Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan motiváljam?

Hogyan motiváljam?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm most nyolcadikos, és gyakorlom vele a felvételi feladatokat. De valahogyan motiválni kellene, mert nincs túl sok kedve hozzá. Be szeretne kerülni abba a himibe amit kiválasztott, és gyakorlással sikerülni is fog, de mégis kéne valami, hogy szívesen csinálja. Mivel kb 200 km választ el minket, nincs egyszerű dolgunk. De minden héten adok neki házit, és skypon tanulunk. De például ezen a héten sem csinálta meg, (nem kértem sokat) és ennek nem volt semmi következménye, mert nem tudom hogy mi legyen. Ezekben kérném a Ti segítségeteket! :)

Amúgy nagyon jó kapcsolatban vagyunk, és mivel ritkábban vagyok náluk, akkor mindig amikor mondom hogy tanuljunk, akkor jön, és szünetekkel lenyomunk két órát. 16l az uncsitesóm pedig 14l.



2017. okt. 15. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
14 éves, nem 5... az kéne motiválja, hogy fölvegyék az adott suliba. Ha nem, akkor meg a szülőknek kéne ránézni, hogy kész-e a 'házija'. Nagyon rendes vagy különben, hogy foglalkozol vele!!
2017. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Említsd meg neki, hogy a szabadidődben foglalkozol vele, és ha ő nem teszi hozzá a maga részét, neked se lesz kedved erőlködni, csinálhatsz mást is.

Mikor legközelebb kezdenétek a gyakorlást, kérdezd meg, foglalkozott-e a feladatokkal, és ha nem, búcsúzz el tőle egy hétre. Ha addigra se szedi össze magát, zárd le az ügyet és ezt mondd meg a szüleinek is. Az okokkal együtt.

2017. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes tőled, hogy foglalkozol vele, de néha az ingyen segítséget nem értékelik eléggé. Hosszabb távon én ezért nem vállalok rokont/ismerőst, mert úgy vélem, hogy nem veszik elég komolyan. Érdemes lenne korrepetáló/magántanárt keresni neki, és akkor jobban érezné a súlyát. Az előző hosszászóló ötletét is jónak tartom.
2017. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rambo Dash válasza:
Ennyi idősen a temetőbe kell feküdni, nem a tovább tanuláson gondolkodni... 141, meg 161... Mi van veled ember?
2017. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!