Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha a tanítónő rendszeresen...

Ha a tanítónő rendszeresen kijavítja a jó feladatokat hibásra?

Figyelt kérdés

Tegnap ezen pislogtam nagyot. Ok, azt még lenyeltük, hogy szorgalmira stb sose jár jópont a fiamnak. sose kapja meg a hibátlanért az ötösöket (órai munkáért se. Egyik osztálytársa vigyorogva közölte, hogy a fiamnak a hibátlanra is max kettes jár, mert rászállt a tanár. tavaly másra volt, de akkor még a fiam nem ide járt ugye nem tudtuk hogy ilyen a tanítónő, 3. osztály) De tegnap jobban átnéztem erre a könyvét, hogy ez tényleg igaz? és matekban át vannak húzva jó megoldások tényleg, a tanár által, és a tanár nem egy nem két helyen belejavított úgy, hogy hibát írt oda a jó helyett. Ennyi hibát nem lehet már véletlenként kezelni. Namost, ha a gyerek helyesen számol, meg oldja meg a példát, akkor egyes, mert a tanár szerint nem az kell. Az oszttársai azt mondták, csak pár gyerekre vonatkoznak ezek a külön szabályok. És akármit csinálnak az nem jó. Pedig róluk lesnek.


ott lett gyanús a dolog, hogy itthon egyedül írja a leckéjét, idehozza hogy nézzem meg kész. És mindig gyors és hibátlan.... hazahozta az üzenőt, és matekból mégis csak rossz jegyei vannak... mesélte hogy mindenbe beleköt a tanár, de én mindig azt mondtam neki, nem baj fiam, ha hibátlan a feladatod, akkor nincs rajtad a fogás, te csak csináld. Na, hát kiderült nem így van. Egy példa: kerekítések a feladat tízesre. gyerek verziója 907 re a 910, 528 ra az 530... a tanár áthúzkodja, és átjavítja 900 ra, 520 ra... ehhez hasonló remek javítások vannak. Gyakorlatilag az egész család reálterületen dolgozik, szóval napi szinten számolunk, ebben nőtt fel, és nem érti mi van, elolvasta megcsinálta, ilyeneket kérdez már, a suliban más matekszabályok vannak?


No mit lehet ekkor tenni? És akkor ez csak egy apróság a tanítónő túlkapásaiból.



2015. dec. 1. 08:48
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
19 es... most képzeld el, ha egy mérnök nem javítaná ki a hibáit... vagy egy informatikus... vagy egy orvos.... soroljam??? sikerült helyes hibajavításnak titulálnod az egyetlen kivételt... ugye ezt nem mondod komolyan, hogy "helyes"???
2015. dec. 2. 12:43
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
bevinném a rosszul kijavított feladatokat/dolgozatokat az igazgatóhoz. ilyen tanárral nem lehet beszélni, tapasztalatból mondom.
2015. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
A hibajavítón ne akadj ki, azt ne is emlísd, jegyezd meg, azt nem lehet. Minden tanárnak vannak ilyen kis szabályai és a hibajavítót még meg is értem. De a matek az valami kriminális. Én nem mennék a tanárhoz, egyből az igazgatóhoz mennék, de úgy, hogy összeszedek másoktól dolgozatokat. Ugyanaz a dolgozat legyen ugyanaz a tanár javította. Nézze meg az igazgató az eltéréseket is, mert ha csak a tiedet nézi meg, akkor egyből jön azzal, hogy bocs, elnézte...Egyébként meg írod, hogy nem egy-egy hibáról van szó. Biztos rá lesz fogva, hogy elnézte, fáradt volt és hasonló marhaságok. Egy szabálykönyvet is vinnék magammal, jó lenne, ha a tankönyvükben a kerekítés szabályai benne lennének, nehogy kitalálja, hogy az ő sulijukban máshogy mennek. Mondjuk ezt nem húzhatja rá, mert ilyen egyszerűen nincs.
2015. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%

Na most lehet, hogy az én szövegértési képességeimmel van a probléma, de mintha azt írtad volna, hogy az előző iskolában is ez az átjavítgatás volt a probléma, akkor másik osztályba vittétek, ott is rosszra javította a tanár a jót, ezért került a mostani iskolába, ahol megint csak a matektanár az, aki direkt szívózik a gyerekkel. Jól értettem, hogy erről van szó, vagy valamelyik kulcsmondat fölött esetleg elsiklottam?

Mert nekem ez a sztori valahogy egyre kuszább...

2015. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
nem kusza.. jól érted. Előző suliban voltunk is a dirinél mindkét tanárral. Mindkettő közölte, nem számít mit tud a gyerek úgy osztályoznak ahogy akarnak. De akkor is a kezünkben voltak a dogák. Illetve ha a doga nem is, mert nem adták oda, lefotóztam mindig, kikértem. A két tanárból az egyik fegyelmit is kapott az egészért, és a másik is megrovást. visszamenőleg kiderült ugyanis, hogy hát nyilván nem csak az én fiam járt így... sajnos beletenyereltünk... És igen hihetetlen, de megint :O kezdem úgy érezni az alsós tanítók egy másik univerzum.... a felsős matektanárok, ill külsős tanár akivel külön már felmérettük a fiam annyit tanácsoltak, éljük túl az alsót, ez rendszeresen előfordul erősen reálos gyerekekkel alsóban... , mert egy darabig nem kaptuk ki a dogákat, és nem értettük, hogy itthon mindent tud, hogy lehet... Aztán amikor végül kikaptuk a dogákat, és a 85% még egyes volt, a 97% meg hármas... akkor egyből rohantunk a dirihez. szóval tudom, hogy szürreális, de tényleg ez van a harmadik tanárnál is...
2015. dec. 4. 22:33
 26/32 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, de nekem ez az egész nagyon fura. Tanítói végzettségem is van, bár most már tanárként dolgozom, és ilyen egész egyszerűen nem létezik egy matematika dolgozatnál, hogy a tanár azt ír rá, amit akar, meg úgy osztályoz, ahogy neki tetszik. Minden iskolának van egy pedagógiai programja, amelyben rögzíteni kell, hogy milyen eredményre milyen érdemjegy jár. Ehhez az iskola minden pedagógusának tartania kell magát. Az elképzelhető, hogy egy szóbeli feleletet szubjektíve értékel a tanár, de egy írásbeli matekdolgozatnál ez képtelenség, hiszen megfogod és viszed az igazgatóhoz, ha ott nem jársz sikerrel, akkor meg a KLIKK-be. Nem is értem, mi a probléma, hiszen ott van a kezedben a bizonyíték, amennyiben tényleg a tanár machinál a javítással...
2015. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

A helyi klikk nem reagal. Az igazgato szerint meg kell erteni a tanitonot hat idonkent rossz napja van. ...


Es en is szeretnem ha ilyen nem letezne. :(

2015. dec. 5. 04:59
 28/32 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta veletek? :) Sikerült megoldani?
2016. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Aztol fugg mi szamit megoldasnak... a minusz 3 jegyet sikerult minusz 2 re csokkenteni. A dogakbol meg csak plusz egyet lattam... no komment. Szuloire a ferjem megy megprobalja tovabb csokkenteni a minuszjegyet.


Persze az egeszhez a fiam karakansaga is kell aki egyre jobban ki mer allni magaert. Igy mar egyszer egyszer sikerul 4 es 5 ost is megkapni, mert azonnal rakerdez ott mi is a gond? Mire a tanar hja semmi tenyleg... viszont minden ilyen reklamalas utan hirtelen bekerul egy egy orai munka egyes... most ezt probaljuk majd kireklamalni hogy ne mar. Az osztarsai szerint konkretan kotekszik a fiammal a tanar, es a fiam egyszercsak kozli hogy tessek mar hagyni vagy ilyesmi es karot kap... meg volt hogy raszolz a tanarra hogy tanarno karomkodni csunya dolog... es orai munka egyes... ezt nevetgelve meseltek az oszttarsak. Meghogy jo hogy van a fiam. Mert igy sokkal kevesebb gyereket piszkal, mert vele van tobbnyire elfoglalva ilyenkor.

2016. jan. 29. 20:34
 30/32 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos a legtöbb tanár azért választja ezt a pályát, hogy kegyetlenkedhessen. Az igazgató, KLIK válaszával az ombudsmannhoz kell fordulni. Akkor majd megváltozik a helyzet :)
2016. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!