Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek elsőbe megy a gyereke,...

Akinek elsőbe megy a gyereke, de többiek is, ti mennyiből hozzátok ki az iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Es iskolataskàbòl pl.olyat vesztek amilyet a gyerkőc szeretne vagy anyagiak döntenek?

2017. aug. 5. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%

A ruhát és a szobaberendezést nem kellene az iskolai költségekhez számolni. Akkor is kapna kabátot meg új nadrágot a kinőtt helyett, ha nem járna iskolába. Kellene egy fehér blúz / ing és sötét nadrág vagy szoknya és ünneplőcipő is a ruhatárába.

Sőt, egy bizonyos életkor után egy saját asztal is jó ha van, vagy legalább a testvérekkel egy közös, ahol rajzolni, barkácsolni lehet, ez se tisztán iskolai szükséglet.

2017. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem asztal.Hanem íróasztal.

Nem hiszem,hogy egy 4 évesnek már lenne.

2017. aug. 10. 10:04
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

kb. 25ezer ment el eddig.


Ebben benne van:

-lista amit adtak,

-tornacucc(cipő, tornadressz, komplett melegítő)

-3db turiban vásárolt, de újszerű tornazsák,

-iskolatáska, ami elvileg használt, de gyakorlatilag új Herlitz, 5500.-, együtt keresgéltük, olyat vettünk amiért odavan.

-íróasztal, ezt már 1 éve vadásztam, használtan, nagyon szépet vettünk 5 ezerért


Ami még hozzájön, kb. 15-20 ezer, de ez már tényleg totál a vége:

-asztali hegyező 3rugó

-nyelvkönyv: 3 rugó

-ebédbefizetés: 10rugó

2017. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

Tankönyvek : 0 Ft *

Füzetek : 0 Ft *

Színes ceruza, grafit ceruza, radír, festék, gyurma, színes lap, karton lap, rajzlap : kb 3000 Ft

Tornacucc : oviból megmaradt

Iskolatáska : kb 10000 Ft.

* Mi külföldön élünk és itt ingyen adnak tankönyvet, füzetet minden diáknak. Gimiben is.

2017. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Herlitzes táska 50%+kupon felhasznalasaval:7000

Tolltarto, irodaszer, lista amit a suliba adtak tornacuccal, ünneplő ruhával: 20000

Iskolai étkezés: 12000

Még az iroasztal és szék van hátra, csak egyenlore helyet kell neki varazsolnom.

2017. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
44%

Kislányom elsős lesz.

A táska 17.000 ft volt, Budmil, nem az a tipikus elsős táska, de merev falú, nagyon klassz.

Az egyéb dolgok 20.000. ft.

Egyedül tornacipőt nem vettem még neki.

Én azt gondoltam húzósabb lesz.

2017. aug. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 50 ezernél tartunk, szintén elsős gyerek.

Iskolatáska 10 e

Tornazsák 3 e

Tolltartó 2 e

Ünneplős cipő, fehér ing: 5-6 e

Tornacipő: 5 e (kell kinti és benti is)

Tornaruha: fehér poló, zokni, alsó felső melegítő: 5 e

Ezek voltak a nagyobb tételek, ez ha jól számolom olyan 30 ezer ft eddig. ami ezen felül volt mi is 2 oldalas listát kaptunk és nagyon sok minden nem volt itthon: pl. ugrálókötél, babzsák is kell nekünk.

12 db-os tempera, vízfesték, filctoll, szinesceruza, gyurma, karton, krepp papír, írólap, rajzlap, rajztábla, plusz ami az elsősőknek kell tükör, logikaikészlet és társai.

Erre jönnek rá még a füzetek, plusz csomagolópapír, és átlátszó csomagolót is vettem. Szóval így kb. 50 ezer, de ebben nálunk nincs benne semmi bútorféle vagy iskolán kívüli ruházat.


Iskolatáskából mi is semlegest vettünk, egyszerű minta, semleges szín, én 4 évre tervezek vele.

2017. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
31%

Táska: 32.000

Íróasztal: 35.000

Szék: 43.000


Lista amit adtak: 10.000

Tornacipő: 3000

Benti cipő: 5000

2017. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!