Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » általános alsó tagozatos...

általános alsó tagozatos iskolába járó kisgyerekeiteket mennyire érzitek biztonságban a suliban?

Figyelt kérdés
nemsokára elsős lesz a gyerekem. eddig az oviban biztonságban éreztem, az óvónő ügye mindig megszámolja őket, bezárják az épületet, nem járkálhat ki be akárni napközben stb. de mi a helyzet az elsős, másodikos gyerekekkel? én már rég voltam iskolás, de emlékeim szerint reggel bemennek első órára és utána magukra vannak utalva. nem ellenőriz minden tanár hogy esetleg valamelyik kicsi eltűnik két óra közben vagy ugye bárki bemehet az utcáról és elrejtőzhet a wcben ha bántani akarná valamelyik gyereket. vagy esetleg nagyobb gyerekek a kisebbeket, szünetbe. hisz nem egy tanár van velük egész nap, ugye...vagy hogy megy manapság? milyen a biztonság az iskolákban, hisz 6-7 évesekről beszélünk..

2016. aug. 17. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ez már paranoia...
2016. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Portás van, tehát a random baltásgyilkos nem fog csak úgy bekucorodni a vécébe...

A tanítónéninek elsőben fel fog tűnni, ha a szünetben eltűnt egy Pistike, 30 gyereket még megy neki, hogy megjegyezzen.

Eszembe nem jutott soha, hogy ilyen irreális dolgok miatt féltsem a gyerekemet a suliban.

A nagyobbak már éppenséggel megverhetik a szünetben, de van szája annak a gyereknek, majd szól, ha ilyen történik vele, azért ez sem mindennapos.

2016. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
kettes válaszoló, alsóban egy tanítóval vannak végig egésznap vagy váltják egymást. minden óra előtt van létszámellenőrzés?
2016. aug. 17. 16:59
 4/20 A kérdező kommentje:
ja és a portás felnőtt vagy diákok? az én időmben mi diákok voltunk a portások, csak ezért kérdem
2016. aug. 17. 17:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

2 tanítónő van, meg külön rajz- és énektanár. De mivel ülnek a padban, még könnyebb is észrevenni, ha valaki hiányzik, mint az oviban, ahol nincs semmi ülésrend.

A portás meg egy harmincas, kigyúrt pasi, engem se enged be csak úgy, pláne ha óra van.

2016. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Az unokahúgomnak én vagyok a törvényes gyámja, ez hosszú sztori sajnos, a szülei már nem élnek, ennyi a lényeg. Én nekem saját gyerekem még nincs, bár a feleségemmel saját gyerekünknek tekintjük őt. Az unokahúgom most fog menni 2. osztályba. Náluk az iskolába az elsősök az iskola épülete mellett egy külön kisebb épületrészben voltak, külön udvaron hogy szokják a dolgokat. Persze ott is azért megvolt a szigor, a tanárok felügyelték őket folyamatosan, a tanárok is felváltva mentek szünetre. Ugye 2 évfolyam van, és van ott 2 tanár, de mellette van külön egy másik pedagógus aki az épületbejáratánál van mindig, mivel ott egy informatika terem van ahova a felsősök járnak órákra, és ugye az iskola területén belül akárki nem mászkálhat. Külön portásuk is van akik hárman váltják egymást, egyiket még ismerem is, mert 20 éves koromban én is voltam ott portás 4 hónapig, és akkor ketten váltottuk egymást. Én tisztában vagyok dolgokkal, hogy akárki nem mehet be az iskolába. Kapuzárás már 7:55 kor van, és utána se ki, se be. Be is csak úgy mehet valaki ha a nevét felírják egy füzetbe. Ha tanítási idő alatt megy be valaki akkor a portás csak úgy nem engedheti be, hanem le kell hívnia egy éppen ráérő tanárt, vagy az igazgatót, mert ott mindig van 1-2 tanár akinek időnként üres órája van és akkor intézheti a sahját dolgát, dolgozat javítás meg ilyenek. Amikor valaki bemegy, ez akkor is így volt amikor én dolgoztam ott 7 éve, és most is így van, hogy fel kell telefonálni a tanáriba, ahol mindig van valaki aki felveszi a telefont, ha más nem akkor az igazgató, és le jön, és az ő kíséretével mehet be a szülő, vagy a gyerek nagyobb testvére stb.... Általában ha nem a szülő megy a gyerekért akkor a tanárnak előzetesen szólni kell arról hogy ki megy a gyerekért, vagy ha nincs jelezve a tanár addig a gyereket nem engedi el senkivel ameddig el nem éri valamelyik szülőt. Mi nálunk elég jól működik ez a rendszer, és a városunkba még van 3 iskola ezen kívül ahol szintén hasonlóan működnek a dolgok.
2016. aug. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
és a kicsiknek egy teremben vagy a folyosón meg kell várnia a szülőt és a tanító engedi el a fegyületetéből a szülővel?
2016. aug. 17. 17:09
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem rád férne némi kezelés, ez már beteges paranoia.

Egy normális iskolából nem tud kimenni egy gyerek, csak szülővel, vagy szülő által jóváhagyott felnőttel!

2016. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Méghogy bárki bemehet... Még a szülőknek is nehéz bejutni az iskolába. Ha átlépjük a kaput és nem szólunk hova megyünk, akkor a portás rögtön üvölt utánunk.
2016. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A hazajövetel meg nálunk úgy működik, hogy kijön a tanítóval az egész osztály, akinek látja a tanító a hozzátartozóját azt elengedi, a többieket viszik ügyeletbe. Akikért később mennek, azok szülie szólnak a portásnak és ő bemondja a hangosbemondóba a gyerek nevét.
2016. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!