Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeptemberben elsős lesz a...

Szeptemberben elsős lesz a kislányom! Mikor érdemes elkezdeni vásárolni? Ti mikor kezdtetek el vásárolni?

Figyelt kérdés

Nyilván alap dolgokra gondoltam elsősorban (tolltartó, táska, füzet, ceruza stb.), mert majd kapunk listát ami konkrétan kelleni fog.

Nyár végére semmiképp nem szeretném hagyni!


2016. febr. 10. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
űht midnenképp megvárnám az akciókat ezzel...nyáron mindent csontig akcióznak a nagy áruházak...most semmiképp nem költenék ilyesmire...addig még jöhet betegség, összetörhetitek az autót hogy mást ne mondjak..szóval bármi hirtelen nagyobb kiadás...persze ha ilyesmi nem okozna gondot nyugodtan vásárolhatsz már most is...de én úgy vagyok vele hogy ha már akcióznak, miért venném meg dupla annyiért.
2016. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Táskát, tolltartót nyáron. Minden mást csak azután, hogy megkaptuk a listát, hogy pontosan mire van szükség, mert pontosan előírták, hogy milyen füzetből mennyi kell, milyen ceruzák legyenek, és ez teljesen pedagógusfüggő!
2016. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én megvártam, amíg áment mondanak az oviban, hogy mehet a lányunk iskolában.

Addig szóba se hoztuk előtte az iskolát.

Amikor ez megtörtént, akkor elmentünk beíratni. Pár héttel rá kiírták a felvett diákok nevét.

Két héttel rá volt az első szülői, ahol megkaptuk a listát, hogy mit kell venni. Ehhez iránymutatást, hogy miből milyet vegyünk a lehetőség szerint.

Pl. a ceruzákból süniset ajánlottak vagy más minőségit, de festékből, ecsetből, temperából Auchan, Tesco márkájú is megfelelt nekik. Persze, minden a szülőre volt bízva, hogy milyen vesz!

A táskát vettük meg legelőször. A beiratkozás után közvetlen.

Ezt is csak azért, mert a nővérem hívott telefonon, hogy a mellettük lévő boltban -70%-os akcióban árulják az iskolatáskákat, amik már nem az aktuális divatot követik.

Ott vettük meg az egyébként 22-25 ezer forintos táskáját (ha jól emlékszem) 5-6 ezerért.

Teljes felszerelés volt benne: tolltartó, testnevelésre zsák, uzsonna tasak, kulcs.

Ráadásul, a kislányom egyik kedvenc állata volt rajta, így külön öröm volt neki. :)

2016. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan a táskával is, mert én hallottam olyan tanítónéniről, aki tikkel az anatómiai táskáktól, és addig piszkálta a gyerekeket, amíg mindenkinek vettek új táskát a szülei... -_- Jó, ez nyilvánvalóan ritka, talán ez az egyetlen ilyen elvetemült tanítónéni van az országban... 3:)
2016. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mivel kisvárosban élünk, ahol van szépszámmal kisebbség, szegényebb család is! Nem hiszem, hogy meg fogják szabni, hogy csakis pl. a 15 ezer forintos táskát vehetjük meg...amikor csak pénteken hozzák haza csak a táskát, egész héten bent van a suliban!!!!! De mi egy egyszerű táskát fogunk venni, nem anatómiait!!

2016. febr. 10. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi anatómiai iskolatáskát vettünk,amit 1 hétig hordott,mert szó szerint nem fértek bele a könyvei.Most egy reklám iskolatáskát hord,amit "puszedli" pontokért lehet megvenni.
2016. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pl nincs iskola táska. Nagyon nagy a diferemcia az iskolák között. Augusztusban ráérek bőven. Van olyan suli, ahol márkára megmomdják
2016. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Julius vége augusztusban mert akkor mindenhol akcioznak mindent .
2016. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén ,én azért vártam júliusig,mert kértem a munkahelyemen iskolakezdési utalványt.Mivel majdnem a maximumot kértem,így vehettem neki minőségi tanszereket.

A suli,ahova a fiaim járnak ad füzeteket,rá átlátszó borítót,így arra nem költöttem,viszont rengeteg színes ceruzát elhasználnak,és sajnos a felkapott márkában

(Süni )

csalódtam,legalábbis a vastag 3szög alakúban,így abból egy másik,drágább márkát vettem meg.

Ceruzát sem tudsz előre venni,mert nem tudhatod milyet kérnek.


Viszont érdemes beruházni egy szuper elektromos,elemes hegyezőre,így a második elsős gyereknél mondok hálát a kitalálójának :)

2016. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én júniusig (max. július eleje), mindenképp meg akarom neki venni a sulira a cuccokat, mivel kis tesója születik a nyáron, nem biztos, hogy a picivel a boltokat akarom majd járni a nagy melegben!


Mikor szokták ideadni a tanszerlistát (azt mindenképp megvárom)? Ballagás után?

2016. febr. 11. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!