Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a gyereketek "heccből" megbukna félévkor rajzból?

Figyelt kérdés
Amúgy 4-es, 5-ös tanuló, informatikából OKTV-n volt, van nyelvvizsgája is, csak azt mondja, hogy nem tudja, milyen érzés megbukni, ezért fogja magát, és megbukik. Nem kamu kérdés! Nem én vagyok az, csak mondta az ofőm, hogy az előző osztályában volt egy srác, aki megcsinálta. Persze évvégére kijavította hármasra.
2015. márc. 2. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem dicsérném meg. Olyan büntetést adnék neki, amit nem tesz zsebre.

Kezdve mindentől az eltiltás, minden kommunikációs eszközét elvenném tőle.

Sehova nem mehetne és nem találkozhatna iskolaidőn kívül senkivel sem.

Következő félévben pedig minden órára plusz feladatokat kérnék a tanártól, hogy a gyerekem megcsinálja.

Megtanulná egy élere a leckét, még ha egy "jelentéktelen" tárgyról is van szó.

Ez nem dicsőség, hanem szánalom!

2015. márc. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De miért? Ezzel szerintem nem árt senkinek. Ha most ez a heppje, miért ne? Ha alapvetően okos, és tudja, hogy mit akar.
2015. márc. 2. 20:40
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az iskola és annak követelményei (mint pl. a tanulás, még egy ilyen jelentéktelen tárgynál) nem egyenlő azzal, hogy heccből megviccelik pl. az egyik osztálytársukat azzal, hogy az iskolatáskáját átrakják egy másik padba.

A "hecc" és az iskolai tanulmányok számomra nem férnek össze.

Főleg úgy nem, hogy a gyerekem szinte kitűnő tanuló.

2015. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Felpontozlak, mert normálisan válaszolsz, de mondjuk nem értek vele egyet.

Mondjuk, nálunk nem kell rajzból tanulni, igazából csak rajzolni. Ez nem olyan, amit rajzolással ne tudna visszacsinálni. Én most végzős vagyok, de nálunk pl: a fiúk azt csinálják, hogy nem jönnek be olyan órákra, ami nem érettségitantárgy.

2015. márc. 2. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, hogy ezt csinálják, de az nem feltétlenül jó vagy követendő példa. És ezt úgy mondom, hogy fiatalabb vagyok nálad. Szerintem az, hogy valaki ennyire hanyag (az osztálytársaid) vagy "vicces" (a bukott fiú) egyáltalán nem jó, sőt! De végülis őket minősíti. Azért üzenem nekik, hogy nem véletlenül oktatják a nem érettségi tárgyakat is.
2015. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Kamasz gyerek anyukájaként biztos, h no facebook, no viber, no gép, ipad, telefon és sorolhatnám. Egészen addig, amíg legalább egy 3-as átlagot nem hoz rajzból (gondolom művtöri). Csak úgy, heccből...
2015. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Mi szándékosan teljesítettünk a lehető legrosszabbul rajzból. Még művtöri sincs csak firkálgatnunk kell. Irtóan idegesítő, hogy betették az órarendünk közepére... Persze minden második héten elmarad, ezéer van egy lyukasom, amikor nem tudok sok mindent csinálni. Plusz királyság, hogy minden nap van 9 órám, így elég fárasztó egy hetem, nem kell egy lyukasóra az óráim közepére ha haza is mehetnék egy órával hamarabb. (Ebben az óraszámban nincs benne tesi! Se a szintén hasznos néptáncórám, amiből heti 1 darab van! Oké lehet jók ezek a dolgok, de miért nem fakultatívak? Rendes órákra nem tudok készülni!)


Ja és a lyukasba még ki se mehetek az iskolából, nagyon király dolog bent ülni kussban, mert ugye nem szabad zavarni az órákat..

2015. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, ha év végére kijavítja, akkor engem nem érdekelne különösebben. Nem valami jelentős tantárgy, és ha nem művészeti iskolába jársz, akkor nem is tanítják a rajzolás alapjait, csak elvárják, hogy csináld magadtól.
2015. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Magyarázd el neki, hogy nem ugyanolyan érzés heccből megbukni, mint úgy hogy küzdesz, tudod, hogy csalódást okozol a szüleidnek és nem tehetsz ellene semmit. Én matekból voltam így és nem jó érzés..
2015. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én is 4-5 tanuló voltam középiskolában, osztályelső voltam, meg minden, versenyen is voltam, de tesit nem igen szerettem, vagy a szertárban üldögéltem, vagy a konditeremben más osztállyal, ha meg az udvaron voltunk, akkor a pálya szélén álldogáltam.

A Qper-t lefutottam, meg kötélen felmásztam félig, meg pár egyszerűbb feladatot megcsináltam, ennyi.

Mindig bukásra álltam vagy kettesre, év végén mg elmentem konditerembe, három alkalmanként adtak egy ötöst, így év végén hármas voltam mindig.

Szüleim sose szóltak emiatt, ellenben az iskolában mindig tök nagy felháborodás volt, hogy megbukok tesiből XD végén az igazgató mindig kettest adott hehe

2015. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!