Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért félnek egyes szülők a...

Miért félnek egyes szülők a saját gyereküktől?

Figyelt kérdés

Többször olvastam már, és unokatestvéremen keresztül tapasztaltam is ezt.

A szülők egyszerűen félnek, hogy a gyerek megint nekiáll hisztizni, ezért inkább megvesznek neki mindent, amit szeretne, megengednek neki mindent, mert félnek a szülők, hogy ha rászólnak, akkor a gyerek agresszív meg indulatos lesz, és majd egész nap üvölteni fog.


Unokatestvéreim szintén ilyenek, az egyik 4 a másik 6 éves. Akármit megtehetnek, semmilyen büntetést nem kapnak érte, az anyjuk meg el is mondta, hogy fél, hogy nem tudnák a szidalmazás, büntetés utáni helyzetet kezelni, ezért inkább rájuk sem szól.


De ugyanígy olvasok itt is ilyeneket. 16 éves a szülők házába hozza a barátnőjét jó hangos szexre, de a szülők nem mernek szólni neki. Vagy ha valamelyik tizenéves erőszakoskodik, meg követelőzik, a szülő fejet hajt előtte, és az lesz, amit ő akar.


Tudom, hogy vannak olyanok is, akik lusták a nevelésre, de miért fél egy szülő a saját házában a saját gyerekétől? Ha egy 5 éves büntibe kerül, mert mondjuk direkt eltört egy vázát, akkor mégis miért fél az anyuka/apuka? Mégis mi olyat tudna egy 5 éves csinálni, ami ennyire megfélemlíti a szülőket?


Nem vagyok gyerekellenes, de unokatesóméknál is csak a fejemet fogom, hogy mi mindent megtesznek minden következmény nélkül.

Mi lesz az ilyenekkel, ha iskolába kerülnek, vagy felnőnek?



2016. jún. 3. 12:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Mindenki addig okos, amíg sajátja nincs. Az ilyenekkel, mint te,aki heti 2x2 órára lát gyereket, le sem szoktam állni beszélgetni erről, mert fingod nincs az egészről.
2016. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ezert tett fel egy KERDEST, hogy valaszt kapjon ra olyanoktol, akik esetleg tudjak.


En pl ugy gondolom, hogy az is lehet az oka, hogy ki vannak merulve a szulok. Dolgoznak, mosnak, foznek, takaritanak, es mindemellett gyereket is nevelnek. Gondolom rajottek, hogyha mindent megkap a gyerek, akkor szepen szotfogad, nem veszekszik, lefoglalja magat, es addig anyu pihenhet. Ha meg nem kapja meg amit akar, akkor megy a hiszti, bajlodni kell veluk, es egy amugy is faradt es ingerelt anyukanak ez nagyon betesz, es tudja magarol, hogy nem tudna turelmesen hozzaallni a hiszti kezelesehez, es lehet, hogy olyat mondana, amit kesobb nagyon megbanna, es a gyerekben is megmarad.


Persze 1000 oka lehet

2016. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Ő nem választ vár. Ítélkezik. Ez nem kérdés.
2016. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Én még nem láttam olyat aki az apró iskolás gyerekétől félne. Egyszer én is megkaptam, hogy nem viszem a másfélévesem hivatalos ügyek intézésére mert biztos félek a hisztitől. Először is nem hisztizik. Valami zavarja, és nem tudja máshogy feldolgozni az indalatait, amíg kicsi. Egy kis empátia ilyenkor nem árt. Másrészt minek hozzam olyan helyzetbe, amit nem élvezne és nem muszáj?


Ez a kicsikre vonatkozik. Az anyám is fél egyébként az öcsemtől, de csak mióta erősebb lett nála kb 15 éves kora óta. Persze neki van oka rá.


Ez az eset szerintem, amit mondtál, az egyedi. Egy 5 évest simán le lehet nyomni,ha muszáj. Szerintem inkább az anya kimerült, fáradt a harchoz, és az anyasághoz. Egyedül van?

2016. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Ő nem választ vár. Ítélkezik. Ez nem kérdés"


Választ várok, mert kíváncsi vagyok mások véleményére. Ha neked ítélkezés az, ha valaki kérdez valamit egy gyerekkel kapcsolatban, akkor csaj sajnálni tudlak.

2016. jún. 3. 13:19
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

75%-os te nem vagy tisztában az ítélkezés fogalmával.

Mellesleg én meg tudod mit utálok? Az olyan gyerekes szülőket, akik mindenkit leszólnak, akinek nincs gyereke, és akinek nincs gyereke az fel ne merjen egy gyerekkel kapcsolatos kérdést tenni, mert annyi neki.

Ha nem tudsz vagy nem akarsz a kérdésre válaszolni, mi a francért kell kötekedni?


Mellesleg sok szülő azért fél, mert nem tudják az esetleges konfliktusokat vagy problémákat jól kezelni. Inkább hagyják a gyereket, mert azt még mindig könnyebb elviselni vagy elnézni nekik, mint cselekedni. Persze ezeregy oka lehet annak, hogy miért ilyenek egyes szülők, de ebben a lustaság is szerepet játszik.

2016. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

"Mégis mi olyat tudna egy 5 éves csinálni, ami ennyire megfélemlíti a szülőket? "


AMikor már fizikailag és agyilag minden tartalékaidat felhasználtad, és a végkimerülés szélén állsz, akkor nem biztos, hogy van erőd egy 5 éves dührohamát, és hisztijét kezelni. Ha meg 2-ről van szó, az meg végképp érthető.

Sajnos, mint szülő megbukott, de borzasztóan nehéz tud ám lenni.


Nekem 3 éves a fiam, és elég nyugodt természet, de amikor épp napok óta kialvatlan vagyok, esetleg beteg is, akkor baromira nem úgy kezelem a hisztijét, mint amikor kipihent vidám vagyok.

Szóval ne ítélkezz, mert nagyon nehéz a hisztit megfelelően kezelni (kitartás és türelem kell hozzá), és ebben az esetben az anyuka a könnyebbik utat választotta. Nem fél, hanem amit elkerülhet feszültség, azt elkerüli (persze hosszútávon ez a rosszabbik megoldás, de akkor ott, csak arra vágyik az ember, hogy "most ne")

2016. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%

Nekem 2 kisgyerekem van (1.5 és 3 évesek) és ezt a kérdést ugyan így feltudnám én is tenni.

A mai szülők, tisztelet a kivételnek, nem merik nevelni a gyereküket mert az majd lelkibeteg lesz és nem fog szeretni és majd 20 évesen azért fog hajléktalant verni mert én egyszer ráütöttem a fenekére.... (ezek csak példák) és még sorolhatnám...

Ilyen lett a világ... Tök gagyi, de írhatnám a nagyanyáinkat akiket pálcával vertek el ha rosszat csináltak, otthon pofont kaptak ha nem fogadtak szót, persze nem azt mondom, hogy agyon kell verni egy gyereket mert az a jó, de manapság már rákiabálni sem lehet egy gyerekre mert jaj szegény mi lesz vele.

A sok gyerekpszichológus, a gyerekfejlődés okosok azt sugallják az interneten (pl facebook-on), hogy "ne üsd meg a gyereked" "ne szólj rá" "ne kiabálj vele" "beszéld meg vele" "légy türelmes" "szar anya vagy ha bántod" "szeresd minden pillanatban, akkor is ha épp az orrodat üti a gyerek hiszti közben" stb... És a sok anyuka azt hiszi, hogy attól lesz jó anya ha ezeket az utasításokat követi, fél fellépni a gyerekkel szemben mert milyen rossz anya lesz ha rászól...

Na ebből adódhat az, hogy sok gyerek nincs nevelve, szabadon van engedve, persze az anyuka azt gondolja hogy neveli, szeretettel és óriási nagy türelemmel, csak nekünk kívülállóknak úgy tűnik, hogy nincs nevelve.

Sok ilyet látok én is a környezetemben mint amit te írsz, ha néha rácsodálkozom 1-1 szitura és ez kiül az arcomra akkor az anyuka azzal magyarázkodik, hogy: De most mit csináljak vele, nem üthetem meg, nem szidhatom le...

Hát ha az én gyerekem szándékosan odavág a földhöz egy poharat annak ellenére hogy kértem ne tegye, bizony ráütök a kezére, leszidom és büntetés képpen beküldöm a szobájába. Mivel én így kezelem az ilyen durvább szitukat ezért nálunk ilyen nem is fordul elő, mert tudják a gyerekeim hogy mindennek amit művelnek következményei vannak.

Ez az én véleményem, nem szeretnék vele senkit megbántani, engem tulajdonképpen nem is érdekel hogy ki hogy neveli a gyerekét, én ezt látom.

Szóval kedves kérdező, a válasz az, hogy ilyen a mai világ, most ez a divat, hogy nem neveljük a gyereket csak hagyjuk szabadon a nagyvilágban.

2016. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%

Olvastam egy nagyon jó írást erről valahol. Az a volt a lényeg,e h a szülő azért retteg a gyerekétől, a gyerekenek nemet mondani, szigorú lenni vele, mert fél, h a gyerek akkor nem fogja szeretni. Vagy a másik szülőt fogja jobban szeretni, aki többet enged neki.


Ezekről a szülőkről nekem az a véleményem, hogy egyszerűcskék, butácskák. Ugyanígy gondoltam akkor is, mikor nem volt még gyerekem, meg most is, mikor már van. Nem félek neki nemet mondani, szigorúan bánni vele.


Valaki írta, h a szülő fáradt és azért hagyja a gyerekre a hülyeséget, nincs türelme hisztihelyzetet kezelni.

Nem értek egyet. Ha a gyerek borogatni akar a boltban vagy balhézni, nem könnyebb rászólni és kivinni a boltból, mint hagyni, h borogasson, majd hívni a takarítószemélyzetet, eladót, beszámolni, h a gyereknek ezt hagytam, h csinálja, mert én fáradt vagyok, eltűrni a rosszalló pillantásokat az eladótól, vevőktől, biztiboytól majd kifizetni a kárt?

2016. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

En is ismerek ilyet. Most ballagott a gyerek az oviból de meg mindig a szülei raknak rendet a szobájában, mert amikor tanították volna h neki kell hisztizett. Persze a szülők nem minden nap raknak rendet, igy a nagy alkalomkor készül kép a szobáról es a kisgyermekről h az mennyire örül a rendes szobának. Es ezt fel is teszik fb-ra.

Mindez azért mert egyszerűbb igy, mint rettegni a hisztitol.


Nekem van egy kisfiam, épp dackorszakban, nem vagyok szigorú, de vannak dolgok amiknek meg van a rendje pl. Hazajövetelt kezmosas követi, nincs asztalra maszas..lehet hiszti, nem engedek belőle.

2016. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!