Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rheumatoid arthritis-es...

Rheumatoid arthritis-es kismamaktól szeretnék tanácsokat,5 hetes kismama vagyok. Mi az amit fontos tudnom?

Figyelt kérdés
Erdekelne minden amit csak kellene tudnom.. enyhult e a fajdalmatok? Van e valami atlagostol eltero terhessegi tunet?

2016. márc. 17. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem kimondottan az vagyok, de eddig nem tudták megállapítani a fájdalmaim okát, így erre gyanakodnak, habár minden eredményem, UH, röntgen, vérkép stb jó, semmi vagy minimális az eltérés.Kb második terhesség előtt kezdődött, még a csontjaim is fájtak.Térdeim, csuklóm, derekam a legjobban.Amikor megszületett utána merültünk jobban bele a témába.Eredmény nélkül.Azóta, eltelt majdnem 4 év, a panaszok hol erősebbek, hol észrevétlenek.Most vagyok középidős a 3.babával, és nekem a derékfájáson kívül (kopp-kopp)nincs papanszom...Azt az orvosom is mondta, hogy a terhesség sokszor csodákra képes, minden sejt megváltozik, ez valakinél rossz, valakinél jó dolgokat hoz elő.Velem az utóbbi történt.

Neked miként mutatkozik a betegséged, tünetek, erőssége???És most babás vagy azért a kérdés?

2016. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ne haragudj, azt elfelejtettem írni, hogy más vagy eltérő terhességi tünetet nem tapasztaltam.Annyiban más ez a terhesség, hogy most más nemű a babám, és most attól e vagy amúgy is így lett volna, de hányinger, csúnya arcbőr, émelygés, rosszabb közérzet ami kísért a 12.hétig.
2016. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez nagyon erdekes.. nekem 17 eves koromban jott elo ugy hogy roplabdazas kozben terdre estem ami bedagadt.. 3-4 nalonta lecsapoltak azt hittek hogy porc levalas lesz.. reumatologus akkor egy pakolassal elzavart.. elkezdtunk magan orvosokhoz jarni mert mar odaig fajult hogy se oltozni se fesulkodni nem tudtam meg a poharamat se birtam el a fajdalmaktol.. magantanulokent tudtam leerettsegizni is.. aztan valaki at iranyitott egy nagyon jo orvoshoz az irgalmasrendi korhazba.. ott derult ki hogy mi is ez az egesz.. napi 15 tsblettat szedtem szteroidokkal egyutt... es nem hasznalt elkezdtek a biologiai terapiat.. abbol a 3. Felenel tartunk gyogyszerek nelkul, ami melett mar dolgozni is kepes vagyok ... viszont igen most vagyok 7 hetes kismama es az injekciomat nem adhatom be .. multheten meg tok jol voltam ... de most ne is kerdezd nem tudom elmondani mennyi faj ujra mindenem.. es ahogy mulik a gyogyszer hatasa annal jobban faj.. felek hogy nalam a terhesseg nem blokkolja majd a betegseget ahogy masok mondjak...
2016. márc. 29. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!