Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerekkel mesetanulás...

Elsős gyerekkel mesetanulás hogyan?

Figyelt kérdés
Mesemondó versenyre készülünk, megkapta a gyerek a mesét a tanítónénitől. Azon felül, hogy napjában többször felolvasom neki, mit tehetnék még?

2017. okt. 12. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ne az egész mesét olvasd fel, hanem csak egy-egy részt egyszerre és azt utána a gyerek mondja fel szó szerint. Ha az elsö rész megy, akkor utána következöt ugyanígy.


De eddig minden általam ismert gyerek a neki érdekes meséket magától is el tudta szó sezrint mondani, amikor ö "olvassa" a könyvet és ezt már óvodás korban is. Persze ha neki nem tetszik a mese, akkor semmi esély rá!

2017. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

óvodában nem akart menni versenyre, és minden délutáni alváskor a többi gyerek meséjét mondták az óvónénik. Mire jött a versen yideje, a gyerekem tudtam mind a 6 mesét kívülről. Ezért gondoltam, hogy talání így jó lesz.

Még pár napig egyben olvasom neki, aztán ráállunk a 2-3 mondatok visszamondására.

2017. okt. 12. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon bevált szó szerinti tanuláshoz, hogy egy sort én mondok, egy sort ő. Ha már én is megtanultam :) lehetett akár focizás vagy társas vagy reggeli közben is így "felelgetni" egymásnak.
2017. okt. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennyi, napjában többször fölolvasod. Második nap már, meglátod, elkezdi magától mondani. Ha népmese, akkor az se baj, ha nem hajszálpontosan szó szerint.


Lehet rajzoltatni, el lehet bábozni, meg lehet beszélni a szereplőket, a cselekményt, hogy jobban bele tudja élni magát a történetbe. Túl sokszor se mondasd el vene, mert unalmassá válik számára és nehezebben éli bele magát.


Lányom már 2x volt mesemondón, szal tapasztalatból mondom.


Melyik mesét választottátok egyébként?

2017. okt. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem választottunk, kapta a tanítónénitől.

A kútmérés vége

2017. okt. 12. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez jóóó!! Nálunk őszi szünet után lesz a mesemondó, majd ezt is beveszem az esélyesek közé :)
2017. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül annyiban kimerült a dolog, hogy újra és újra felolvastam neki esténként 1-2-3x. Egyszer a nyaggatásomra nagy puffogva elmondta nekem, akkor hallottam a verseny előtt először és utoljára.

A tanítónéninek az előző héten többször elmondta a suliban hibátlanul.

Tegnap pedig kiállt, és tökéletesen hangsúlyozva előadta, és meg is nyerte az iskolai fordulót :D

2017. nov. 16. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!