Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a tanítónő rendszeresen...

Ha a tanítónő rendszeresen kijavítja a jó feladatokat hibásra?

Figyelt kérdés

Tegnap ezen pislogtam nagyot. Ok, azt még lenyeltük, hogy szorgalmira stb sose jár jópont a fiamnak. sose kapja meg a hibátlanért az ötösöket (órai munkáért se. Egyik osztálytársa vigyorogva közölte, hogy a fiamnak a hibátlanra is max kettes jár, mert rászállt a tanár. tavaly másra volt, de akkor még a fiam nem ide járt ugye nem tudtuk hogy ilyen a tanítónő, 3. osztály) De tegnap jobban átnéztem erre a könyvét, hogy ez tényleg igaz? és matekban át vannak húzva jó megoldások tényleg, a tanár által, és a tanár nem egy nem két helyen belejavított úgy, hogy hibát írt oda a jó helyett. Ennyi hibát nem lehet már véletlenként kezelni. Namost, ha a gyerek helyesen számol, meg oldja meg a példát, akkor egyes, mert a tanár szerint nem az kell. Az oszttársai azt mondták, csak pár gyerekre vonatkoznak ezek a külön szabályok. És akármit csinálnak az nem jó. Pedig róluk lesnek.


ott lett gyanús a dolog, hogy itthon egyedül írja a leckéjét, idehozza hogy nézzem meg kész. És mindig gyors és hibátlan.... hazahozta az üzenőt, és matekból mégis csak rossz jegyei vannak... mesélte hogy mindenbe beleköt a tanár, de én mindig azt mondtam neki, nem baj fiam, ha hibátlan a feladatod, akkor nincs rajtad a fogás, te csak csináld. Na, hát kiderült nem így van. Egy példa: kerekítések a feladat tízesre. gyerek verziója 907 re a 910, 528 ra az 530... a tanár áthúzkodja, és átjavítja 900 ra, 520 ra... ehhez hasonló remek javítások vannak. Gyakorlatilag az egész család reálterületen dolgozik, szóval napi szinten számolunk, ebben nőtt fel, és nem érti mi van, elolvasta megcsinálta, ilyeneket kérdez már, a suliban más matekszabályok vannak?


No mit lehet ekkor tenni? És akkor ez csak egy apróság a tanítónő túlkapásaiból.



2015. dec. 1. 08:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
0%
Még mielött a tanar vérét innád: a fiad felfelé kerekitett, a tanár lefelé. Esetleg utána jár6nál, mi vokt a feladat pontosan.
2016. dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Utolsó utánajártunk mindennek. Nem iszom a tanár vérét csak korrekt osztályzást és utólag megnézhető dolgozatokat szerettünk volna. Azóta feladtuk. A tanítónak továbbra se vagyunk hajlandóak zsebbe juttatásokat adni, a fiam továbbra is kijavítja ha hülyeséget mond a tanár... már csak fél év. Elvagyunk így. Lett azóta nyelvóra is a suliban, érdekes félévkor már a nyelvtanár aki nem is ismer minket üzente hogy elgondolkodhatnánk a gyereknek a tagozaton... de biztos a markát tartó osztályfőnöknek hiszek inkább, igazad van. Aki ha kénytelen az osztály előtti hangos feleletre 5 öst adni akkor mindig beír mellé egy órai munka karót is valahogy véletlen... vagy leckekarót amire más aki a fiamról másolta kisötöst kap... de tudom ilyen nincs... bár ne lenne
2016. dec. 28. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!