Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétszer barnázás a 7. héten,...

Kétszer barnázás a 7. héten, duphastont kaptam rá. Mikortól érezhetem biztonságban a babát?

Figyelt kérdés
Pihennem kell, táppénzen vagyok, szedem a duphastont 2x1-et, 13-án megyek kontrollra. Annyira aggódom. Ilyen események után mikortól mondhatjuk azt, hogy biztosan megmarad a baba?
2016. jún. 4. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek elkeseríteni, de olyan, hogy "biztos megmarad" gyakorlatilag soha nincsen, de a 12. hét után már jóval kisebb a vetélés esélye. Viszont a terhesség alatti barnázgatás ilyen-olyan okokból elég gyakori, és az esetek többségében nem lesz belőle baj. Tudom, mennyire aggódsz, én is végigéltem ugyanezt, hetekig vérezgettem az elején, aztán szerencsére épségben megszületett a baba.
2016. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy 100%-ra nem lehet megmondani, csak valami olyasmire lennék kíváncsi, hogy esetleg az orvosa mondott-e ilyen esetben valamit, vagy hogy van-e általános vélekedés, hogy pl a 8. hétig a legrizikósabb, utána már egy fokkal jobb, 12. hét után meg aránylag meg lehet nyugodni

Tudom, hogy mindig lehet baj sajnos :(

Köszönöm!

2016. jún. 4. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos semmit nem tud mondani, mint ahogyan megjósolni sem lehet semmit.

Baj bármikor történhet, akár az elején, akár a közepén, de a végén is.

Viszont nekem is volt barnázásom, görcseim a terhességem legelején, én is kaptam Duphastont, teljesen rendben ment a terhességem, minden oké volt, már 5 és fél éves azóta a kisfiam.:)

2016. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2016. jún. 4. 12:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, átérzem az aggodalmad! A kisfiammal 6 hetesen kaptam utrogestant görcsök, vérzés és haematoma miatt. Még a 12. héten is volt pici vérezgetés. Nem tudom ez menyire nyugtat meg téged, de végül egy héttel még túl is hordtam a fickót. Jó egészséget kívánok!
2016. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, 12. hétre lenyugodtam, aztán amnió kellett, 18. hétre lenyugodtam. Aztán véreztem egyszer a 22. héten, aztán már többé nem nyugodtunk le, hanem csak a spleen uralkodott el rajtunk.:) De mióta kinn van, szupi minden, de terhességet soha többé!
2016. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Nekem szerencsére "csak" enyhe barnázás van, valamint feszítő érzés, de nem görcs, hematómát nem találtak, szóval nagyon nagyon reménykedem! De hiába mondják, hogy pihenni kell, ha egyszer itt van a család, a háztartás, a nagyobb gyerkőc...

Igyekszem sokat ülni, de azért főzni, mosni, mosogatni csak kell. Szerencsére a férjem segít, de azért tőle sem várhatom, hogy mindent megcsináljon.

2016. jún. 4. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt monda, hogy onnantól kezdve, hogy van szívműködés 1%-ra csökken az esélye a vetélésnek.
2016. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez megnyugtató.

Mondjuk több helyen olvastam 7-9. heti vetélésekről, de most igyekszem az ilyen témákat kerülni.

2016. jún. 4. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:

A szexszel hogy vagytok? Mert ilyenkor olyan vérbőség van odalent, hogy egy kis szextől simán lehet barnázni.

Mi is így jártunk annak idején a 8. héten. :)

2016. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!