Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, mit szólnátok ha 8....

Szülők, mit szólnátok ha 8. -os gyereketek 2-es lenne matekból félévkor?

Figyelt kérdés

Soha nem ment a matek, nem tartozik az erősségeim közé. Most az átlagom matekból 2,6 és lehet a tanár nem fogja megadni a jobb jegyet. Írunk még egy dogát a héten de nagyon beteg vagyok és egész hétre kiírt az orvos illetve felvételis feladat nem tudom hogy megíratja-e felvételi után. A többi tantárgyból 4-es vagyok, max.2 db hármasom lesz.

A 7. év végi borzalom lett (3 db 2-es, 5 db 3-as) szóval ahhoz képest jobb.

Szülők, mit szólnátok?


2016. jan. 12. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

a matekhoz csak az kell, hogy leüljön valaki és gyakoroljon.

(sőt szinte mindenhez gyakorlat kell)

ráadásul az általános iskola csak általános alapokat tanít, mondhatni alapszint az egész)

magyarán lusta, trehány volt a gyerek.


de ezt amúgy minden szülő látta volna előre, aki foglalkozik a gyerekével.

2016. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

és valszeg más suliba felvételizni se nagy eséllyel fog.

valószínűsítem hogy a szülők sem egy egyetemi professzorok...

2016. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy szülő jó esetben tudja a gyerek jegyeit ,úgyhogy nem esik hasra a meglepődöttségtől félévkor.

amúgy megjegyzem, hogyha nem fertőző beteg vagy és tudsz rendesen mozogni, akkor igazán bemehetnél megírni a dolgozatot,hogyha ezen múlik a félévi jegy.

főleg mivel nyolcadikos vagy, ez neked számít is a továbbtanulásnál.

szóval menj be inkább megírni, ha lehet.

amúgy valóban elég gyenge teljesítmény, de feltételezem van más, ami meg az erősséged, és nem atomfizikusnak készülsz.

2016. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Pedig hiába ülök le és gyakorlok egyszerűen nem megy.

Nem, nem egyetemi professzorok de nem tudom mi köze van a 2 dolognak egymáshoz.

Nem tudok bemenni, nem mehettek közösségbe se és antibiotikumot is szedek illetve nem szeretném végig fertőzni az osztályt.

2016. jan. 12. 21:59
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is van ismerősöm aki a középsuliban külön órákra járt h ne bukjon meg....

Pedig állatorvosnak készült.

Ez van. Sztem ehhez a tantárgyhoz képesség kell.

Fősulin megbuktam a szigorlat írásbeli részén....hiába tanultam....egy kicsit másabb feladatot nem tudtam megoldani

Szerintem próbálj a többi tantárgyból erősíteni!

Persze egy jó magán tanár még javíthat!

2016. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az értesítőből tudnám meg, akkor nagyon mérges lennék rá, hogy miért nem kért segítséget.

Ha kért segítséget a felkészüléshez és tudom, hogy lelkiismeretesen készült, ennek ellenére ennyi sikerült, akkor nem haragudnék, hiszen megtett minden tőle telhetőt.


Ha most otthon vagy, akkor gyúrj rá a dogára. Még valahol szerencse is, hiszen ráérsz. Keress rá az anyagra a neten, olvass el többféle megközelítést. Lehet, hogy valamelyiket megérted.

Én annak idején sosem értettem, amit a tanár magyarázott, szerintem minden tanárom túlbonyolította a matekot. Amikor leültem és magamtól végigrágtam, akkor megértettem. Szerintem sokan azért nem értik, mert sok tanár nem jól magyaráz - viszont sajnos emiatt neki sem állnak egyedül.

2016. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

csak azt tudom leirni, amit velem is cisnáltak és én is teszek a gyerekeimmel.


tisztában vagyok vele, hogy a lányomnak nehezebben megy a matek, a fiamnak pedig az angol. figyelemmel kisérem a jegyeiket, tudom mikor irnak dolgozatot stb. amikor észre vettem, hogy a matek jegyek romlottok, akkor megbeszéltem a lányommal, hogy heti kétszer kulonorákat fog venni. van egy nyugdijas matematika tanár, aki elmagyarázza a lányomnak, ha nem érti, aki kulon feladatokat ad neki, akivel gyakorolhat..igy most 4-es az átlaga. (Fiammal detto ez, csak angolbol)


nekem furcsa, hogyha egy szulo nem tud arrol, hogy a gyerekének valamelyik tantárgybol nehézségei vannak. nem is hibáztatnálak (max. magamat, hogy nem vettem idoben észre, hogy nem kommunikálunk megfeleloen, hogy nem figyeltem rád eléggé), hanem kozosen keresnénk megoldást, hogy javits a jegyeiden.

2016. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Anya rendszeresen nézi a MozaNaplót szóval szerintem tudja.

Anyától kértem segítséget, próbálta elmagyarázni de sajnos nem nagyon ment neki, mert teljesen másképp mondja el mint a tanár :/

2016. jan. 12. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval. Az én húgom rengeteget szenvedett a matekkal, és ezt csak az tudja, aki átéli. Hogy hiába magyarázzák, nem érti meg! Akkor hogy gyakoroljon? Ha nem érti?

Különmatekra nem jársz? Fontos lenne.

A húgom úgy csinálta végig a középsulit, ma diplomás ápoló, és köszöni szépen, elvan matek nélkül :)

2016. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem járok se tanárhoz (anyagi okok miatt) se "szakkörre" mert nálunk csak fejlesztő van (BTM-es, SNI-s gyerekeknek)
2016. jan. 13. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!