Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyházi általános iskolákról...

Egyházi általános iskolákról írnátok tapasztalatokat? Jó vagy rossz választás?

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 09:00
1 2
 11/15 anonim válasza:
Szia!A mai rideg anyagias és egyre kevésbé szeretni akaró és tudó vilagban mindenkép hasznos!A hit által tiszta erkölcsöt kapnak és szeretetre épülnek ezek a tanítások!Függetlenül attól hogy ti hisztek vagy sem!A gyermek oldaláról nézve mindenkép hasznos ha tudod függetleníteni magad a különböző felnőtt kritikáktól!Egyébként nem katolikus vallásúak vagyunk a gyermekünk viszont katolikus iskolába jár!Ugyhogy hajrá!..Nem bánjátok meg!😊
2016. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Én 1-6.-ig református suliba jártam. Az alsó tagozat jó volt, olyan, mint minden más suliban. Minket ugyanúgy tanítottak, mint az államisakat, csak nekünk ugye ott voltak a hittan órák, áhítat, stb. A családom nem volt mélyen hívő, nem jártunk templomba, szüleim nem erőltettek semmit sem rám, magamtól akartam abba a suliba járni. Úgy gondolom, megérte, mert lefektettek nekem egy vallási alapot, jelenleg is hiszek Istenben. Ez8 a 3-4. osztályos hittanoktatás eredménye. Az sem volt probléma, hogy katlikus vagyok, az osztályunkban volt olyan, aki meg sem volt keresztelkedve. Mi átlagosan 20-an voltunk (azért átlagosan, mert ez alatt a 6 év alatt konkrétan minden évben változott az osztálylétszám). Az osztálytársaim nagyon jófejek voltak, amíg odajártam, nagyon jó kis közösség voltunk. A tanárok ugyanolyanok, mint más sulikban; egy kedvenc tanárom volt: 5-6.-os magyar-töri tanárom. Még egy jó pont: az egyháziak több pénzt kapnak, így az iskolák korszerűbbek.

Persze ezeknek az iskoláknak is megvannak a negatívumai: nálunk nagyon szigorúan vették a rendet (ez nem is baj), de a káros szokásokról olyan előadások voltak, hogy ne csináld, mert meghalsz. Ettől függetlenül a tanári kar fele dohányzott, néha a diákok is látták. Negyedikig teljesen rendben van az oktatás, viszont a felső tagozat kéz katasztrófa! Nálunk az alapkoncepció ez volt: éltanuló (én); aki minden órára nagyon készül és aki okos, de lusta és nem feltétlen kötelességtudatos a házit illetően. A többiek nem voltak hülyék, de könnyebben lemaradtak órán. Ezen kívül páran meg elképesztően rossz tanulók voltak, de mindig átcsúsztak egy 2-essel.(Én azonnal buktattam volna őket.) Szóval, ezeknek az embereknek a többsége nem is nagyon figyelt órán, így alig haladtaunk az anyaggal (ezért mentem 6 évfolyamos gimibe). A tanáraink mániája volt a felzárkóztatás, ezzel nem is lenne baj, de nagyon túlzásba vitték (értsd: órák teltek el ezzel, amíg a jobbak halálra unták magukat). A művészeti tárgyakat nagyon jól oktatták, de a nyelvoktatás pocsék volt, reál tárgyak tanítása (bocsánat a kifejezésért) sz*rt sem ért. A humán tárgyak elmentek.

Egy évben nagyon sok ünnepség volt (nemzeti ünnepek, egyházi ünnepek), a tipikus 2 órásak. Kb. 3-4.-es koromig azt sem tudtam mit ünneplünk és miért (ne szószerint értsd, a lényegét senki se értette, mert senki sem tudott annyi ideig egyhuzamban figyelni). Aztán elkezdtem kapisgálni a lényeget, de teljesen csak az új sulimban értettem meg, azt hiszem.

Egyébként egyházi sulikban ugyanúgy megjelenik tanárok kedvence (öcsém 1-gyel alattam járt, minden tanár rólam ismerte meg, azok is, akiket én nem igazán ismertem), így a többi diák le van érdekelve, addig, amíg nem nem lesz ő is olyan jó/nem szerez nagon rossz jegyeket. Ez a kedvences dolog azért lehet jó, mert a többi gyerekben felébredhet a nyerni akarás, azaz csak azért is ő akar lenni a legjobb. Viszont manapság egyre kevésbé tiszteli a gyerektársadalom az okosakat. Az én osztályom még tisztelt, de öcsémnek az osztálya már a jó tanulókat közösítette ki. Szóval egy egyházi iskolában ugyanaz megtörténhet, mint egy államiban.

Összességében úgy gondolom, érdemes a gyereket minimum alsó tagozatra egyházi suliba járatni, de utána, ha a gyerek jó tanuló, miné előbb el kell onnan hozni egy jó gimibe (kivéve, ha nincs probléma az oktatással, illetve, ha a gyerek maradni szeretne).

De szerintem a gyerekeddel mindenképp beszélj erről, amennyire lehet. Ha van kisebb testvére, akkor (majd ha eljön a suliválasztás ideje) vele viszont mindenképp beszélni kell! (Saját tapasztalat: öcsémnek rosszul esett, hogy a saját ofője is engem kötött hozzá; de ez gyerekfüggő, valakinek ez jól esik.)

Szerintem iskolaválasztásnál elsősorban a közösséget, tanárokat kell nézni, az alsó tagozat oktatási minőségével nem igazán lehet melléfogni! ;)

Ezek saját tapasztalatok voltak, szerintem alsóban lehetőleg egyházi suliba járjon a gyerek.


14/L

2016. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Én is egyházi iskolába járok. Nincs sok tapasztalatom, de szerintem könnyebbek az egyházi iskolák, bár lehet hogy ez tanártól függ. Lehet hogy ez valakinek tetszik, valakinek nem, ha templom mellett van a suli akkor családi istentisztelet van, hétfő reggelenként áhitat, de nemtudom hogy ez mindegyik egyházi iskolában így van.
2016. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Végülis szerintem jó választás.
2016. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Bocs hogy ezeket így külön írom de nem egyszerre jutottak eszembe :DD De még a gyereknek előnye is van mert ugye tanulják a hittant és a Biblia érettségi tétel is (nem biztos, én így tudom.
2016. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!