Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Normális viselkedes ez egy...

Normális viselkedes ez egy 8-9 eves gyerektol? Ennyi idosen tudnia kellene mar az alábbi dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem akarok jonni azzal, hogy bezzeg az en idomben, nem is emlekszek mar olyan nagyon milyen gyerek voltam stb. De a lanyom ugy kezeli a felnotteket mintha a haverjai lennenk. Mintha nem erezne kulonbseget gyerek es felnott kozott. Ha valaki ismerosunk eljon teljesen ugy viselkedik, mint egy 4 eves, nem lehet leloni. Folyamatosan beszel, ugral, ket szot nem lehet tole nyugodtan beszelni. Ha raszolok tart kb 2 percig, aztan folytatja. A legrosszabb, hogy szemtelenkedik is amit o viccesnek tart, sokszor az ismerosok is, csak az a baj hogy nem tudja a hatarokat. Tegnap mar kiverte a biztositekot. Tobbszor leallitottam, hogy maradjon mar kicsit nyugton,mert a sajat hangom nem hallom tole. Erre beszolt az ismerosomnek, hogy "Te szoktal parfumot hasznalni? Igen... Akkor miert vagy ilyen budos" Nem szoktam bantani, de eldurrant az agyam es kapott parat...amit persze megbantam kicsit... szerintetek ennyi idosen mar tudnia kell(ene) hogy mit mondhatunkb es mit nem, meg ha igaz is? Hiaba probalom magyarazni neki, hogy a felnottekkel nem ugy kell viselkedni mint a haverjaival nem erti meg. Valamint kerdeznem, hogy magazodni mikortol kell tudniuk? Olyan fura, hogy az oviba is, iskolaba is tegezodnek a tanarokkal is.
2016. jún. 15. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
A probléma hogy neveletlen. Ezekre a dolgokra nem maguktól jönnek rá, beléjük kell nevelni. Ha kisgyerekként hagytad hogy bárkit letegezzen meg idiótaként viselkedjen akkor ne csodálkozz hogy most is ilyen. De most meg az a helyzet hogy ilyenkor már gyakorlatilag késő mert a szigorral csak rontasz a helyzeten, józan esze meg soha nem is lesz az ilyennek. Gratula hozzá.
2016. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk nem tegeződnek a gyerekek a tanáraikkal. Magázódni már 3-4 évesen megtanultak, és már ekkor sem engedtem, hogy beleszóljanak a felnőttek beszélgetésébe.
2016. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Persze, ennyi idősen már tudnia kell, és nyilván tudja is, hogy bunkáság lebüdösözni valakit. Valami komoylabb dolgonak kell lennie a háttérben, úgy gondolom. Már ennyi idős korára régen le kellett volna vegye a te rosszalló reakcióidból, hogy a felnőtteknek járó tisztelet mit is jelent a gyakorlatban. Más gond nincs vele?

Azt nem tudom, hogy mikor tanulnak meg magázni/tetszikezni, elsősök még nem tudnak, az biztos. Szerintem most kezdi tanulni kb a te lányod. Felsősök már szokták használni.

2016. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Soha nem hagytam ra, mindig raszoltam, elmondtam neki, hogy felnottekkel nem beszelhet igy, de semmit nem er. Ha jon valaki hozzank teljesen kicserelik, felporog es nem bir magaval. Azt akarja hogy csak vele beszeljenek, csak ra figyeljenek, hulyeskedig, hangoskodik folyamatosan csak hogy o legyen kozeppontban. 2 ertelmes mondatot nem lehet vele ilyenkor valtani csak megy az eszetlenkedes, ha elmennek lenyugszik.
2016. jún. 15. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Iskolában nincs vele gond? Nevelési tanácsadóba nem jártatok? És ha látja rajtad, hogy ilyenkor dühös vagy vagy szomorú, hogy reagál? Valószínű tényleg az izgatottság hozza ezt ki belőle, de akkor is úgy látom, ehhez ő nagy már. Ovisok szoktak ilyesmit csinálni. Ha van rá mód, előre szólj neki, pl hogy ma átjön hozzánk Piroska néni, szeretném, ha olyan jól viselkednél, ahogy egyébként szoktál, ugye nem fogsz idétlenkedni? És ha sikerül neki, jól dicsérd meg, mondd el, hogy büszke vagy rá.
2016. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

6,5 éves a fiam, ezeket tudja. nem mondana olyat senkinek, hogy büdös és nem azért mert nem a haverja, ahnem mert megtanítottam tisztelni az embereket.

óvónéniket tegezi, mi szülők magázzuk őket, így látják hogyan kell mert a suliban már nem lesz tegeződés a tanárokkal :)

2016. jún. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A végéről kezdem: számomra is érdekes kérdés a tegezés-magázás manapság, mivel a gyerek a családban mindekit tegez, sőt a barátainkat is tegezi, és mivel egy kisebb társasházban lakunk, ahol mindenki jóban van, a szomszédokat is.

Erre jön rá, hogy nálunk az iskolában alsóban szintén a tegezés dívik, a tanítónők így vezették be. Hogy felsőben mi lesz, nem tudom.


Ugyanakkor nem érzem azt a fiamon, hogy tiszteletlen volna a felnőttekkel, és ahogy előttem írták, mi is úgy neveltük, hogy mindenkivel illedelmesen kell bánni (ahogy szeretné, hogy vele bánjanak).


Az, hogy türelmetlen egy gyerek, nem várja ki, amíg mások befejzik a mondandójukat, még nem okozna olyan helyzeteket, mint nálatok. Előfordul, hogy úgy érzik, nagyon el kell valamit mondaniuk, erre normálisan, de határozottan mondani kell, hogy várja meg, míg befejezzük, és utána valóban rá figyelve meghallgatni.


Az jutott eszembe, hogy nem egyedül neveled-e a lányodat. Egyedülálló anyukák gyerekeinél szoktam azt látni, hogy a gyerek kicsit felnőttesebben van kezelve, sok olyan dolgot is megosztanak vele, ami tán még korai, illetve megszokja, hogy csak rá figyel az anya. Ne értsetek félre, nem állítom, hogy mindenkinél így van! Viszont ez lehetne magyarázat arra, ha a gyerek, mikor vendég van, nem tudja feldolgozni, hogy nem ő van a középpontban, vagy nem úgy kezelik, mint egy felnőtt beszélgetőpartnert.

Nekem az, ahogy beszólt a vendégeteknek, egy dacreakciónak tűnik: „ha nem figyelsz rám, akkor majd teszek róla, hogy kénytlen legyél”. És azt is figyelembe kell venni, hogy a gyerekek nem viselkednek logikusan, számukra az is „jó”, ha a figyelmet úgy csikarják ki, hogy az harag képében zúdul rájuk.


Mivel elég nagy már a lányod, beszélgess el vele arról, milyen rosszul eshetett a vendégnek az, amit mondott. Nem hiszem, hogy van gyerek, aki ne értené ezt meg.

2016. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szülő, de szerintem ha csak vendégek (családon kívül állók) jelenlétében mutat ilyen viselkedést, az azt jelenti, hogy a családon belül elnyomva érzi magát. Alacsony az önértékelése, ezért mások előtt akar kitűnni, szellemeskedni, hogy figyeljen rá végre valaki, és értékeljék.
2016. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem azt, aki oltja a kérdezőt, nyilván ő is tudja, hogy ilyet nem illene mondani, és írta is, hogy már ezerszer el lett a gyereknek mondva, mégsem érti.

Sajnos az én lányom is ilyen, 8 éves. Az iskolában a tanárok sokszor panaszkodnak, hogy szemtelen, és úgy beszél velük, mintha a pajtásuk lenne. Mi is ezerszer elmondtuk már neki mit illik és mit nem. És ránk is sokszor ferdén néznek, de engem már nem érdekel.

Mi elvittük a Nevelési Tanácsadóba, és adhd-s. Igen, ők sajnos produkálnak ilyen tüneteket. Ő főleg akkor, amikor ideges, egyébként általában kedves. Én nagyon meglepődtem, amikor az iskolában panaszkodtak rá. Nálunk elég ritkán vannak vendégek, szóval ezt a részét nem tudom.

Szerintem vidd el te is egy kivizsgálásra, ha valóban következetesen neveled, márpedig a leírásodból én azt látom, akkor lehet, hogy neki is valami viselkedészavara van.

A magázódásról: ebben viszont az iskolát látom hibásnak.

Én voltam egy előadáson a gyereknevelésről, még óvodás volt a gyerek. Ott volt egy csomó tanár a suliból, és ott panaszkodtak, hogy hát ezek a mai gyerekek, senki nem tud magázódni. Akkor volt a lányom nagycsoportos, és hazamentem, és megtanítottam magázódni,mondtam neki, hogy eszébe ne jusson letegezni a tanító nénit. Azt hiszitek ért valamit? Hiszen mind az összes többi gyerek tegezi. Alapban miért engedte ezt meg? Miért nem magyarázta el nekik az első napon, hogy ővele hogy illik beszélni?

Erre most a második osztály végén megint szóba került szülőin, hogy a gyerekek mindenkit tegeznek. Hát, kérem, a tanár akkor követelje ki magának a magázódást. Amúgy meg a tisztelet nem is ezen múlik.

2016. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy elmondtad, hogy nem beszélhet így, aztán nem volt semmi következménye, amikor mégis így tett, az pont azt mutatja, hogy engedted neki. A tetteknek következménye kell lennie. Ha elmondod, hogy nem szabad, ő mégis megteszi, és te semmit nem csinálsz ilyenkor, akkor rájön, hogy anyának csak a szája jár, amúgy meg azt csinálok, amit akarok. Ennyi.
2016. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!