Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyiből lehet egyedülállókén...

Mennyiből lehet egyedülállóként 2 kisgyerekkel (3 és 5 évesek) megélni?

Figyelt kérdés
Nem soká külön költözünk a két gyerekemmel egy panel lakásba. Kb 55 ezer lesz a törlesztő részletem. Van egy kocsim, annak a fenntartását is bele kell számolni. Kb 320 ezrünk lesz egy hónapra. Szerintetek ez milyen szintű megélésre elég?
2017. máj. 30. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon necces lesz.
2017. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

az attól függ,milyen kiadásod van még.

mennyi a rezsid? mennyit költesz benzinre?

egyéb,biztosítások,telefonszámla,stb...

2017. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Olyan 170 körül tippelek minden kiadást havonta. Maradna 150 mimden másra. Kaja, ruha, játék, néha fagyi, szramd, nyaralás, gyógyszer, meg az egyebek. Ha elromlik vmi a lakásban vagy a kocsin.
2017. máj. 30. 10:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Innen Szabolcs megyéből nézve egy kicsit sem aggasztó. Nyilván ezzel is tudni kell gazdálkodni.
2017. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
320 ezerből? Jó eséllyel meg fogtok élni. Valakiknek ennyi az összes jövedelmük egyben maradt házasság esetén a négy főre, és kijönnek belőle szerényen. Természetesen a ti igényeitektől is függ. Yachtot nem fogtok összespórolni és négy nyaralás sem lesz, de a tisztességes életre elég.
2017. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ hol éltek.

Barátnőmék hasonló paraméterekkel éldegélen, bár ott nem törlesztő hanem albérlet van


albérlet:50 ezer

rezsi:40-55 között

ovis étkezés:mivel egyedülálló a két gyerekre kell 8 ezret fizetni egy hónapra

étkezés:70 ezer körül

internet kábeltv:8 ezer

vitaminok a gyerekeknek:3 ezer

a kicsi jár úszni:9 ezer

a nagy karatézik: 11 ezer

tankolás: kb 25 ezer


Onnan tudom, hogy napi kapcsolatban vagyunk, és mindent megbeszélünk, mielőtt valaki is belekötne. Ők 280 ezerből bőven megvannak, jut extrákra is mint a fiúk különórái, ételekből figyeli ugyan az akciókat, de általában középkategóriásat vásárol, naponta van friss zöldség, gyümölcs, házi húsok, tehát ezt még olcsóbban is ki lehetne hozni. Neki mindennel együtt olyan 340 ezer környékén van a bevétel, nagyvárosban élnek.

2017. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi 250ből élünk 4-en. Szerintem jól. Új ruha, játszóház, különórák, programok, kocsi, nyaralás, étterem.... Persze minden tervezetten és nem random.

Nekem ez nagyon jónak tűnik.

2017. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ki lehet jönni belőle,de nekem nagyon oda kéne figyelni rá,de nem lehetetlen.
2017. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 230ezret keresek, ebből 30ezer a ház törlesztő, tehát 200ezer forintom marad a számlákra, a boltra, autót tankolni, gyerekeknek ruha-játék, magamnak ez-az. Vannak hónapok amikor kinullázom magam de akkor vettem olyan dolgokat is amik nem létszükséglet. A férjem havi 60ezret ad bevásárlásra, ebből veszem meg a legfontosabbakat-élelmiszer, mosószer, tisztálkodószerek stb... Ha egyedül maradnék a két gyerekkel akkor is meglennék abból a 200ezer forintból, annyi, hogy jobban meg kellene gondolnom, hogy kell-e nekem 15ezres táska vagy több ezerért virág az udvarba.

Szóval, szerintem 320-ból meg lehet élni 2 gyerekkel.

2017. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekun 150 ezer sem marad 4 személyre (2 felnott és két kicsi gyerek -3 és 6 évesek).

Egyébként minden attol fugg, hogy mennyire vagytok igényesek az étkezésben. Mert szerintem a konyha viszi el a sok pénzt.

Egyébként nem a pénzugyi dolgok lesznek nehezek, hanem megoldani a gyerekeket ha betegek meg ilyesmi (foleg ha munkaviszonyban vagy). De ha van nagyszuloi esetleg baráti segítséged, akkor nem lesz gond.

30N

2017. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!