Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek is hülyeség a...

Szerintetek is hülyeség a kötelező úszás az iskolásoknak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 21:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem hülyeség ,fiaméknak az iskolában van egy kis uszomedence ,heti1x-2x menek le úszni,játszani tornaora keretében,van amikor 1 órában,de mivel az iskolát sem kell elhagyni igy megsem fázhatnak,egyedül akkor rossz az uszás ha nem közelben van az uszoda hanem még buszozni is kell ,de nem lehet minden iskolának saját uszomedencéje vagy nem minden iskola uszoda melé épül .
2017. febr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Legyen úszás, de ne kötelező. És ezt az összes többi sportra is így értem, aki szeretne, az focizzon, aki nem, az válasszon mást, pl. kosarazzon. A testmozgás a lényeg, és akkor fogja jobban, nagyobb intenzitással a gyerek, ha szereti.
2017. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, ha nincs az iskolától max. 10-percre gyalog uszoda, akkor ne legyen kötelező úszás. Ennyi erővel hegymászás is lehetne.


Amikor ovis voltam anyámék beírattak úszásoktatásra, ahol rendes úszóedzők tanították a kicsiket, de valahogy mégsem sikerült a 10 gyerekből észrevennie, hogy kiszöktem a medencéből. Ráadásul féltem a víztől, így semmi értelme nem volt az egésznek, mert velem többet kellett volna foglalkoznia emiatt. Aztán beírattak egy másik helyre és ott sem sikerült. Aztán apámnak bedurrant az agya és nyáron megtanított. Már úgy mentem suliba, hogy tudtam úszni, nem féltem.

Viszont, ha úgy megyek iskolai kötelezőre, hogy nem tudok úszni, akkor valószínű, hogy ott sem tud az oktató megtanítani, aki ráadásul nem is úszás oktató volt, hanem a tesitanárunk.

Szóval ez a "legalább megtanul úszni a gyerek" elég h#lye megközelítés.

2017. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

hát nem lenne az, ha normális körülmények közt, emberségesen, szeretettel, kellő számú felnőtel, higiéniára is odafigyelve oktatnák...

De hát így..vagy legalábbis amit én tapasztalok, az katasztrófa, és csak megutálják a vizet...

2017. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség. Nálunk így van (nyolcosztályos gimi)

Tesi óra keretei között megy az úszás, hetente egyszer. Tanításról sz sincs, aki nem tud úszni az felmentést kap és tesizik. A fiúk első félévben, a lányok második félévben úsznak, nincsen vegyülés.

Ami miatt hülyeségnek találom az az, hogy ha tesi órán mennek a gyerekek, akkor nagyjából 20-30 percet úsznak, mivel le kell előtte zuhanyozni mindenkinek, és általában kicsöngetés előtt elengedik őket. De ennyi idő alatt ugyanúgy kiszárad a bőr, csurom vizes lesz a haj, és az egész test klórszagú lesz. Az én hajam mindig derékig ért, dús, göndör, nem száradt meg 5-10 perc alatt és utána egész nap úgy néztem ki mintha kicentrifugázták volna a fejemet (és még klórszagom is volt, mert zuhanyozni nem nagyon lehetett). Ráadásul 7. osztály végén, valamikor júniusban az utolsó úszásóra egyikén elkaptam egy jó kis mononukleózist, mondhatom marhára örültem neki, hogy a nyaramat vérvételre járkálással, otthon üléssel tölthettem. Vagy egy hétig 39 fokos lázam volt (a nyári melegben főleg kellemes volt...), aztán néhány nem mentem semmilyen ismerős közelébe, nehogy elkapja (otthon unatkoztam), majd nem mehettem táborozni. De folytatódott 8.-ban is, mivel felmentettek tesiből (igaz csak 1,5 hónapra). A majdnem fél éves semmittevésben és pihenésben vagy 5 kiló feljött rám. Szörnyű volt.

Azóta nem úszok, mert van orvosi igazolásom.

Le lehet pontozni, de szerintem a lányoknak nagyon nem kellene uszodába járniuk. Az lényegében olyan mint egy nagy kád, amibe 30 gyerek belemegy, de még ott van másik 15 ember a többi sávban. Bármit el lehet kapni.

L

2017. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
*néhány hétig
2017. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
Miért lenne hülyeség?
2017. febr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Helyesebbnek gondolnám, ha már oviban kötelező lenne, így igen, ebből a szempontból hülyeség, mert késő.


A kisfiam 6 éves, nagycsoportos, nem szeret úszni menni, mert a játéktól veszi el az időt... ennek ellenére azt gondolom, hogy az úszás olyan, amit ugyanúgy meg kell tanulni, mint írni vagy olvasni. Egyáltalán nem tartom egyenértékűnek bármilyen más sporttal, ez egy alapvető mozgásforma, amit egyszerűen tudni kell.

Arról nem is beszélve, hogy 7-8 évesen már ciki a karúszó, a kezét nem szeretném fogni a strandon, szóval az a minimum, hogy elsajátítja annyira, hogy nyugodtan tudjask üldögélni a parton, miközben ő játszik.

2017. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban van uszoda, szóval az odajutás nem para.Mindíg dupla órán van,minden második héten.Nyilván azon a napon amikor nulladik van,és utána első két órában.Az első felében vagyunk kb a vízben utána szárítkozás stb.

Tök jó meg minden,de a tanárunk hogy is fogalmazzak nem túl megértő,ha valaki menstruál feljegyzi mikor van azért felmentve és azt szentírásnak veszi.De a többségnek nincs beállva a ciklusa.Ha valaki mondjuk megfázik akkor jajj a klóros víz jót tesz bla bla bla.... Mondjuk tesi órán is ilyen "édes aranyos megértő" természet,na meg a kivételezés.És még sorolhatnám


Sztem aki el akar lógni valamint az megteszi,aki meg sportolni akar az kötelezők nélkül is megteszi.


14l

2017. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kötelezően útáltam az úszást. Nekünk csak középiskolában volt.

Amúgy ált. iskola előtt voltam úszó tanfolyamon, ott megtanították a mellúszást. Az egész nyarat a strandon töltötte a család. Azt imádtam. Úszni is szeretek... csak nem kötelező jelleggel 😁

febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!