Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Máshol is ezt hívják alsóban...

Máshol is ezt hívják alsóban mateknak?

Figyelt kérdés

Két alsós kisgyermekem van. Már többedik évvégén szembesülök avval, hogy ha még évközben van is némi logikai feladat, vagy alapozás néha néha, a második félévben ahogy haladunk előre ennek vége. Dolgozat kizárólag számolásból van, mégpedig időre, mennyiséget. Van ahol 100 as lapnak hívják, van ahol rutinnak (több sulit megjártunk), Arra a kérdésre, hogy a matematika alapok lesznek el, vagy másból dolgozat, nemet válaszolt az összes tanár eddig. Mit lehet evvel tenni? hogy kizárólag a gyors fejszámolást osztályozzák? Az egyik gyerekemnél eddig egész évben 2 darab rendes matekdoga volt, amiben számegyenes, szöveges feladat, matematikai lapok is voltak, azokban 5 öst írt, leggyorsabb volt az osztályban. De kéthetente írnak időre számolást, amit vagy el se kezd, vagy a 15. példa után el elszámolja. És 100 ból így könnyen lesz 1 es. (van amikor 200 kell...) A másik gyereknél csak minden második doga ilyen időre számolós. Én kipróbáltam, én egyest kapnék... a nagyobbnál tuti, a 10. után összefolyik a sok szám a szemem előtt.. szóval szünet, aztán folytatom. De erre a suliban nincs lehetőség.

Máshol is ez van? hogy motiváljátok a monoton értelmetlen feladatokra a gyerekeket?



2016. máj. 10. 20:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%
én mondjuk nem most voltam iskolás('99-ben kezdtem az elsőt), de ilyenre nem volt példa. max ilyen 10 perces röpdolgozatok voltak, de az is csak 5. osztálytól.
2016. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Lehet caak koncentrácios időt növelő számokkal csak ismerkedős szint van még ilyen korban.


A matematika alapjai igazábol majd a halmazokkal fognak kezdődni.

Meg terlátás alapozással sikidomokkal. Aztan jonnek a fuggvények egyenletek

2016. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Én alsos matekbol csak a kék kockára emlekszem, aminek pottyos volt az oldala, kotelező felszereles volt es sohasem használtuk semmire...
2016. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha ilyen rosszul megy, neked se ártana gyakorolni. A felszámolás is fontos, és ahhoz is kell logika. Mármint ha van logikád, gyorsabban fog menni. Azzal nem értek egyet, hogy mással nem is foglalkoznak, mert pl érettségin lehet használni számológépet, de senki nem fogja helyettük megérteni a feladatot. De lesz még idő arra is, reméljük később elkezdik.
2016. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
4 es... mondj életben példát ahol időre kell monoton számolást végezni.. amúgy meg matekversenyeket nyertem annó ;) (nem csak áltsuliban... mai napig szakmámba vág a matek, ezért is állok értetlen az egész előtt. )
2016. máj. 10. 20:25
 6/39 anonim ***** válasza:
94%

Én irtsm.

Jot tesz a koncentrácio képesség novelésben. Figyelem összpontisitasban.ami nagyon kell mert sok gyerek ott rontha el a kesőbbi témazárokat, hogy ja, azt nem vettem eszre....

2016. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
94%

Boltban pl nem árt, ha össze tudod adni fejben az összegeket, így tudod, mennyit fogsz fizetni, nem vernek át, hogy többet ütnek valamiből, vagy nem fordul elő, hogy nem lesz nálad elég pénz.

A nevelt lányom 12, nála ez pont aktuális. Nem megy neki a fejszámolás, emiatt párszor kellemetlen helyzetbe került a boltban.

Nekünk is volt anno ilyen dolgozat, egyre nehezebb volt mindig. Fejleszti a koncentrációt, és a számolási készséget. Az mondjuk nem jó, ha állandóan ilyet írnak, de semmiképp nem haszontalan.

2016. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

6 os... Értem. De ennyi a matek alsóban? koncentrációnövelés?? Én naivan azt hittem matematikát tanulnak. És nem viccelek, a 9 hónapból eddig az egyik gyereknél 5 hónapon keresztül csak ilyen lecke volt, a másiknál 8 hónapon keresztül. A harmadikosnál egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt szöveges feladat, vagy problémamegoldás.


ezekszerint naív vagyok?


koncentrációt nem lehet növelni tesiórai feladatokkal? (a tsm torna erről is szól nem?) illetve olvasással? akkor a szövegértés is javul... Ezt csak a matek rovására lehet?

2016. máj. 10. 20:40
 9/39 A kérdező kommentje:

7 es, nem nem tud számolni. Boltban tök jól boldogul már a kisebb is. pénztárnál tudják ha 20 tételt veszünk is, mennyit kell fizetni. simán kerekítenek stb.


az nekem is megy:) ilyen gyakorlati alkalmazásokban menők vagyunk, csak erre a suli nem kíváncsi. Még az se zavarna, hogy van ilyen 100 példa IS. Ha is lenne. De csak ez van :(

2016. máj. 10. 20:42
 10/39 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de mi az a felszámolás?


Amúgy nálunk ilyen időre menyiséget soha nem volt, mindig értelmes, életszerű feladatokat kaptunk. (1994-ben kezdtem, szóval rég, de érdeklődöm.)

2016. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!