Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az az iskola, ahol megszűrik...

Az az iskola, ahol megszűrik a gyerekeket, az nem készíti fel az életre? Ti melyik iskolába íratnátok félénk kisfiatokat?

Figyelt kérdés

Két lehetőségünk van:

1. Egyházi iskola, nagyon a közösségen van a hangsúly, kis osztálylétszám, válogatott gyerekek.

2. Jó felszereltségű iskola, nagyon vegyes a társaság, nagy osztálylétszám.


Az én kisfiam elég félénk, melyik tenne neki inkább jót? Valaki azt mondta, hogy ha a nyugis suliba megy, válogatott gyerekekkel, akkor ha kikerül onnan nagy pofonokat kap az élettől.

A másikban pedig felkészül a "való" életre.

Van benne valami, de nem tudom magamévá tenni ezt a gondolatot. Nektek mi erről a véleményetek? Hová adnátok a gyereketeket?


2016. ápr. 5. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bokszoló sem úgy készül a nagy meccsre, hogy kemény ellenfeleket tesznek vele szembe, és halálra veretik. Én nem hiszek abban, hogy az a környezet, ahol a gyereket nem védik, hanem napi szinten stresszelik, az az életre készít fel. Ez hülyeség. A gyereknek érzelmileg stabil háttér, nyugodt környezet, barátok és sok játék kell. Nem ostor és keménykedés.
2016. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Abba az iskolába íratnám be, ahova bemegyek, többször is, nyílt napra, előkészítőre, és az az érzésem, hogy ez igen, itt nyugodt szívvel itt hagyom a gyerekemet, mert olyan az emberi környezet, amilyennek egy kicsi gyerek körül lennie kell, jó itt lenni, én is szívesen tölteném itt a napjaimat. Tojok a vegyes társaságra meg a felszereltségre meg a többi ember okoskodására.
2016. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az érzelmi biztonság a fontos, pláne alsóban. Lehet versenyistállóba is adni, de majd nagyobbként (vagy különórákkal) szerintem szorgalommal bármit "behozhat" még azon a téren, ami majd érdekli, míg a "pofonokat" sokkal nehezebb kiheverni. És azért az sem mindegy, honnan választ majd barátokat és milyen szülői közösségbe kerültök.
2016. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Alapból azt gondolom, egyházi suliba az írassa a gyerekét, aki vallásos (nem tudjuk, ti azok vagytok-e), de az tény, hogy a visszahúzódóbb, szorongósabb gyerekeknek a kis létszámú osztály jobb lehet.

Azért írtam viszont feltételes módban, mert a kis létszám, és a válogatott gyereksereg sem egyértelmű, hogy jó. A „válogatásból” adódhat, hogy pl. nem tudnak és nem is akarnak differenciálni, hanem (ahogy pl. a mellettünk lévő egyházi suliban) szívatják őket rendesen, hiszen „magas a léc”. De persze ha ismered a válogatás szempontjait, az odajárók közül is netán néhányat, és szimpatikus a tanító is, akkor én ezt választanám.


„Valaki azt mondta, hogy ha a nyugis suliba megy, válogatott gyerekekkel, akkor ha kikerül onnan nagy pofonokat kap az élettől.

A másikban pedig felkészül a "való" életre.”


Hát, ez a „valaki” nem túl okos. Bocs. :) Ebben a logikában egy nagy bibi van: a gyerekeket nem arra kell felkészíteni, ami most van, hanem arra kell terelgetni, amit szeretnénk, hogy legyen majd, ha ők felnőnek. A világ nem egy statikus állapotban leledzik, és a jövőt a mi gyerekeink fogják alakítani.

A fenti érvnél még jobban „szeretem”, mikor azzal jönnek, hogy „engem is vertek az iskolában, mégis felnőttem”. :)

Másrészt pedig egyetértek az egyik válaszoló bokszolós példájával: a gyerekek minél nagyobbak, annál jobban tudják kezelni a konfliktusokat. Kisgyerekkorban kell megadni számukra a lehetőséget egy egészséges önbecsülés kialakításához, amely segíteni fogja őket, hogy ne rokkanjanak bele, ha „igazi hülyékkel” találkoznak.

2016. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Félénk kislányom ,kis létszámú iskolába tervezem íratni,szerintem az jobb lesz neki,legalábbis remélem bár még megyünk majd nyílt napokra.
2016. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyok jókat írtatok! Megerősítétek az elhatározásom az emberközpontú suliban :)
2016. ápr. 5. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam tanítótól függ. Hiába jó az iskola, ha a gyerek tanítója nem az. Sajnos több példát is láttam, ahol a gyerek a tanár miatt stresszel, mert az lehülyézi, lerontja a környezetismeret jegyet, mert helyesírási hibát vét a gyerek (oda is írta: tudás 100%, de helyesírás miatt csak négyes), vagy szimplán csak annyi, hogy a kedvencét jobban jutalmazza a többieknél.
2016. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!