Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nagyon vékony, elsőbe készülő...

Nagyon vékony, elsőbe készülő kislánynak milyen anatómiai iskolatáskát?

Figyelt kérdés
Eredetileg Budmilt akartam, de olyan szélesnek, nagynak tűnt a törékeny lányomon. Nektek mi vált be ilyen alkatú kisgyereknek? Tartósat keresek, ami alsóban végig jó, és olyat, amibe azért belefér minden.

2017. ápr. 10. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel az anatomiai hatizsakkal anno 6 evesen en nagyon megszivtam. Uresen is nagyon nehez volt, hat meg amikor a konyvek, fuzetek, tisztasagi csomag, anyam kinja belekerultek... anyukam se birta el, nem hogy en... en is mindig ilyen nagyon vekony tipus voltam. Tok jol hangzik ez az anatomiai taska, de marhara nem is eri meg, osszeszakad a gyerek alatta. A legtobb gyereknek sima jo minosegu hatizsakkal se lesz semmi baja, amig nem faj a hata, nincs semmi baja, addig felesleges.

A ti dontesetek, de en meg negyedikben is alig birtam felcipelni a harmadikra.

A penztarcatokban nem akarok turkalni, de a gyerek valoszinuleg nem fogja dijazni ezt az "egesz alsoban egy taska" dolgot sem. Sokan minden evben ujat kapnak, nem is fog neki tetszeni mar ez a taska, amit most vesztek. Ez egy kisgyereknek eleg nagy lelki trauma. Felnott koraban is megmarad az emberben, hogy nekem nem vettek ujat, nem vettek olyat, bezzeg a Pistikenek megvettek azt a kisautos akarmit...

2017. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is az a kérdés, mennyit fog vele gyalogolni? Mert ha egésen a szemben lévő parkolóig, akkor inkább olcsó, könnyű, de főleg csajos legyen. :-)

Nekünk anatómiai pucc van én viszem, mert eldől vele mint a krumpliszsák.

2017. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy tökmindegy milyet veszel, vékony gyereknek ha fullosan be van pakolva minden így is úgy is neked kell vinned, mert megszakad szegény.

Nekünk Budmil van, kezd megerősödni tőle a lányom (szintén vékonyka), de ha gyalog kéne hazacipelnie biztos nem menne neki sokáig.

2017. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Eleg sokat járunk autóval, így tényleg nem sokat fogja cipelni. Az anatómiai táskák súlya általában 90 dkg szokott lenni, nem tudom, ez soknak számít-e a hagyományosakhoz képest. De azért jó, ha merevített a háta, ugye?

És ha nem anatómiai, akkor milyet ajánlotok? Mármint márkát.

2017. ápr. 10. 14:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

90 dkg borzasztó sok, ha azt vesszük, hogy még felnőtteknél is az a "szabály" (túrahátizsák összeállításánál), hogy a testsúly max. 10 %-át teheti ki a megpakolt (!) táska. Na ha neked már üresen 1 kila egy 20 kg környéki (vagy kevesebb, ha vékony) kislánynál...


Nem kell merevített, csak meg kell tanulnia helyesen bepakolni és akkor a nagy alakú könyv merevít, nem nyom.

Egy szivacsos hátú hátizsák 0,2-0,3 kg.

2017. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk kérték, hogy ha lehet akkor húzható táska legyen. Nikidom márkájút vettünk 21.000ft volt akciósan, de tolltartó, tornazsák is volt hozzá. Most harmadikos jelenleg is ezt használja.

Egyszer volt kerékmatrica cserélve idáig mert megkopott( lányos dolog:D)

5.ben fogok adidas táskára váltani.

Alsó tagozatosak a földszinten vannak így lépcsőznie sem kell.

2017. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A huzostol nem ferden terhelodik a gerince?
2017. ápr. 10. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:

Elsősen (meg egész alsó tagozatban) szerintem nekem is budmil táskám volt. Én mindig úgy pakoltam, hogy hátulra a nagy könyvek és előre a kisebbek. Soha nem volt baj a gerincemmel egyébként. A táska pántjait meg jól kell beállítani. Pl ne lógjon a hátán, hogy az alja a popsija aljáig ér, hanem derék környékén érjen véget (egyszerűbben fogalmazva minél rövidebbre legyen állítva a pántja).


Esetleg (ha van rá keret) akkor járjon valami plusz edzésre pl úszásra, amiben megerősödik.


Pici gyereken meg még a kisebb táskák is nagynak tűnnek. Sokszor látok alsósokat és mindegyiknél az van, hogy a táska 2x akkora mint a gyerek.

2017. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Inkább olcsóbbat vegyél neki, de könnyűt, és olyat, amit ő választ. Nem lehet 4 évre táskát venni, koszolódik, tönkremegy, max. 2 évet bírnak.

A 90 dkg NAGYON sok, add hozzá még a könyveket.

Elsős gyerek amúgy sem jár egyedül sehova, mindig elé fogtok menni és viszitek a táskáját.

És készülj úgy, hogy az olcsót 2 év múlva kidobod, és veszel neki egy jót, hosszabb távra.

2017. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem kilómétereket húzza hanem kb 3-4 perc amíg az autótól az osztályterembe beér. Sokkal könnyebb mintha 5-6kgot cipelne a hátán.

Kilehet mosni a táskát, és igen kibír 4 évet is.

2017. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!