamikája!) szóval kicsit fura lett a családfa, de szerinte így kell, mert ő így érzi, ráhagytam, igaza van.

Ma viszont hazajött egy nagy elégtelennel, sírva, mert nem elég hogy a felolvasáskor a történet felénél leültette a tanár, hogy ő családfát kért, nem "baráti kört" (?)- idéztem... és szégyellje magát, hogy nem a feladatot teljesítette, jövő héten javíthat, ő valódi családfát kért leckeként, nem ilyen "szedett-vedett" félét.

Most én vagyok tényleg a rossz szülő, hogy inkább kellett volna a sosem látott valódi rokonokat beírni, és kitalálni pár történeket hozzá, és biztassam ezzel hazugságra a gyerekem, hibáztam azzal, hogy a kicsit fura valóságot írtam?

Gondoltam hogy bemegyek, a lányom viszont azt mondta, hagyjam, majd leírja más nevekkel és odaadja a tanárnak, mert felolvasni nem fogja neki semmiképp, nem érzi valódinak, nagyon duzzog, hogy ez miatt kvázi megalázta a tanár az osztály előtt, mert senki mással nem csinált ilyet.

A kérdésem csak annyi, hogy ki mit tenne a helyemben, és hogy mennyire helyénvaló más szülők szerint a tanár hozzáállása? Valahogy nem vagyok kibékülve vele.


2015. nov. 23. 13:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%
Ezt én sem hagynám annyiban. Hát tehet róla az a gyerek, hogy neki ilyen a családfája? Hihetetlen tanárok vannak.
2015. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Én is bemennék, de nem borítanám az asztalt, mivel ez később talán még árthat a gyereknek. Inkább elmondanám, hogy valószínűleg valami félreértés volt, mi máshogy értelmeztük a feladatot, és ezért kár volt a gyereket hibáztatni, hiszen én hibáztam.

Máskor meg válasszátok az egyszerűbb megoldást. Senkit sem érdekel igazából a ti családfátok, csak egy feladatot volt. Akár fals adatokat is be lehetne írni. Az hogy nálatok hogyan alakultak a családi viszonyok szerintem olyan személyes és magánjellegű információ, ami nem tartozik másokra és nem feltétlenül kellett volna mindent pontosan, a valóságnak megfelelően leírni egy iskolai fogalmazásba.

2015. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem hazugság. Pl. angol vizsgán kihúzod a sport témakört, akkor senkit sem érdekel, hogy te valóban focizol-e vagy úszol vagy mit is csinálsz. Csak az a lényeg, hogy tudják beszélni a sportokról.

Ez is ilyen, senki sem fogja ellenőrizni a népesség nyilvántartóban, hogy nektek valóban kik a rokonaitok.

Beírtok neveket a családfára, írtok hozzá egy kis szöveget és annyit.

Nem is kell az iskolába ilyen személyes információkat kiadni, hogy ti kivel és miért nem tartjátok a kapcsolatot a családból, nem oda való.

2015. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Én sem fogok asztalt borítani, elég kicsi vagyok hozzá :)

Eredetileg én tényleg a vér szerinti családfát akartam írni, a lányom kérte, hogy azt írjuk, amit érez.

Nem is derült volna ki, ha a B-faladat nem az lett volna, hogy kicsit írjunk a családtagokról bővebben és történeteket, ezt már nem tudtuk úgy megírni hogy ne lógjon ki a lóláb, ő pedig ragaszkodott ahhoz hogy benne legyen hogy neki a sors adott szerető mamikát, stb... Nekem csak az lenne fontos, hogy a tanár is megbékéljen és később ne orroljon ez miatt se a gyerekre, se rám, és legfőképp ez a jegy, mert ez megy az átlagába és eléggé lehúzza (kitűnő tanuló egyébként) valamint hogy valahogy be tudjam bizonyítani a gyereknek, hogy nem kell hazudni a tanárnak a jobb jegyért. Remélem, sikerrel járok.

2015. nov. 23. 14:09
 15/29 anonim ***** válasza:
39%

Vannak dolgok, amiket nem lehet hagyni, még kulturált, békeszerető embernek sem.


Beszélj a tanárral, mondd, hogy kérjen gyerekedtől az osztály előtt bocsánatot, különben az igazgatóhoz mész.


Nem munkaköri feladata, hogy profilozza a gyerekek családját, ami egyébként sok Infotv. szerinti különleges adatot tartalmaz (családnevek is minimum faji eredetre, nemzetiséghez tartozásra utalhatnak), ezek jogosulatlan gyűjtése pedig személyes adattal visszaélés bűncselekmény.


Az meg külön durva, hogy azt, hogy nem pontos adatszolgáltatást adott neki a gyerek, elégtelennel torolta meg.


38F

2015. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%
Még ha a tanár szerint nem is ez volt a feladat akkor sem 1esre kéne osztályozni, nem üres lapot adott be vagy teljesen más témakört írt a gyerek. Szégyen h milyen tanárok vannak, utána csodálkoznak ha utálják a sulit a gyerekek.
2015. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

Bírom hogy itt gyakorin mindenki egyből az igazgatóhoz fordulna meg így meg úgy borítaná az asztalt a tanárra, de valljuk be hogy a gyakorlatban nem ez a megoldás, a gyerek érdekében.

A gyerek nem a házi feladatot oldotta meg, mivel nem családfát írt, ami vér szerinti kell hogy legyen, hanem más, nem vér szerinti rokonokat írt be. EZért kapott egyest.

Mindettől függetlenül beszélni kéne a tanárral, ugyanazt mondd ez neki kérdező amit ide is leírtál (hogy először a vér szerintit akartátok beírni, csak a gyerek kérte hogy ne úgy legyen) , aztán megbeszélni hogy megírja még egyszer a házit hadd javítsa ki a jegyet.

2015. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
31%

Én is bemennék és beszélnék a tanárral!!!!!!!

Elhiszem, hogy nem vagy kibékülve a dologgal, én sem lennék!

Visszavonatnám az egyest, ha nem jutnék semmire a tanárral, akkor feljebb mennék.

2015. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

"A gyerek nem a házi feladatot oldotta meg, mivel nem családfát írt, ami vér szerinti kell hogy legyen, hanem más, nem vér szerinti rokonokat írt be. EZért kapott egyest. "


Azért az egyes, és az ötöt között vannak fokozatok. Ha nem csinál semmit, akkor oké, kap egy egyest, de így még csak az erőfeszítését sem értékelte a tanár.



Másrészt, ha nagyon kötekedni akarunk a vérvonal miatt, és szigorúan a feladatot nézzük, apukáját és anyukáját azért gondolom beleírta a dolgozatba. Ha következetesek akarunk lenni, és részpontokat is adunk, akkor már legalább egy közepest kapjon a gyerek, mert ők vér szerinti rokonok, az meg más kérdés, hogy a többiek nem. Mellesleg mi van azokkal a gyerekekkel, akik nem ismerik az apukájukat, nincs szép nagy családfájuk...stb., ők mi alapján kapnak jegyet?!

2015. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
Igazgatohoz mennék egyből. Ilyenhez nincsen joga es ha kesobb egyszer is felmerulne hogy a gyereken probal palcat forni azonnal kivennem az adott iskolabol.
2015. nov. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!