Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol tudok érdeklödni arról,...

Hol tudok érdeklödni arról, hogy mennyibe kerül a fiamnak az első osztály?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék hogy akik hasonló cipöben járnak azoknak mennyibe került az iskolakezdés?

Nos szóval egyedülálló anyuka vagyok és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kapok az ovódára az érkeztetésére is, ö jövőre megy iskolába de már most érdeklödnék hogy jövőre mennyibe fog kerülni az iskolakezdés? És hogy pontosan miket kell majd beszereznem? És ha esetleg újra ki kell töltenem REndszeres Gyermekvédelmi kedvezményhez nyomtatványt akkor mit irjak be? Melyiket igényeljem inkább az étkezést vagy a tankönyveket? Vagy hol tudnék érdeklödni erröl? Az iskolába ahová fog járni vagy ahol kitöltöm a nyomtatványt? Köszönet előre is.



2016. aug. 22. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal a tankönyv ingyenes. A többi cucc kb 20-25-e Ft-ból kihozható. A legnagyobb tétel a táska, tolltartó,tornacipő, tornaruha. Ezekkel lehet elszállni árban.
2016. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hasonló cipőben, csak leírom nálunk hogy volt/van.

A fiam most kezdi az első osztályt.

Tankönyvek ingyenesek, azt hiszem negyedik osztályig.


Már áprilisban, beiratkozáskor megkaptuk a tanszer felszerelési listát, így mindig vettünk egy-két dolgot, nem egyszerre kellett megvenni. Olyan 25-30 ezer Ft körül mozog, amit vettünk (meg van határozva a ceruzák, filctollak, festék-tempera stb. márkája), a táskát a nagymamától kapta, tolltartót-tornazsákot karácsonyra kapott.

Esetleg ha van ismerős, akinek most kezdi a gyereke az elsőt, akkor attól is el tudod kérni a listát (nem igazán szoktak rajta változtatni), már ha tudod, hogy ugyanabba az iskolába fog járni a te gyereked is.

2016. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
REndben köszönöm az eddigi a válaszokat!
2016. aug. 22. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:

A tankönyv és az étkezés egységesen mindenkinek ingyenes idéntől (ha jól tudom). A tanszerek, ruhák vannak, amikre költeni kell, arra ha egy 30-40 ezret számolsz, abból ki kell jönni mindenképpen.

Szerintem ha az önkormányzathoz bemész, ott fognak tudni segíteni. Eddig ott igényelted a gyermekvédelmit, nem? De ha esetleg van védőnőtök még, ő is el tud irányítani, hogy hol érdeklődj.

És érdemes elkezdeni beszerezni hamarabb, apránként a dolgokat, vagy esetleg januártól havi 2-3000 Ft-ot félretenni, és úgy sokkal kevésbé lesz megterhelő az egyszeri kiadás.

2016. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen eddig volt és van is Gyermekvédelmi Kedvezményem, de oda csak az étkezést irtam be mivel még csak oviba jár, az iskolait nem tudom hogy kell kitölteni illetve nem tudom melyiket irjam be vagy az étkezésit , vagy a tankönyveket, esetleg mindkettőt . De majd még érdeklödöm köszi!
2016. aug. 22. 20:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A tankönyv alapból ingyen lesz! Minden alsósnak!

Nem függ az étkezési kedvezménytől.

2016. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is kapok Rendszeres Gyermekvédelmit, most lesz másodikos a fiam. Én úgy tudom, csak a tartós könyvek ingyenesek mindenkinek. Nem kellett igényelnem semmit, vittem a határozatot a tankönyvátvételhez is és az étkezéshez is, mindkettő ingyenes. A tanszereket, táskát, tolltartót, ilyesmit kellett beszerezni. Én egy viszonylag drágább Hama táskát vettem neki, de volt hozzá tolltartó és tornazsák is. Egy év után is olyan, mint az új, így idén nem kellett vennem. Ceruzákat, festékeket, zsírkrétákat mindig veszek évközben, ha valahol akciós, így elég jó kis tartalékom jött össze, azt nem kellett most vennem. Füzetekből is a sima, egyszerűt vettem, illetve választhatott egy mintásat is. Borítókból csak az átlátszó jó, amíg nem tudnak olvasni. Az iskolakezdés elsőben olyan 40000 Ft volt. Most másodikban 8000 Ft-ból kijött, bár még kell tornacipőt vennem.
2016. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a határozatot hol tudom igényelni azt hol adják?
2016. aug. 24. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!