Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Félénkebb, zárkózottabb...

Félénkebb, zárkózottabb gyereknek fontos, hogy óvodában, iskolában a barátjával, ismerősével kezdje az új közösséget?

Figyelt kérdés
Segíti, gondolom. És ga mégsem,az mennyire hátráltatja?
2016. márc. 18. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jelent előnyt.A 3. gyerekünk most ment oviba(bár Ő nyitott,barátkozós,és mint "sokadik" gyerkőc kellőképpen öntudatos,célratörő).Ennek ellenére én olyan csoportba szerettem volna ha megy,ahol volt bölcsis társa(2.5 éves korától ment bölcsibe).Másikba került,"egyedül".Az óvónők azt mondták bízzak Bennük,sokkal jobb így,mert ha van "hozott" barát,sokkal kevéssé nyit a többiek felé.A középső gyerekünk most kezdte az elsőt,előtte 1 évig járt iskola előkészítőre(a választott suliba).Ott összebarátkozott egy kis sráccal.Hát,tényleg bejött,amit az oviban mondtak:a barátja szinte senki felé nem nyit,az én kisfiam a "minden"(mivel a fiam 2. gyerek,Ő eléggé nyitott,barátkozós,nem egy elveszett gyerek).Pár hete a fiam beteg volt,a fiúcska nem találta a helyét Nélküle.Különben mi, szülők is nagyon jóba lettünk,és összejárunk gyakran.Szóval én azt mondom,hogy az jó,ha ismerős,de az nem ha barát!
2016. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is azt hallottam , ha ott egy barát, nehezebb nyit/nyitnak mások felé.
2016. márc. 18. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviba mikor lænyom kezdte vele egy csoportba került még 2-3 bölcsis társa akikel egy csoportba járt de ez lányomnál nem számitot atol még ugyan ugy elvolt minden gyerekel ,most nagycsoportban vanak barátai de azok egy része megy suliba ő marad .
2016. márc. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Idén lett elsős a fiam. Ahány gyerkőc ment iskolába, annyi felé. Egy ismerőssel, baráttal sem került össze. Ő is zárkózottabb, nehezebben barátkozik. Egyelőre nem talált jó barátot magának, pedig az oviban azért sok volt. Sokan jöttek egy oviból, ők egy kis klikket alkottak, alkotnak. Nem találta meg még a helyét a fiam, neki nehéz ez az év. Biztos, hogy könnyebben veszik az akadályokat azok a gyerekek, akiknek már van ott barátja. Remélem majd sikerül neki is barátot találni, de egyelőre még a régi barátokat hiányolja. Pont ezért nálunk megmaradtak az ovis barátok, hol ő megy át hozzájuk, hol ők jönnek át hozzánk.
2016. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit én is ettől tartok. nem akarom, hogy megnehezítsem a kezdést, az ovit szereti , eleve nehezen vált. Itt vannak barátai. Ezért is érdekelnek a tapasztalatok.
2016. márc. 19. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!