Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire jelent nehézséget,...

Mennyire jelent nehézséget, ha a gyerek csak németet tanul általánosban?

Figyelt kérdés
Továbbtanulásnál második nyelvként nem indul kezdő angol, stb. Ilyenekre gondolok. Magántanárral való angol tanulást nem fogom tudni megengedni és nem is akarom terhelni.
2016. márc. 15. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Semennyire. 4 gyerekem tanult németet általánosban, heti 5-6 órában.

A legnagyobb most érettségizik, felsőfokúja van angolból, amire kizárólag a gimnáziumban készült fel. A saját bevallása szerint is hatalmas könnyebbség volt az angolhoz a német nyelv ismerete. A két középső most fog németből középfokúzni, az egyik a francia, a másik az angol középfokút tervezi még az érettségiig.


Emellett nem egy olyan kamaszt, fiatal felnőttet ismerek, aki első/harmadik osztálytól tanult angolt, még nulladikos is volt, ennek ellenére a közelében sincs egy nyelvvizsgának.


Az egész tanuláson valamint jó iskolán múlik, inkább az utóbbira helyezd a hangsúlyt! Kezdő angol meg gyakorlatilag mindenhol van, mert sok gyerek hiába "tanul" az általánosban angolt, nyolcadik végére semmit sem tud.

2016. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen kezdtem angolul tanulni. Most tanítom :) Szerintem semmiről nem marad le, nyugi! :)
2016. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire! Sot, en a nemetet valasztottam volna elso nyelvnek es az angolt a masodiknak. Kulfoldon elek es olyan szinten keresik a nemetul beszeloket, h oriasi elonnyel indulnak az angolosokkal szemben.
2016. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Azt a tendenciát figyeltem meg, hogy aki tanul annak teljesen mindegy, hogy melyik nyelvet kezdi el előbb.

Akik meg nem, azoknak inkább az angolt javaslom, mert sokkal alapvetőbb. (és könnyebb is)

2016. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én elsőben kezdtem a németet, és gimiben az angolt. mindkettőből van egy felsőfokúm, de a németet sokkal gyorsabban felejtem, mint az angolt. nem lesz baja, főleg ha van egy kis érzéke a nyelvekhez.
2016. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!