Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Fontos általános iskola...

Fontos általános iskola választásnál, hova megy a gyerek ovis barátja tovább?

Figyelt kérdés
Az iskola ugyanaz, az évfolyam lenne más!könnyebb, ha ott egy barát az oviból? Vagy a legjobb barát? Számít egyáltalan? Vagy ma barát, holnap már nem? Ők három éve vannak jóban.
2016. márc. 17. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Én mindenképpen egy osztályra törekednék. Szerencsére mindhárom gyermekemnél sikerült is így.
2016. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Én nem feltétlen ragaszkodnék hozzá. Engem a szüleim anno bedobtak a mélyvízbe, olyan iskolába küldtek, ahol egyetlen ismerősöm se volt, viszont mindenki más (16 fő rajtam kívül) egy oviba járt.

Az elején szívás volt, de a gyerekek nagyon hamar barátkoznak, már az első félévben egy csomó barátom lett és az addigi legjobb barátnőm az oviból már nem is hiányzott...

2016. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Előny, de azért nem döntő fontosságú. A jó tanítónéni, esetleg választott tagozat fontosabb.
2016. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha másik osztályba megy a pajtás, akkor tök mindegy. (másik évfolyam? nem is egyidősek a gyerekek? akkor de pláne)


nekem oviválasztásnál, vagyis csoiportválasztásnál fontos volt, hogy bölcsis pajtásokkal menjen a gyerek. azt gondolom, magában az iskolaválasztásban nincs ennek szerepe, hogy a cimborák hova mennek, de azt mindenképpen fogom nézni, hogy ha megy ugyanoda kis barátja, akkor azzal egy osztályba kerüljenek. lehetőleg... mert van olyan is, akivel soha, semmi pénzért... mert csak lebontanák az iskolát :o

2016. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
szóval a lényeg abból, amit írtam: az iskolaválasztásnál nem döntő, hova megy a pajtás, viszont iskolán belüli osztályválasztásnál már igen.
2016. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Egy szempont ez is, de nem a legfontosabb.

Az én lányom teljesen máshova ment suliba, mint az ovistársai. Kényszerű választás volt, mert SNI-s, a helyi suliban nem fogadták volna, vagy ha igen, akkor is csak muszájból.

Elsőben borzasztóan sajnáltam, mikor láttam, hogy a volt ovistársak egy osztályba kerültek, már eleve úgy indítottak, hogy voltak barátaik.

De utóbb bebizonyosodott, hogy nem jelentett hátrányt, mert

-a régi csoporttársak mostanra (harmadik osztály) már nem szeretik a sulit, sajnos elég rossz a tanítójuk

-a régi, ovis barátságok felbomlottak, újraszerveződtek, így már teljesen mások a kapcsolati rendszereik

-a lányom imád suliba járni, neki nagyon jó tanítói vannak, ez többet ér, mint az ovis barátságok

-lett egy közeli barátnője, akivel sülve-főve együtt vannak, és a többiekkel is jól kijön

-akivel oviban 3,5 fél évig közeli barátok voltak, azzal már nem tud mit kezdeni, alig emlékszik rá

2016. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó lenne, ha egy osztályba kerülnének. Itt több az évfolyam, más-más tagozat. A barátja szülei egy már általuk ismert tanító nénihez vinnék, nekünk pedig egy másik tanító néni a legszimpatikusabb!
2016. márc. 17. 12:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
az évfolyam attól még ugyanaz, csak más osztály.
2016. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A két barátnőjével 3 különböző iskolába kerültek, a fiúbarátja meg csak az évfolyamtársa.

Néha szomorkodik miatta, de a "pasiját" látja szünetben, a barátnőjét áthívtuk hétvégére, és lett egy csomó új barátnője az osztályban.

Szóval szerintem nem kell ragaszkodni annyira az ovis barátokhoz, rettentő könnyen változnak még ilyenkor a viszonyok.

2016. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 9. válaszolónál a pont!Sokszor még hátráltathatja is,ha a barátjával kerülnek egy osztályba,ugyanis-iskola,és óvodapedagógusok szerint is-nehezebben nyitnak az új társak felé(mivel biztonságban érzik magukat érzelmileg egy barát oldalán).

Azt én sem értem,hogy a suli ugyanaz,de az évfolyam más.Gondolom az évfolyam ugyanaz,csak az osztály más!Akkor viszont egyáltalán nem oszt,nem szoroz.A fiam egy suliba,egy évfolyamba,de másik osztályba jár olyan ovistársaival,akikkel jó barátok voltak az ovi 4 éve alatt(év vesztesek).Most intenek egymásnak,beszélgetnek is,de mindannyian a saját osztálytársaik között leltek barátokra!

2016. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!