Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a hátránya, miben lenne...

Mi a hátránya, miben lenne lemaradva egy gyerek, aki vegyes csoportból megy iskolába, ellenben azokkal akik homogén csoportból?

Figyelt kérdés
Emeltem egy másik kérdésemet, pedig nem akartam. Csak idézni belőle.
2017. okt. 18. 12:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

Mind a két félében volt részem kipróbálni. 9-12 éves fiam vannak

A nagyobb vegyes csoportban kezdett ahol elnyomták de szó szerint. Saját szememmel láttam, hogy egy nagyobb fiú oda ment és elvette a játékát amit tologatott. Rengeteg kék zöld foltja volt.

Fél év után átvittem másik oviba, ahol a kortársai között volt. Láss csodát örömmel ment oviba.

És igen ha nem állsz neki otthon fejleszteni az oviban tényleg visszafejlődnek a kicsik között.

2017. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Oviválasztásnál pedagogusok nekem a homogent javasolták.

Valami olyasmit magyaráztak, hogy a nagyok kozé joval nehezebb beilleszkedni, gyorsabban futnak stb de latni jatszoteren is hogy a nagyok nem csoportosulnak a kisebbekkel, a kicsik pedig tenyleg visszahuzzák őket, mert a gyerekek utánzással tanulnak.


Ill sokkal több mindent, reszletesen magyaráztak, csak nemigen erdekelt, mert már el is könyveltem, hogy én homogénbe adom, nem hianyoznak a plusz csaták ami a korosztalykulonbsegbol is eredne, legyen elég annyi stressz, hogy a saját korosztályával beilleszkedjen, megszokja az ovit, igy is van 3 éves vadember is a csoportjában

2017. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

A lányom most kezdett vegyes csoportban. Egyelőre csak pozitív tapasztalatunk van.


A nagyok segítőkészek, előzékenyek (egy 6 éves fiú az első nap kézenfogta a lányomat és megmutatott neki mindent az udvaron). 2-3 kislány pedig a szárnya alá vette a gyereket és mindenben segítik, bevonják a játékukba. A többi 3 éves fiú, így nincs is a korosztályában társasága. Egyáltalán nem zavarja, nagyon jól érzi magát.


A mentalitása neki is ilyen támogató. A játszótéren szívesen pátyolgat kisebbeket.


A fejlesztés a mi csoportunkban is úgy zajlik, hogy a nagyokat félre hívja az óvónő és a kicsik csatlakozhatnak, ha akarnak, de csak ha nem zavarják a munkát.


Nem hiszem, hogy a lányomnak hátránya származna a dologból. 2 éves kora óta szívesen tölt ki foglalkoztató füzeteket, így ha le is maradna valamiben, majd itthon segítem.

2017. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Dehogy akartam én kötekedni. Csupán csak arra voltam kíváncsi, hogy effektív rosszabb tanulók azok, akik vegyes csoportból mennek az általánosba?
2017. okt. 18. 19:42
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt választási lehetőség, mert 2 ovi van, mindkettőben csak vegyes csoportok. Fiam szeptemberi, így 4 évet járt oviba. Az első 2 év még jó is volt. A 3. elment. A 4. borzalmas volt (előző évben elballagtak a barátai, sok kicsi jött). Még pszichológushoz is jártunk, alig vártuk, hogy vége legyen az ovis korszaknak. Itthon nem fejlesztgettem külön, nem tanítottam (alsós tanító vagyok egyébként), amit kérdezett, válaszoltam. Mire kezdte az elsőt, nyomtatott betűkkel leírt bármit. Szeptember végére folyékonyan olvasott. Kitűnő lett év végén. Most másodikos, nagyon jó tanuló. Itthon alig kell valamit foglalkozni vele, tanulni (nem napközis, így délben hazajön), szivacs agya van.
2017. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Vegyes csoportban járunk. Eleinte (kis és köz.-ben) tetszett, h a nagyobbaktól tanulhat. De iskolakezdés előtt már nem volt jó, h a nagycsoportos olyan kicsi gyerekekkel van együtt, akiknek még a szobatisztaság is nehezen megy.

Kevés idő volt a nagyok fejlesztésére, ezért heti 1x fejlesztőhöz vittem, akivel (tőlem talán nem fogadta volna el a tanítást, de egy másik nénivel szebben viselkedik) feladatokat oldottak meg.

Szerencsére ő olyan iskolákat végzett, h nemcsak az elméleti fejlesztést látta át, hanem a gyógy-fizikai területet is: jobb-bal kezesség, helyes testtartás, ceruzafogás, az agy fejlődése. Ő hívta fel a figyelmet is arra, h a lányom az egyik szemével máshogyan nézi a lapot, szükséges volt a szemüveg is tényleg.


Azt mondta, lehet vinni a gyereket úszni, aerobikozni, karatézni, de a nap nagy részében az iskolában azt fogja csinálni, h a fenekén ül, és a KEZE FINOM MOZGÁSAIT HASZNÁLJA. Azt kell fejleszteni, és a türelmét, h ott is üljön, az is ismerős legyen neki.

2017. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem hátrányát, hogy vegyes csoportba járt a fiam, sima állami suliba járt utána, és jó tanuló volt. Az ovistársai között érzésem szerint ugyanolyan arányban fordultak elő jobb-rosszabb tanulók, mint általában. (Persze volt olyan ovistárs, aki az utolsó évre átvitte máshová a gyerekét, mert félt, hogy nem készítik fel eléggé a sulira a vegyes csoportos oviban. Mondjuk én nem értek egyet azzal, hogy egy egészséges gyereket fejleszteni kellene, és fenntartásaim vannak az iskola-előkészítéssel kapcsolatban is.)


Ami szerintem nagyon fontos viszont, hogy olyan óvónője legyen a vegyes csoportnak, aki kifejezetten szereti az ilyen csoportformát. Sajnos nálunk két év után egy olyan vezető jött az oviba, aki azért, hogy a barinőjét odahozhassa, a vegyes csoportot szerető és igen hozzáértő óvónőt eltávolította. Így volt szerencsém látni azt is, milyen az, ha következetlenül, laikus módon vezetnek egy ilyen csoportot: kisebb káosz és nagy ordibálások.


Az, hogy valaki mikor tanul meg írni-olvasni, érdeklődés kérdése leginkább, ismerek olyan waldorf oviba járó gyereket, aki négyévesen már folyékonyan olvasott. A fiam csak gyéren betűzgetett óvodában, de karácsonyra megtanult folyékonyan olvasni (és azóta is imád olvasni szererncsére).

2017. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egész biztosan nem lesz attól rosszabb tanuló, hogy vegyes csoportba járt. Mindkét gyerekem vegyes csoportba járt az oviban és kifejezetten jó tanulók. A nagy már 6 osztályos gimibe jár, oda se a rossz tanulóket veszik fel.
2017. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!