Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás? Hogy kezdjek...

Kutyasétáltatás? Hogy kezdjek neki? Mivel motiváljam?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos labrador keverékem, szuka.

A minap vettem neki egy pórázt. A bolti eladó (ez a bolt kutyákra és macskákra van "specializálódva") a retriever pórázt ajánlotta (ért a kutyákhoz, ő is ilyet használ). Vettem is egyet.

A kertünkben kezdtem sétáltatni, nem tetszett neki. Össze-vissza ment, és már csak azért se követett. Ha úgy tartotta kedve lefeküdt és "besértődött". Jutalomfalattal próbáltam motiválni, de arra is ráunt, alább hagyott az érdeklődése, megint lefeküdt.

Hamarosan ki szeretném vinni az utcára, de félek, hogy ott is ugyan ezt csinálná (random lefekszik, elkezd nyüszíteni, ha nem az van amit ő akar -nem a póráz miatt!!!!-).

Tippek, hogy hogyan tudnám leghamarabb rászoktatni? Nincs nagy tapasztalatom kutyák terén, ezért kérek segítséget. Nem szeretném ha jönnének a nagy állatvédők okítani a pórázzal kapcsolatban! :))

Megköszönném a rendes, értelmes válaszokat!



2017. jún. 27. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Szia! Szerintem először még hámmal próbálkozz, mert a nyakörv sokkal rosszabb. Pl.megindul a kutya és akkor a nyakát húzza, ami nem jó ellenben a hámmal. A hám a melkhasát húzza vissza! Minután rátetedd és nem a kar veled jönni jutalom falatokkal motiváld! Fontos, hogy ne te mennyél elől, hanem ő! Szabd meg az irányt, de haggy a kutyusnak teret, had szaglásszon!
2017. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem értek egyet az első válaszolóval!

1. Nyakörvet használj, ne hámot, hámban sokkal hajlamosabb lesz húzni! Sokkal könnyebb megtanítani szépen sétálni nyakörvben.

2. Ha egy kicsit előremegy, az nem akkora baj, de ha valami "történik", vagy veszélyhelyzet van, mindenképp te legyél elől, mert ha ő van elől, úgy gondolja, ő a falkavezért, és neki kell "lerendeznie" a dolgokat - amúgy a falkavezér szerep stresszeli is, mert úgy érzi, felelősséggel tartozik érted. - Később, szabályszerű sétánál pedig max. egy vonalban legyen veled, ne menjen előre! De ehhez még fiatal.

Hacsak nem nagyon agresszív, én nem használnék egy kölyöknél retriver pórázt, egy sima 2m-es pórázzal kezdenék.

Lehet, hogy most a hőség miatt nem motivált. De ha láthatóan zavarja a nyakörv, akkor fokozatosan, sok jutalmazással kell hozzászoktatni. Szerintem az utcán nem fog lefeküdni, mert a kíváncsiság győz majd:)

A szabályszerű sétát úgy próbáld, hogy folyton legyen a kezedben jutalomfalat, és tedd orrmagasságba, néha adj belőle, néha engedd, hogy nyalogassa.

De a kötődésen is dolgozzatok!

2017. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem íróval. :) Csak egy kis kiegészítés. Nekem is labim van, amikor kicsi volt, már alig vártam, hogy megkapja az oltásait és vihessem ki. Nem gyakoroltam vele a kertben, hogy a pórázt egyértelműen a sétához azonosítsa be. Eleinte ő se nagyon értette a séta lényegét, lefeküdt, befékezett és nem mozdult, kint nem volt hajlandó elvégezni a dolgát, csak otthon egyből ahogy hazaértünk. Szoknia kell még, sok új szag, idegen környezet. Vittem magammal jutalomfalatot, és játékot, hagytam hogy arra menjünk amerre szeretne, és szép lassan rájött, hogy valójában nagyon jó buli. :) Türelem.
2017. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hámy órakor sétáltatod? Nem lehet, hogy melege van és azért nem sétál?
2017. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó ő még nagyon kicsi, ekkora kölyöktől azért nem is vártam volna mást. :D A retriever póráz nagyon jó, de kölyökre én nem raknám, inkább egy sima nyakörv (vagy hám, ha nagyon ugrabugrálós) lenne ideális amíg ilyen kicsi. ELőször nem baj, ha a kertben összevissza megy. Azt kell első körben megtanítanod neki, hogy ha te valamerre húzod a pórázt, akkor ő is mozduljon arra és ne ellenkezzen (kicsit húzod, feszül a póráz, ő amint elindul, lazítasz rajta). Sok irányváltással begyakorolhatjátok. Ha ez már megy, akkor meg azt ell megtanulnia, hogy tilos húznia a pórázt.

Kősziklát kell ilyenkor játszani. Ha ő elindul mert meg akar szagolni egy fűcsomót és húzza a pórázt, megállsz mint a kőszikla és nem mozdulsz. Amint a kutya megmozdul, visszalép, tehát LAZÍT a pórázon, azonnal mentek tovább. Így megtanulja, hogy húzással nem jut előbbre, laza pórázzal viszont igen.


Ha mindez már megy neki, akkor nyert ügyed lesz. Mire megtestesedik, szépen fog tudni sétálni és akkor már mehet a retriever póráz is!


Lényeg, hogy több rövid szakaszban gyakorold ezt vele (mondjuk napi 4x5-10 perc) és legyél türelmes, kitartó és következetes. Ha elhatározod, hogy mától nem húzhatja a pórázt, akkor azt tartsd is be és soha ne engedd, hogy vontasson téged.

2017. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is nyakörvel tanítottam (utálja a hámot elfut előle eljátsza hogy fáj neki stb.pedig mérete és semmilyen rossz tapasztalata nincs vele) ő is gyakran begisztizet séta közbe a kaja se segítet aztán vittem magammal egy kötelet két labda volt a végén. Ezzel megtölt a jég séta közbe rágcsálta meg rángata és rájött hogy tök jó dolog a séta. Amíg kicsi volt elég rondán sétált pórazon tehát nem láb mellett most egy év után már láb mellett jön de van hogy nem. Amig kicsi addig kajla meg én nem is veszem szigoruan hogy hol sétáljon amíg nem húz olyankor szólok neki és abba hagyja. Próbáld ki hogy viszel neki játékot vagy egy labdát guritasz előtte lehet nálatok is beválik. (Hátrány: a mai napig vinni kell az ütöt-kopot kötelet sétához mer hiszti van ha nem viszük és az új kötél nem kell neki)
2017. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem az udvaron amit már megszokott kevésbé érdekli és ezért egyszerűen nincs kedve.Vidd ki az utcára(vagy ha még nem kapta meg az oltásokat akkor csak a házatok elé)mert ott vannak idegen szagok amikre a kutya felfigyel,az én kiskutyám se akart a kertbe/udvarba sétálni mert már megszokta és 100X végig járta.Amikor kimentünk teljesen jól viselkedett és szaglászott

Remélem tudtam segiteni

2017. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!