Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány tanuló van a gyermeked...

Hány tanuló van a gyermeked osztályában? Ha sokan vannak érzed a hátrányát?

Figyelt kérdés

Suliváltást tervezünk,4-es a lányom. Ez volt az az évfolyam,amikor változtatták a tankötelezettség szabályait. A mostani osztályban 16-an vannak,ebből 4 SNI-s.

A tervezett intézmény 4-es évfolyamaiban 27-30 fő van. Ha tetszik az intézmény és a tanítók,ez ne tartson vissza? 😕

Az új osztályban a lányom lenne a 28. 3 SNi-s tanuló van.

Az én gyerekkoromban simán működött,33-an voltunk.



#SNI #osztàlylétszám
2017. okt. 19. 14:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A mi környékünkön (Bp.) a 30 fős osztályos a megszokottak az állami sulikban (még Waldorfban is), egy-kettőről tudok, ahol 20 körül vannak osztályonként, de ott is igyekeznek feltölteni…

A gyerekem alsóban 32 fős osztályba járt, kb. fele-fele arányban voltak lányok és fiúk, SNI-s kettő lett volna, de „kiutálták” őket a pedagógusok (konkrétan nem foglalkoztak velük, a fejlesztés pedig egy katasztrófa volt). Egyébként a 32 fős gyerekközösség jó volt. Hogy az iskola „profilja” (értsd: a rossz értelemben vett klasszikus, poroszos rendszer), a tanítók kiégettsége vagy a magas létszám okozta-e a gondokat, nem tudom, mindenesetre a gyerekemnek nem jött be a nagyüzemi gyerekkezelés, az anyag ledaralására, hogy nem szabadott kérdezni, nem lehetett véleményed, stb.

Felsőben alapítványi iskolába vittük át, ott 20 alatti létszám volt, sok kreatív, projektfeladatot kaptak, csoportban, párban is dolgoztak, értékelték az érdeklődést – és a gyerek szárnyalni kezdett tőle.


A fentiek alapján nehezen mondanám meg, az osztálylétszám kinél mennyit nyom a latban, mert egyrészt gyereke válogatja, mennyire zavarja a „tömeg”, másrészt ahol sokan vannak, ott nagyobb a merítés, könnyebben találhat barátot mindenki, harmadrészt szerintem egy jó tanító/tanár tud kezelni sok gyereket is (extrém példa, de ahogy nagyapám mesélte, ők egy kistelepülésen 46-an voltak egy osztályban, ráadásul vegyesen 1–8.-osig, és a tanárjuk remekül kezelte a helyzetet).


A kérdésedre válaszolva szerintem jobb a kisebb létszám, de ha az iskola és a tanárok jók, akkor nem gond a több gyerek. Mifelénk 7.-től csökkennek le az osztálylétszámok, mert sokan elmennek gimibe.

2017. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Fiam első osztályos. 29 fő. Nem is tudom, lehet-e ilyen magas a létszám első osztályban. Az én fiam SNI-s, beszédhibás. Nem tudom mennyi SNI-s v. BTM-es van az osztályban. Talán még 3 a fiamon kívül. Csak hátránya van,még azoknak a gyerekeknek is, akik ergo egészségesek, főleg első osztályban. Megyeszékhely külvárosi iskolájába járunk, nekünk ez a körzetes suli. Nagyon sok gyereket a környező falukból hoznak be a sulinkba. Kb. 10 gyerek tuti nem is körzetes az osztályba. Vidékről hozzák őket. Ezt nem engedném meg, főleg első osztályban. De ez van. Ha tudod, akkor olyan suliba vidd, ahol 24 főnél nem több a létszám. Most mindegy, milyen tanuló, minden gyereknek hátrány, ha a tanítónak több gyerekkel kell foglalkoznia.
2017. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17
2017. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lányom 20 fős osztályba jár normál osztály bp
2017. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat!!
2017. okt. 21. 15:48
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi 9-en vagyunk :D 11.-esek vagyunk, és nagyon szeretem ezt a létszámot :D Olyan családias :D


17/f

2017. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én szintén Bp, nálunk minden alsós osztály 28-30 fő. 3 gyerekem van, fogalmam sincs, hogy van-e SNI-s valamelyikük osztályában. A legnagyobb hatodikos, náluk már kiutálták a legrosszabb gyereket, és a felsős osztályfőnök is jobban kezeli talán őket mint az alsós, ott most rend van. A középső ötödikes, az ő osztályában több a lány, de pont a lányok között van 1-2, aki nem bír magával, és emiatt a tanárok is feszültebbek és ez nem tesz jót a légkörnek (a nagynál is ez ment egyébként kb két évig).

Nem értem egyébként miért ennyire nehéz fegyelmet tartani, egy budai katolikus iskoláról van szó, ahová felvételivel lehet bejutni, azt hinné az ember, hogy így azért könnyebb. Azt nem tudom megítélni, hogy mennyire számít ezekben az esetekben a magasabb osztálylétszám.

A kicsi osztálya szerencsésebb, bár ő még csak harmadikos, a nagyoknál is ilyenkor jöttek elő a problémák.

2017. okt. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

36-an vagyunk, gimi, senki sem SNI-s az osztályunkból.

Tök jól elvagyunk.:)


Az előző sulinkban még SNI-s voltam 7.-ig(azóta elvették a diagnózist) és volt az osztályunkban egy BTM-es fiú, 12-en voltunk, katasztrófa osztály, de nem mi kettőnk miatt (bár megjegyezném, az a BTM-es csávó nagyon nem volt komplett), hanem a tanárok miatt, meg, hogy mindenki egyszerre akart menő és hangadó lenni, mindig más 3-4 fős csoport volt az osztály istencsászára.

15/L

2017. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A lányom most hetedikes egy nyolcévfolyamos budapesti gimnáziumban. 34en vannak 1 magántanulót (valamilyen sni) is beleszámítva. Jó közösségű tanulós osztály így nem érzem hátrányát a nagy létszámnak.

Véleményem szerint nem az osztálylétszám a lényeg hanem az osztályba járó gyerekek tanuláshoz való hozzáállása illetve a gyerekek viselkedése/magatartása.

2017. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kislányom elsős 26-an vannak.A tanárnénik szerint sok,szerintem a lányomnak ideális,sok kis pajtása van,jó a közösség.Egy 14-15 fős osztály szerintem kicsi,a tanárnak könnyebb dolga van az biztos,de a közösség,barátok,klikkek szempontjából jobb a több.
2017. okt. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!