Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan segítsek a testvéremnek...

Hogyan segítsek a testvéremnek kiiratkozni az iskolából?

Figyelt kérdés

Iskolában folyamatosan bántják, alázzák órán beszólogatnak neki tesi órán labdával fejbe dobálják, cuccait szétdobálják. Már 3 hónapja kiütései vannak és a doki azt mondta, hogy a stressztől, tudni kell róla ( mármint a tesómról) nagyon félénk, visszahúzódó, lány. Ki akar iratkozni, nem bírja tovább, de Apu szerint a szaktanárok jó tanárok, segítik a tanulásba. Viszont az osztályfőnöke kivételezős tanár, csak a menőket bírja meg aki vesz neki virágot meg egyebeket pl. csokit, vagy nem tudom ( tényleg írtó kedvesek engem is tanítottak én csak miattuk nem mentem másik suliba , vicces, hogy engem is tanított a tesóm osztályfőnöke, de én sem voltam nyalizós és néha szívatott)


Szóval elhatároztam ,hogy így az év vége előtt megválunk ettől a roppant kedves osztálytól, csak ügye kéne Apu beleegyezése is Anyu elfogult , erre a részre DIREKT nem akarok kitérni.


Azt javasoltam a testvéremnek, hogy ne járjon be a suliba, eléggé proli javaslat, de mást nem tudok. Pontosabban lenne még egy, verje meg az egyiket, de sanszos, hogy visszaütne a csávó.


Érdekesség: ma kosárlabdával fejbe dobta a srác a tesóm, úgy emberesen, a tanár mellette állt és egy szót se szólt. Osztályfőnöke szemet huny afelett, hogy bántják folyamatosan, mint írtam verbálisan és néha fizikailag is. Lett már neki szólva, de szerinte a tesóm mindent túlzottan komolyan vesz. Na szerintem meg nem.


2017. máj. 23. 14:26
1 2
 11/12 pptomi ***** válasza:
Nekem az a furcsa, hogy a szülők tudnak a stressz okáról, annak okozatáról, de nem segítenek a gyereknek, hogy ezt elkerülje. Velük kell komolyan elbeszélgetni erről.
2017. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Lehetősége van magántanulóként folytatni a tanulmányait, iskolától függően be kell menni havonta esetleg félévente vizsgázni a tananyagból. Ennyi. Szülői beleegyezés kell hozzá, illetve ezt a szülő intézi.
2017. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!