Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hátrányt élvez-e az a gyermek,...

Hátrányt élvez-e az a gyermek, aki általánosban csak németet tanul?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem hiszem, hogy élvezi, de igen, hátrányban van.
2016. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Hanyszor teszed meg ki ezt a kerdest?

Nem nem fog hatranyt elvezni

2016. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Abszolút de nem! A német egy nagyon hasznosz nyelv! A legtöbb helyre ha külföldre megy a németet kérik. Ott több a lehetôség,mint angol nyelvterületen. De nem árt,ha középsuliban az angolt is elkezdi. Ez a két nyelv magyon fontos. Jó magam még franciául is tanultam és vizsgáztam,de azzal nem sokat érek :(. Nyelvvizsgám van mind a három nyelvbôl de a németet tudom a legjobban hasznosítani.
2016. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igen. Hasznos a német nagyon, de az angol annyira alapja mindennek. Egy filmet nem tud megnézni eredeti nyelven, nem érti meg egy dal szövegét, egy alap programot nem tud használni, minden angolul van.
2016. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Saját pedagógusi tapasztalatom, hogy előnyük van.

Gimnáziumban tanítok, vannak humán, reál osztályaink, illetve nyolc évfolyamos képzésünk. Sok év tapasztalata, hogy azok a gyerekek, akik némettel indulnak, nagyobb számban szereznek két nyelvvizsgát, mint azok, akik angollal kezdtek. Nálunk 90% körüli a két nyelvvizsgával rendelkezők aránya az érettségi évében, és a 10%-ból szinte mind angolos volt kezdetben, és csak 9-től tanulta a németet.

Én nem nyelvszakos vagyok, de tanultam nyelvet, azt gondolom, jóval magasabb szintre lehet négy év alatt eljutni angolból, mint németből. A gyerekek szerint pedig angolból szinte csak szókincsbővítés kell az angol közép- illetve felsőfok között, németből pedig nagy a két szint közt a nyelvtani elvárásban is a különbség.

Az angolt szívják magukba a nettel, filmekkel, sorozatokkal, a némethez küzdeni kell kicsit.

2016. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Én németet kezdtem tanulni, 8.ban jött mellé az angol. 20 éves koromra németből felső, angolból középfokú nyelvvizsgám volt, semmilyen hátrányban nem voltam. Sőt, számtalan velem egyidős nem kapott diplomát mert egy nyelvvizsgája sem volt. Nem a nyelv a lényeg, hanem a tanár.
2016. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Egy idegen nyelv valamilyen fokú ismerete sosem lehet hátrány, csak előny. Általános iskolában meg amúgy is olyan alacsony a nyelvoktatas színvonala, hogy szinte csak alap mondatokat tanulnak - ezt bármelyik nyelvbol, otthon, önállóan pár hónap alatt el lehet sajátítani.
2016. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Bár ez attól is függ mi a cél. Ha szakmunkás lesz, akkor egy angollal jobban jár. Egy multinál viszont az angol nemhogy előny, hanem elvárás. 8 év angol, 4 év spanyol után azt mondom, hogy 8 év német és 4 angolnak több hasznát vettem volna, mivel az angol az akarva akaratlanul is ragad rád (filmek többsége angol nyelvű, internet, stb.)
2016. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Reanimáté válasza:
28%

Igen, hátrány. Én is németet tanultam' majd a tóvább tanulásnál középiskolábanbisba német kéttannyelvűt választottam. Az a baj, hogy a anémet csak Európán belül jó, igaz ott elég sokan megértik. Az angol nyelvtanja viszont sokkal egyszerűbb ( nincs igeragozás, kevesebb igaidő, kevesebb szórend stb...). Nem volt rossz a német mert szerettem, de az angol sokkal kifizetődőbb hosszútávon. Németországon kívül úgy is csak az angollal lehet érvényesülni. Nem beszélve arról, hogy már a németek is beszélnek angolul.


Tehát ahol beszélnek németül ott beszélnek angolul is, ahol ledig nem beszélnek angolul ott németül sem fognak.


Én 12 évig tanultam a németet, kétnyelvű érettségim van és felsőfokú nyelvvizsgám. A szomorú az, hogy azon kívül hogy az egyetemi felvételnél +pont jár bármilyen nyelvvizsgára, még semmi hasznát nem vettem. Az angolt pedig napi szinten használom az interneten. Sok külföldi barátommal angolul beszélgetek. Valamint son szakkönyv ami az egyetemhez kell csak angolul elérhető.


A véleményem az, hogy az angol jobb, kivéve ha előre eltervezett cél a német nyelvterület. Ha viszont mindenképp német, akkor is érdemes mellé valamilyen módon tanulni legalább egy kis angolt amiből lehet építkezni.

2016. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mert vagy német vagy angol és a választás a te kezedben van nekem az angol jön be jobban ;)
2016. márc. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!