Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez korral járó viselkedés 2...

Ez korral járó viselkedés 2 évesen?

Figyelt kérdés
Mostanában nem engedi, hogy segítsek az öltözködésnél. Viszont nagyon ideges lesz, ha megpróbálom, vagy ha neki egyedül nem megy. De akkor sem segíthetek. Félrelök, morcos.
2016. ápr. 15. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális viselkedés. Próbál önállósodni. Hagyd, hadd csinálja egyedül. Próbálj úgy segíteni, hogy ne vegye észre, vagy várd meg, hogy ő kérjen segítséget.
2016. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Bár fiam meg a másik oldal. Annyira kiszolgáltam mindig (sajnos), hogy most 3 évesen is elvárja, hogy öltöztessem vetkőztessem. De csak én. Apával mindig magától öltözik, a bölcsiben is. Csak engem néz "rabszolgának".

2016. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abszolút normális, életkori sajátosság. Alakul az éntudata, felfedezte, hogy neki is lehet önálló akarata, és most ezt gyakorolgatja. :) Tulajdonképpen a dackorszak előfutára.


[link]

2016. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mi fiunk ugyanilyen, de nem csak öltözésnél, hanem mindenben. Ő akarja felkapcsolni a lámpákat, beindítani a mikrot, mosógépet, magának mosni hajat és így tovább. Ő akar önteni magának innivalót, ő rakja a tejitalba a port, ha engednénk, akkor kenyeret is szelne. Egész nap arról szól, hogy nem anya, nem apa csinálja, hanem baba. Nehéz, de egyszerre csodálatos látni, hogy mennyit fejlődik, milyen ügyes, mennyire önálló kisember már.
2016. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!