Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik iskolát választanátok...

Melyik iskolát választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy tényleg jó képességű gyermek. Viszont gyermekkori tic-je van, feszültség hatására a szemét forgatja, de csak ennyi. Egy szigorú egyházi, de erős iskolába íratnátok, ahol sokat követelnek tőlük, vagy esetleg egy gyengébb iskolába? A matek nagyon megy már most, fejben összead, stb.. és ebben a bizonyos gyengébb iskolában indul minden évben a sport és egyéb más tagozatok mellett matek is.

Félek, hogy mi lenne vele egy szigorúbb iskolában, ha nagyon fegyelmeznek(NEM magatartás zavaros) mennyire tikkelne. A másiktól meg azért félek, mert sokféle gyerkőc jár oda, és nem tudom, melyik helyen tudná önmagát elfogadtatni. Semmi más gond nincs vele, csak a szemforgatás. Alaposan kivizsgáltattuk, nincs szó semmilyen szindrómáról, csak "sima" tikk.


Minden választ előre is hálásan köszönök.


2017. júl. 23. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
egyháziba semmiképp nem íratnám. egy másik, nem egyházi de erős sulit keresnék. ha a többi gyengébb képességű gyerek miatt nem fog tudni a saját, gyorsabb tempójában haladni, az nagyon frusztráló lesz neki. de a tanárokat tájékoztatnám a tic-ről, nehogy szemtelenségnek vegyék vagy ilyesmi.
2017. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is kikérném egy (vagy több) pszichológus, gyógypedagógus vagy pszichiáter véleményét. nem tudom, ki a leginkább kompetens ilyen problémát illetően. Alsóban a tanító néni a döntő. Egy rosszabb iskolában is ki lehet fogni nagyon jó pedagógust, és fordítva. Az utazási időt is vedd számításba. Általánosságban nekem a szigorú egyházi iskola riasztónak tűnik még egy teljesen egészséges gyerek számára is.
2017. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Egyházi iskolába semmi képpen nem adnám

Te nem láttad menbyi gyereket molesztálnak? A másik hogy elfogult vallási fanstikusok közé nem adnám a gyerekem.

2017. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyílt napon megnézném, hogy milyenek lesznek a tanító nénik, és az alapján döntenék.

Természetesen az iskolát tájékoztatnám a dologról, hogy ne legyen belőle később kellemetlenség.

A két lehetőség közül valószínűleg a gyengébbet választanám - bár az ideális egy harmadik, erősebb, de szintén tagozatos suli lenne.

Ha nem működik, váltani lehet később is.

2017. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár az egyházi iskolákat alapvetően én sem kedvelem, de ebben az esetben inkább az, mint egy gyenge vacak, ami semmiféle normális tudást nem ad. Én is ilyenbe jártam, majd bekerültem egy közepesen erős gimnáziumba, ahol vért kellett izzadnom a jó jegyekért. Pedig mint mondtam, nem volt egy versenyistálló és a többieknek, akik épkézláb helyről jöttek, nem is volt gondjuk.
2017. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez a kettő jöhet szóba. Van még egy, ami versenyistálló, és még egy egyházi iskola, tehát igyekszem a legjobb mellett dönteni. A leendő tanitók is nagyon aranyosak, csak jókat hallottam.

Attól félek tényleg, hogy az egyháziban, mint általában sok a sznob gyerkőc (bár minden gyerek tud extra gonosz lenni) és piszkálnák, vagy nagy lenne a nyomás, mert a szigor.. oda egyébként sok problémás gyerek jár, van, akit már átirattak, mert a napi 8 órás szigor után a stresszt otthon nem tudták kezelni... most a héten jártam utána, és megtudtam ezeket.


A számomra szimpatikus tagozaton emelt óraszámban van matek, de minden mást normálisan tanulnak, mint máshol. Tanácstalan vagyok. Sokan meg azt mondják, hogy oda ne, mert perem iskola, sok a vidéki, ami engem egyáltalán nem zavar, én csak azt szeretném tudni, hogy melyik lesz jobb a gyermekemnek :(

2017. júl. 23. 14:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Ó, én nem titkoltam soha hogy tikkel! Gyermekünk is tudja magáról. Merthogy egyenesbe rákérdezett, hogy ezt miért csinálja, meg persze ott voltak a vizsgálatok. Őt az stresszeli, ha az emberek nem értik, hogy ő erről nem tehet, vagy hogy nem tudja nem csinálni. Óvónénik pedig mondták, hogy annyira nem is észrevehető, merthogy mi voltunk azok akik szóltak, hogy ez van.
2017. júl. 23. 14:49
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt még fontosnak tartom leirni, hogy egy rossz szót sem tudnak elmondani róla az oviban. Szépen viselkedik, nem beszél csúnyán, segit, teszi azt, amit kérnek tőle az óvók, tehát jó gyermek. Szerintem ezzel az oldalával az iskolában sem lenne gond. Csak az a baj, hogy az első találkozásból bárkivel érzi, hogy mi a reakció..
2017. júl. 23. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
A beiratkozások mehtörténtek áprilisban. Számomra egyébként az a fontos elsősorban, hogy a gyerek szeressen oda járni, így főképp a légkör alapján döntöttem: nyílt napon megnéztem az iskolákat és a szívemre hallgattam, olyat választottam, ahol a leginkább el tudtam képzelni a gyerekemet. A vegyesebb iskolában is lehetnek egyébként gonosz, kiközösítő gyerekek.
2017. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, az beíratta a gyermekét, aki szeptemberben kezdi. Mi 2018-ban. Sehol nem írtam, hogy most kezdni. De azért köszi ..
2017. júl. 24. 05:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!