Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek is hülyeség a...

Szerintetek is hülyeség a kötelező úszás az iskolásoknak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 21:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
53%

Igen, hülyeség.

1. Főleg 0. órában van tartva. Télen is fél órát adtak arra, hogy kigyere a medencéből, felöltözz, megszárítsd a hosszú, dús hajad és spurizz a suliba,de ha késel, akkor intő, egyes stb. Ráadásul egész nap száraz a bőröd a klórtól, úszik a táskád a vizes ruhától stb.

2. Aki tud úszni, tök felesleges, aki nem tud, nem ott fog megtanulni, mert 30 gyereket nem lehet egyszerre tanítani, mert lenyomja víz alá, belelöki stb.

3. Aki szeretné, hogy a gyereke sportoljon valamit, ugyis járatja. Ha meg nem érdekli, mennyire elhízott mangalica a pici gyermeke, azon a gyereken a heti egy-két alkalom (vagy ritkább) nem fog segíteni.

2017. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

"A sport nem árt egy ilyen elhízott nemzetnek"

Csontsovány a legtöbb gyerek olyan fos kaját kapnak a menzán, de ne zavarjon.

2017. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%

Az!

Még nem iskoláskorù a gyerekem, de elôre fèlek az ilyen kötelezô hülyeségektôl.


Anno nekünk is volt kötelezô ùszás, utáltam is. A hajamat sosem tudtam rendesen megszárïtani utána. Nem ott tanultam meg ùszni, hanem felnôtt fejjel egy tanfolyamon, 3 alkalom után.

2017. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
40%
Legalább akkor mozognak. 5-10 alkalom alatt úszni? Hahaha
2017. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Ovodas gyerekek mar gorkoriznak, bicikliznek, sielnek, jegkorcsolyaznak es usznak.
2017. febr. 17. 22:02
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen hülyeség "úszás oktatás címén"

Nulladik órában heti 2x mennek az uszodába kisbusszal. Vizes hajjal jönnek vissza, folyton taknyos az osztály. Ezen kívül úszás előtt rájuk szólnak ha esznek.

Kisfiam másodikos volt amikor tüdőgyulladást kapott, miután mehetett suliba az úszó edző nem értette meg a felmentést. Üvöltött vele igazolatlan óra mert nincs ott a felszerelése. Kikülde az öltözőbe és ott volt egyedül az óra végéig.

Ezután addig mentem amíg úszás helyett elfogadták a focit. Nem első esett volt amit műveltek.

Aki sportolni szeretne az fog is!

2017. febr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%

Hmm, nem tudom, nálunk egyáltalán nem olyan az úszás, mint amilyennek leírjátok. Nem 0. órában van, hanem délután, órarendben. Az uszoda szinte közvetlenül a suli mellett van, 5 perc alatt át lehet sétálni.

Én még sose hallottam, hogy bárkit is lenyomtak volna a víz alá és hasonlók.

Normális oktatók vannak, türelmesek. Differenciáltan oktatnak, a jobban úszók egy külön sávban, a kezdők tanmedencében tanulnak.

Sajnos csak elsőben és másodikban volt, akkor is csak pár hónapon keresztül. Utána viszont lehet fakultatívan járni, ugyanúgy suliidőben, kísérik a gyerekeket, segítenek nekik... A lányom egész évben járt (imádta), de most már egy hónapja nem tudnak turnust indítani, mert az egész alsóból összesen hat gyerek jelentkezett...

2017. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
Sokmindent utáltam gyerekkoromban, a tornaórákat különösen, de az úszást imádtam. Mi délután jártunk és nem volt semmi atrocitás.
2017. febr. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es válaszoló véleményén vagyok.

Hozzá tenném, heti 3* tesi óra, ebből 1 úszás, amikor 7-re kell vinni... 2 karate edzés mellette.... Oktatás alatt 3 féle úszásnemet oktatnak, így most egyiket se tudja a fiam rendesen :-(

Az oda és vissza jutásra kevés idő van, tusolni sincs idejük.... Fél évig jártak, kétszer volt beteg a fiam, előtte 2 évig semmi.

Most jégkorizni járnak. Sokkal jobb!

2017. febr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Baranka ***** válasza:
44%
Szerintem nem. Nekem még "csak" ovis gyerekeim vannak, de jó dolognak tartom a sportolási lehetőséget (legyen az bármilyen sport). Egy az, hogy meg tanul úszni, a másik, hogy tanul egy kis fegyelmet.
2017. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!