Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor "sok" már egy szülő?

Mikor "sok" már egy szülő?

Figyelt kérdés

Elsősorban (alsós) tanítók véleményére volnék kíváncsi:


Elsős a kisfiam. Nekem borzasztóan hiányzik az a fajta kontakt, hogy nap végén az óvónő lényegében átadta a gyereket. Jó volt, nem volt gond, volt kis baleset, evett, nem evett, stb.

Igyekszem munka után sietni a gyerekért, hogy ne az ügyeletestől kelljen átvennem, hogy ilyenkor tudjak pár szót váltani a tanítóval, legalább heti 2-3x.

Viszont nem szeretnék zavaró lenni, "sok" lenni, az az anyuka lenni, akire úgy néznek, hogy "na már megint itt van".

Nekem megnyugtató hallani, hogy mi történt, azt is, ha semmi extra nem volt, de semmi esetre sem szeretnék teher lenni a tanítónak ezekkel a beszélgetésekkel (kezdeményezésekkel), mert nem szeretném, hogy végül a gyereken csattanjon.



2017. szept. 20. 11:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Kedves aggódó szülő :)

Én iskolában dolgozom, tanítom a gyerekeket, én magam nem vagyok ugyan tanár, úgymond segítek bizonyos sport órákon. Hallom a panszt mindkét oldalról. A legnagyobb gondnak azt látom, a szülők nem tudják elengendi a gyereküket, illetve nem magabiztosak, és nem 'felfelé' nevelik a gyereket, hanem visszapaszíroznák stagnálóan az előző állapotba. De a gyerek nő. Fejlődik. Fejlődne. Ha engednék, ha hagynák, ha feladatot bíznának rá, ha nem szólnának érte/rá. Én 25 vagyok, de mikor eslős lettem, első nap anyukám elkísért, utána szvsz tavasz, egyedül mentem minden nap, és baromi menőnek éreztem magam, hogy önálló vagyok ebben. Mindenki így járt haza. Persze ez fejlett vidék volt, de még ha muszáj is a gyerekért menni, volt akiért jöttek, már mentek is. Itt ahol én tanítok, mérhetetlen helyi dugó, kocsihalmaz, rohanás, felesleges kérdések halmaza, pusziszkodás, agyon tutujgatás megy. És a gyerek ettől olyan is lesz/marad. Akiben nem bíznak meg, nem fejlődik az önbizalma, nem rögzül: egyedül is képes vagyok rá. Nem kell engem ellenőrizgetni. Ha anyám két aponta kérdezgette volna így tnárnőmet, én ijedtem volna meg, baj van velem? Ha valami volt, úgyis elmondtam. En is tudtam beszélni! Ha valami komolyabb volt, a tanár szólt! A másik oldala a dolognak a tanárok felől, túl vannak terhelve. Senki ne mkndja nekem, hogy normalis az, amit tapazstalok a maia gyerekek viselkedésén, higy egyszerűen képtelen befogni a száját, és itt már kognitív értelemben érett korról beszélünk. Némely viselkedést pedig egyszerűen nem tudok hova rakni: neveletlen. Ennyi szódfogadatlan, őrült, elkényeztetett gyereket...én nem emlékszem ilyenre. Volt egy pár szó se róla. Mindegyik kezében szaros okos giga mega super internetes telefon, ipad, és viszi tesi órára is. Ilyen nekünk még a fejünkbe se fordult meg, nemhogy lett vna pofám oda vinni.Minek? A szülők néha a gyerekük fenekébe akarnak lenni. Semmi szükség rá kérem. Teher alatt nő a pálma. Lehet én vagyok öreg...

Megértem a szülőket, de ne tessék ezt a felnővős dolgot túlkontrollálni :) mert nem is lehet mindent szemel tartani. Ha jó tanára van, jó a kapcsolat szülővel, akkor van kommunikáció, ha ez meg van, a gigászi probléma ki fog derülni. A mesélést pedig a gyerek is tudja otthon :)

2017. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Lehet én vagyok öreg... "

Inkább túl fiatal.

2017. szept. 28. 14:52
 13/15 anonim ***** válasza:
15%
Gondoltam, hogy a korommal való degradáló megjegyzés fog következni :)
2017. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos lenne így, ahogy van, elmondani a tanítónak - egy fogadóórán (az iskola honlapjáról vagy máshonnan kiderült azóta, hogy mikor van a fogadóóra?), hogy mi jár a szülő fejében, hogy mit hogyan szeretne. Nyilván minden szülő más, az is más, amikor már többedik gyerekről van szó, meg az is, amikor az elsőről/egykéről, az se mindegy, hogy hány éves a szülő, hány éves a tanító, stb., sokminden számít, és nem nagyon hiszem, hogy a tanító minden lényeges körülménnyel tisztában van. Ha jelzed neki azokat, amiket leírtál itt, jobban oda fog figyelni rád is ;-), biztos vagyok benne.
2018. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában tanítok, de csak akkor éreztem eddig, hogy túl sok a szülő, amikor bejelentés nélkül egyszercsak ott termett egy szünetben (kettő is egymás után, ugyanazon a héten...), és elvárta, hogy most azonnal érjek rá az ő gyerekéről eszmét cserélni, meg most azonnal jusson is eszembe minden lényeges dolog, amit akkor már érdemes lenne átbeszélni (ahelyett, hogy mehettem volna a dolgomra fénymásolni, dolgozatot előkészíteni, vagy akármi). Ezt mindenesetre próbáld elkerülni.
2018. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!