Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem lett kitűnő a gyerekem...

Nem lett kitűnő a gyerekem bizonyítványa, csak jól teljesített, szomorkodnom kéne?

Figyelt kérdés

Nem térek napirendre, emésztem magam, mert nem lett kitűnő az elsős gyerekem bizonyítványa. Bevallom, szégyellem magam, de irigykedem a kis barátjára, aki kapott jutalomkönyvet :-(

Matekmatika és a magyar az értekelés során kitűnő lett, de a figyelme felületes a bizonyítványa szerint. Ez problémát okoz? Aggódnom kéne? Úgy érzem nem foglalkoztam eleget a gyerekemmel és olyan mintha engem minősítene. Szomorú vagyok.


2017. jún. 22. 14:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Mikor mi voltunk gyerekek, mindig a legbutábbak lettek kitünőek. Nem kell aggódnod emiatt, legyél inkább büszke rá hogy a fontos dolgokból az lett. Gyerek még, ráadásul csak elsős, nem kell elvárni tőle ennél többet szerintem. Majd jobban odafigyel ha megérett rá.
2017. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%

Jó úton haladsz, hogy egy teljesítménykényszeres kis idegroncsot nevelj egy teljesen normális gyerekből.

Most gondolom, látványosan szomorkodsz, és érezteted a gyerekkel, hogy nem lett elég jó, ami undorító egy szülőtől, már ne is haragudj.

Az ilyen "szülök" miatt, mint te, fog majd a gyerek sírógörccsel hazamenni egy négyes miatt, és lesz egy kis idegbeteg, aki nem tudja élvezni a gyerekkorát, mert mindenből ötösnek kell lennie, és ha nem az, akkor megy otthon az érzelmi zsarolás.

Ha lenne egy kis józan eszed, tudhatnád, hogy az iskolai érdemjegyek csak kis százalékban tükrözik a szülő nevelését, még kevéssé a gyerek képességeit.

Irigykedsz más gyerekére? Van egy tippem: vidd haza a kitűnő Lacikát, a te szegény kicsidet meg add oda valakinek, aki jobban értékeli a teljesítményét, és büszke rá.


Fúj. Le tudnálak köpni.

2017. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

igen, neveld bele ezt a hozzáállást...istenem

dicsérd meg, hogy milyen ügyesen elvégezte az első osztályt és vegyél neki egy könyvet, amit ő választ!

2017. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Szeret iskolába járni? Mert egyelőre ez a legfontosabb.


Nem kell az oviból beesve, meg később sem, mindig mindenből ezer százalékot teljesíteni. Legyél rá büszke, ügyesen helyt állt, beilleszkedett, felvette az iramot, barátokat szerzett, biztos sokat fejlődött, ez egy nagyon fontos év volt az életében. És mondd is el neki. Biztos egy csomó okod van rá. Például a magyar meg a matek. Biztos vannak dolgok, amikben a te gyereked jobb a kis barátjánál vagy az átlagnál. Ne tedd rá ezt a perfekcionizmust, teljesítmény-pressziót a gyerekre. Inkább örülj, hogy még nincs rajta.


Aki mindenből jó, az semmiből sem jó. Segíts neki, hogy idővel megtalálja a saját útját, és hogy a többi területen is azért megmaradjon a jó (nem kiemelkedő) teljesítménye. Kiegyensúlyozott, boldog, nyitott, oldott, barátkozó, egészséges, nyugodt gyereket neveljél. Ne mindenáron kitűnőt. Ne pedálgépet vagy egy kis smúzolót. A gyerek nem egyenlő a bizonyítványával. Ez nem ŐT minősíti, hanem a dolgozatait. Ő ugyanolyan drága, értékes ember hármassal is, mint ötössel. Ez csak egy szám.

2017. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

Ne legyél olyan szülő, akin azt érzi a gyerek, hogy csak a kitűnő jó!

Nagyon rossz felé vezet ez az út. CSAK jól teljesített? Miért csak? Ha jól teljesített, akkor legyél rá büszke! Vegyél neki te egy jutalomkönyvet, hogy lássa, hogy ügyes volt.

Miért kéne kitűnőnek lennie? Miért kéne aggódnod? Teljesen normális, hogy egy gyerek nem mindenben tökéletes... Miért is kéne annak lennie?

Ne legyen ez egy elvárás, és főleg ne legyél emiatt szomorú, mert megérzi a gyermeked, és szorongani fog, ahányszor nem tökéletesen teljesít, ezzel pedig az egész gyerekkorát tökreteszed.

2017. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Tuti kamukérdés! Épelméjű, a gyermekét szerető szülő nem érez így, és nem is fogalmaz így. Unatkozó iskolás vagy, kérdező!
2017. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Büszkének kellene lenned szegény kicsire :(.
2017. jún. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

Ne aggódj, és főleg ne rakd ezt a megfelelési kényszert teherként a gyerekedre.


Volt egy csomó olyan osztálytársam, általánosban is és középiskolában pláne, hogy közepesek voltak, középsuliban vitték be a sört, végigröhögték az órát vagy be se mentek, mégis többre vitték mint én vagy az a pár kitűnő tanuló.


Az egyik srác pl. saját hajszalont nyitott, országos versenyeken vesz részt, olyan markettinget csinál, hogy csak na. Ő közepes volt, de most imádja a munkáját és hülyére keresi magát.

A csillagos 5-ös meg ül egy irodában és a 10 évvel fiatalabb főnöke dirigál neki és eszi az idegeit, viszont gyáva lépni.


Ez egy példa volt, de sok száz van, hogy nem a bizonyítvány mutatja a valós tudást és hogy ki mire viszi. Nagyban számít a talpraesettség is.


Így ha orvosnak vagy atomfizikusnak szánod a gyereked, ahova tényleg kell a tudás, akkor persze figyelj rá, de magát ezt a megfelelési kényszert kifelé, meg rágörcsölést felejtsd el.

2017. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
8-as, erre mondja Vekerdy, hogy az iskolai teljesítmény nem korrelál az életben való beválással. Azt hiszem, mindenki megerősítheti saját tapasztalatból, hogy ez így van. Én is rendszerint kitűnő voltam, titkárnő vagyok... bár szeretem a munkám és jó a cég, de bánom, hogy nem voltam bevállalósabb, mindig a biztosra mentem, mert féltem a kudarctól, ugyanis nem voltam hozzászokva... és ez a mai napig is így van és már így is marad.
2017. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

"Így ha orvosnak vagy atomfizikusnak szánod a gyereked, ahova tényleg kell a tudás, akkor persze figyelj rá, de magát ezt a megfelelési kényszert kifelé, meg rágörcsölést felejtsd el."


Szerintem ez se egy jó hozzáállás. Kit érdekel, hogy ő minek szánja a gyerekét? Majd a gyerek eldönti, mi teszi boldoggá, mivel szeretne később foglalkozni. Ha már azért követi figyelemmel a szülő a gyerek tanulmányait, mert orvost akar mindenáron belőle faragni, akkor az együtt jár a rágörcsöléssel és a megfelelési kényszer átruházásával.

2017. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!