Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem lett kitűnő a gyerekem...

Nem lett kitűnő a gyerekem bizonyítványa, csak jól teljesített, szomorkodnom kéne?

Figyelt kérdés

Nem térek napirendre, emésztem magam, mert nem lett kitűnő az elsős gyerekem bizonyítványa. Bevallom, szégyellem magam, de irigykedem a kis barátjára, aki kapott jutalomkönyvet :-(

Matekmatika és a magyar az értekelés során kitűnő lett, de a figyelme felületes a bizonyítványa szerint. Ez problémát okoz? Aggódnom kéne? Úgy érzem nem foglalkoztam eleget a gyerekemmel és olyan mintha engem minősítene. Szomorú vagyok.


2017. jún. 22. 14:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Jobban aggódnék, ha a gyerek sírna, amiért nem lett kitűnő. Ha dühös, az más :) de ha sírna, mert ilyet láttam az évzárón, az engem kicsit megijesztene. Szerencsére a ti esetetekben ilyenről nem szól a fáma. A saját felfogásodon kell változtatni, mielőtt ráragasztod a gyerekre. Mondjuk én akkor is megijednék, ha olyan kis szorongó pedálgép lenne a gyerekem, mint én voltam.


Na most már "comingoutoljál" :) mert itt valaki bedobta, hogy unatkozó tini vagy - gyerek vagy vagy szülő?

2017. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
36%

"Mikor mi voltunk gyerekek, mindig a legbutábbak lettek kitünőek."

Ilyen hülyeséget már rég hallottam. Gondolom féltékeny vagy, hogy valaki értelmes, szorgalmas.


Engem arra tanítottak, hogy a lehető legjobban teljesítsek tudásomhoz mérten. Ez nem teljesítmény kényszer, hanem igényesség. Sok magyar szülőnek elég a minimum, utána csodálkoznak, hogy a gyári munkások hazájában élnek. Nem tudom mit szólnának hozzá az ide írók, ha egy kettes diplomás orvos műtené a szerettüket vagy többször újrafelvételizett mérnök tervezné a házukat. Remélem olyan orvos fogja világra segíteni a gyereküket, akik nem adnak bele apait - anyait, nem hozzák ki a maximumot magukból. Mivel a hozzállást a munkához már általánosban el lehet cseszni. Pl így : nem baj fiam a töri hármas. De baj, mert egy lusta disznó volt.

2017. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem arról van szó, hogy a kettes diploma elég. Arról van szó, hogy nem kell mindenáron diplomázni. Hogy ne azt érezze a gyerek, hogy ha csak ötöst kap, és nem csillagos ötöst, akkor otthon már csúnyán néznek rá és szégyenkeznie kell. Legyen igényes, ebben teléjesen igazad van, és használja ki a képességeit. De ő legyen igényes, ő akarjon jó lenni abban, amiben jó, azt akarom, hogy a sikerélmény motiválja őt és ne a kudarctól való félelem, és ne én akarjam kitaposni belőle érzelmi zsarolással vagy nyomásgyakorlással, hogy kiposztolhassam a fészen és elmondhassam a Marika néninek és élvezzem hogy bezzeg az ő gyerekének becsúszott egy négyen nekünk meg nem bibibí. A gyerek fogadja el saját magát, és legyen mindenekfelett boldog ember, akár orvosként, akár asztalosként. Ne élje meg sorscsapásnak, ha egyszer-egyszer rosszabb jegyet kap, sőt, tanuljon belőle, tanuljon meg felállni és továbbmenni. Hozzáteszem, a szakemberek jelentős része sokkal jobban él, mint a sok diplomás tanár, közgazdász, jogász és klasszikafilológus.
2017. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
Sztem is kamukèrdés. Normális anya nem akad fenn ezen. De ha a kérdés igaz akkor magad miatt kell aggódnod és nem a gyereked miatt!
2017. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

12-es! 130-as iq-m van, nincs szükségem irigységre. És úgy értettem, hogy minden tanár az alapján ítélte a bizonyos gyerekeket okosnak, hogy milyenek voltak a jegyei. Közben azt már nem látta át, hogy az egyik lány akit felmagasztalt, egész délután és éjszaka tanul ahhoz hogy 4-es 5-ös legyen. Miközben nekem pl. ugyanolyan jegyeim voltak mint neki, maximum 10 perc tanulással. Tehát nem attól lesz okos a gyerek hogy milyen jegyei vannak, hanem attól, hogy ez mekkora idő és energia ráfordításába kerül.

De persze tudtam hogy idővel itt is meg fognak jelenni az okoskodó, mindent mindenkinél jobban tudó mintaanyák akik jönnek lepontozni mindenkit akinek a véleménye nem egyezik az övékkel, nélkületek semmit sem érne ez az oldal. ;)

2017. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

Nekem mindig azt mondták otthon, hogy mindegy hányast hozok haza, de az a tőlem telhető legjobb legyen!

Még picik a gyerekeim, de én is ezt szeretném alkalmazni majd.

2017. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem az az okos,aki kitűnő,hanem aki tájékozott.

Ennek ellenére akkor is a legjobbra kell törekedni,mert ha már alsóban ááá jólvan az a hármas is fiam a szülő,akkor ha később megálmodja mi akar lenni,nem fogják felvenni oda.

Én saját magam tapasztalom,hogy mi az ára a lustaságnak. Ellenben ott a 15 éves, 8.-bol most ballagott testvérem,akinek egy db 4-ese se volt kb sosem,már van egy középfokú nyelvvizsgája,készül az emeltre,mellé két nyelvet tanul még. Zenélni is tanul,és mellé heti két sport is van neki.

Soha nem mondták neki,hogy tanuljon,magától volt a legjobbra törekedő.

2017. jún. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

Ráadásul itt nem arról van szó, hogy hármast kapott a gyerek, ötösöket kapott, csak a "figyelme felületes".

Tehát egyáltalán nem releváns a példád, miszerint aki hármast kap az lusta disznó, semmi köze ennek itt most semmihez.


Ahogy az se igaz, hogy aki "kettes diplomát szerez", az annyira rossz lenne. Teljesen más egy általános iskola első osztály meg egy egyetem, pláne az orvosi, a példádból kiindulva. :D Ahhoz hogy diplomát szerezhess, van egy bizonyos követelmény. Ha azt nem teljesíted, nem kapod meg, még kettessel se. Főleg, hogy az orvosinál még utána sokáig rezidensnek kell lenni, ami közben tanulnak. Nem bíznak rá senkit valakire aki nem ért hozzá.

Nyilván nem azt mondom hogy a kettes diploma az elfogadható, csak azt hogy ha ilyet mondasz, nyilván semmi fogalmad sincs arról hogy ezek a dolgok hogy működnek.

2017. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Te beteg vagy.
2017. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

hülye tyúk.

szegény gyerek.

2017. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!