Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a tanítónő rendszeresen...

Ha a tanítónő rendszeresen kijavítja a jó feladatokat hibásra?

Figyelt kérdés

Tegnap ezen pislogtam nagyot. Ok, azt még lenyeltük, hogy szorgalmira stb sose jár jópont a fiamnak. sose kapja meg a hibátlanért az ötösöket (órai munkáért se. Egyik osztálytársa vigyorogva közölte, hogy a fiamnak a hibátlanra is max kettes jár, mert rászállt a tanár. tavaly másra volt, de akkor még a fiam nem ide járt ugye nem tudtuk hogy ilyen a tanítónő, 3. osztály) De tegnap jobban átnéztem erre a könyvét, hogy ez tényleg igaz? és matekban át vannak húzva jó megoldások tényleg, a tanár által, és a tanár nem egy nem két helyen belejavított úgy, hogy hibát írt oda a jó helyett. Ennyi hibát nem lehet már véletlenként kezelni. Namost, ha a gyerek helyesen számol, meg oldja meg a példát, akkor egyes, mert a tanár szerint nem az kell. Az oszttársai azt mondták, csak pár gyerekre vonatkoznak ezek a külön szabályok. És akármit csinálnak az nem jó. Pedig róluk lesnek.


ott lett gyanús a dolog, hogy itthon egyedül írja a leckéjét, idehozza hogy nézzem meg kész. És mindig gyors és hibátlan.... hazahozta az üzenőt, és matekból mégis csak rossz jegyei vannak... mesélte hogy mindenbe beleköt a tanár, de én mindig azt mondtam neki, nem baj fiam, ha hibátlan a feladatod, akkor nincs rajtad a fogás, te csak csináld. Na, hát kiderült nem így van. Egy példa: kerekítések a feladat tízesre. gyerek verziója 907 re a 910, 528 ra az 530... a tanár áthúzkodja, és átjavítja 900 ra, 520 ra... ehhez hasonló remek javítások vannak. Gyakorlatilag az egész család reálterületen dolgozik, szóval napi szinten számolunk, ebben nőtt fel, és nem érti mi van, elolvasta megcsinálta, ilyeneket kérdez már, a suliban más matekszabályok vannak?


No mit lehet ekkor tenni? És akkor ez csak egy apróság a tanítónő túlkapásaiból.



2015. dec. 1. 08:48
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
hasonló esettel, másik suli, másik tanár mentünk a dirihez. ott végül az igazgató faggatózására közölte a tanító, hogy de ő ezt a dogát hazaküldte már aláiratni, a gyerek azt írt be otthon amit akart. (az volt a gond, hogy amit tollal odaírt a tanár, az volt hibás, számon is kérte az igazgatója ez hogy van) de csak az lett a dologból, hogy másik osztályba tették a fiam. Aztán a következő tanár egyszer csak avval jött, hogy majd ő megmondja nekünk mi a matek, és nincs ott az igazgató órán, azt csinál amit akar. És az előző tanárral is gondunk volt, nézzünk magunkba, hogy a család a problémás.... öööööö.... ott próbáltam szülőkkel beszélni, hogy fogjunk már össze, hát rendszeresen hibás feladatok vannak kiadva, meg elszámolás stb. De kioktattak a szülők, hogy nyilván azért van ennyi hibás feladat, hogy a gyerek megtanulja, hogy sok a hiba, és ez direkt... itt feladtam. eljöttünk másik iskolába.... És komolyan murphy hogy itt is ez van. (ok tudom, hogy a tanitók többsége nem matekzseni, de könyörgöm, alsós matek, kerekítés összeadás szorzás... alapmértékegységek óra... csak nem olyan nehéz...)
2015. dec. 1. 11:01
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az oszttársai azt mondták, csak pár gyerekre vonatkoznak ezek a külön szabályok."


Esetleg kideríteném ki az a pár gyerek, hátha a szülei bátrabbak, ha nem egyedül kell "szembeszállniuk a tanárral. Így még határozottabb a fellépés, ha többen mentek egyenesen az igazgatóhoz.

2015. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
12 es most épp ezen vagyunk.... Hátha...
2015. dec. 1. 11:46
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége. De én több helyről is azt hallottam, hogy ha van valami gond a tanárral az igazgató nagyrészt a tanár mellé áll. Szerencsére nekünk a suliban még nem volt gond (elsős). De nagyon át tudom érezni a helyzeteteket. A fiam középső csoportos korában költöztünk és ovit váltottunk. És folyamatosan olyan felnőttek kezei közé került akik nem szerették, rászálltak. Akármit csinált, nem volt jó. Ha mondott valamit, nem hittek neki. Az oviban is ez volt, aztán elkezdett sportolni és ott is ez volt. Ott volt is egy nagyon durva eset amikor azonnal rohantam a vezetőedzőhöz, aki természetesen az edző pártját fogta. Aztán most úgy tűnik, hogy a suliban végre jó helyen van és jó tanárai vannak. Szereti őket.
2015. dec. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
14 es. nálunk szerencsére máshol nincs gond, zenél, sportol. Ok nem lesz zenész pl, de ott nemhogy nincs gond vele, hanem imádják, mert stresszhelyzetben, vizsga, fellépés, ő az aki szuperül teljesít. szóval szerencsére lát korrekt pedagógusokat is, így ő nem veszi magára hogy hülye, de a tanárra már nagyon csúnyákat mond... nem káromkodik, hanem nem épp tisztelettel beszél róla. a szolfézstanárról (pedig kemény a tanárnő,sokat tanulnak) pl nagyon tisztelettel szeretettel beszél. az edzőjéről is, pedig ott pláne keményen fogják. de korrektek vele, ha ügyes, akkor megdícsérik, nem még beszólnak, mint a suliban.
2015. dec. 1. 21:09
 16/32 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen bemennék előbb a tanárhoz, és megkérdezném, magyarázza el, miért nem jó az úgy, ahogy a gyerek csinálta. Utána mennék csak tovább az igazgatóhoz.
2015. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

16 os ne hülyéskedj. a matek az elég egyértelmű. 907 tízesre kerekítve 910. Amúgy tegnap is kihúzgált jó megoldásokat a tanár... így a fiam végül fogta magát órán, és hátradőlt, nem dolgozott tovább. Na ez viszont nagyon nem tetszik nekem, hogy ilyet megtehet... nem azért jár suliba, hogy a plafont nézze. erről komolyan el is beszélgettem vele, hogy ilyen nincs. ő tudja mi a jó, ha kérdése van, max itthon megbeszéljük. de kérdezzen a tanártól is, hogy ugyan miért? megnyugtattam, nem zavar, ha magatartás beírást kap ezért.

azért hozta az utolsó beírását, mert itthon a leckét, amit a magyarfüzetbe tollal kellett, elrontott egy szót, és mondtam, ne firkáljunk, legyen szép olvasható átlátható, meg magyaráztam, hogy nem adunk ki trehány munkát a kezünkből, ha elrontottunk valamit igenis kijavítjuk. szóval egyetlen szó, az első volt kihibajavítózva, és újraírva.... beírást kapott, hogy a füzetben nem használunk hibajavítót. Mint megtudtam, más szülők eszik a füzetet, mert kitépkedik a lapokat hasonló esetben. persze tágabb ismerettségi körömben meg még órán is használhatják a javítót már harmadikban, miután látta a tanár a munkát, ha észreveszik a saját hibájukat. kipróbáltam, ha firkálunk az ok e... az ok .... no comment...

2015. dec. 2. 10:53
 18/32 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ezen a hibajavítón ne akadj fenn! Ha a tanár elmondta, hogy ne használjon, te meg rábeszéled, hogy használjon, akkor a gyerek szívja meg, nem mindegy az a pár kihúzás vagy zárójel? Mi se használhattunk általánosban, kihúzás/zárójel volt a javítás módja, nem zavart senkit. Még a helyedben megnézném a kerekítésnél, hogy tuti az volt-e a feladat, nem esetleg maradékos osztás?
2015. dec. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy reálon belül milyen területen tevékenykedtek, de pénzügyi területen elég alap, hogy soha nem használunk hibajavítót. Áthúz, mellé ír, szignóz. Teljesen normális, hogy egy alsóst is a helyes javításra, nem pedig az esztétikailag szebb, de elkendőző javításra tanítanak.
2015. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

a hibajavítót nem mondta... bocs, a kerekítés példa meg egyértelmű... és elég érdekes hogy oszttársával összehasonlítva, aki szintén hibajavítózik, még sose kapott beírást, a fiamnál egyszer fordul elő, és egyből... A kerekítős példát is elkértem más feladatát, ott ugyanaz végig pipa...


nem értem, nem egyértelmű amit írok?? pénzügy??? mi van?? alsóban harmadikról van szó! És arról hogy miért is van a helyes feladat áthúzva és másra átírva.


amúgy ilyenek is vannak, hogy ott az órai munka (ezt is elkértem más füzetét) a fiamnak beleírva a közepére az egyes... ??? mondjuk aznap volt felelés szóban, amit ugye az osztály előtt, ott nehéz lenne négyes alá lehúzni úgy, hogy mindenki hallja, hogy tudja. így arra megkapta a négyest, bár úgy ment el hazulról hogy anya tökéletesre tanulom, de 4 esnél így se lesz jobb, mert 5 öst csak azok kaphatnak akik meg is ölelgetik a tanítónénit...


persze mivel szóban mindig csak jó jegyeket kap, gondolom kellett mellé gyorsan egy karó.


de ilyenekbe is beleköt, hogy valahova siettünk, és aznap egyből óra végén rohant haza. Így csak a könyvekbe volt bejelölve a lecke. nem másolta be a leckefüzetbe. De minden kész volt másnapra. Erre hazahozott egy beírást, hogy hiányos a leckefüzet :O utána meg mesélik, hogy a tanár beleköött, hogy harmadikos, miért jelöli háztetővel (fordított v betű) a leckefeladatokat a könyvben, azt csak a dedósok csinálják.... ilyenekkel jön haza állandóan... mondjuk aztmondta hogy az órait karikázza lecke háztető és ez miért baj, de erre nem válaszolt a tanár. vagy több generáció óta jeleket használunk egyszerű pár vonalas jelöléseket a tantárgyakra.. azért is meg kellett küzdenie, hogy hadd jelölje úgy a leckefüzetbe a tárgyakat, mert a tanár szerint ez dedós, és ilyet nem csinálunk, kiírjuk oda is a tantárgy nevét...


mondom szorgalmira még sose kapott plusz pontot. A vicc, hogy még mindig megcsinálja, de már oda jutott meg se mutatja a tanárnak. Csak a többieknek segít, ha kell.

2015. dec. 2. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!