Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek majdnem 8évesen kezdte gyermeke az iskolát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom novemberi születésű,idén lesz 6éves,az óvónők "legszívesebben nem engednék iskolába",mert.. erre még nem kaptunk választ.Vagyis annyit,hogy feladatok közben csacsog..

Az a kérdésem,hogy volt más is ilyen helyzetben akinek novemberi a gyermeke? Nem lenne az sok,hogy majdnem 8 évesen kezdené az iskolát? Kinek van erről tapasztalata?


2017. okt. 24. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Az én gyerekem igen. Ugyanez volt nála hogy nagyon gyerekesen viselkedett nem tudott végigülni és figyelni egy foglalkozást. Most már nyolcadikos :)

Sztem nem veszettünk semmit! Sőt! Olyan mennyiségű a tananyag már általánosban is hogy talán jobban is jártunk mint a kortársai. Mégiscsak érettebb már az agya így hogy idősebb egy picit. Szóval sztem ne tarts ettől a dologtól! A másik indok: Addig maradhat gyerek amig ovis! Hadd játszon még ha erre van szüksége!

2017. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem jövő szeptemberben kezdi, mikor 7 éves lesz? Honnan tudják az óvónők, hogy 1 év múlva nem lesz még kész rá? Én 6 évesen kezdtem legfiatalabbként a csoportban és nem a koron múlt, hogy ki figyelt nyugisan órán és ki nem, sőt én voltam az egyik legszorgosabb, legnyugisabb. Amúgy szerintem hátránya nincs a dolognak, csak mondjuk idősebb lesz jóval az osztálytársainál és majdnem 20 éves lesz, mikor érettségizik. Nem hiszem, hogy annak kimondottan örülni fog, mert utána még egyetem is...kitolódik minden, én a helyében biztos nem örülnék majd.
2017. okt. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy ezzel még azt akartam mondani, hogy ha valaki alapból ilyen kis hiperaktív gyerek, akkor 8 évesen sem fog nyugisan ülni órán, sőt 15 évesen sem.
2017. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem ez a véleményem. Nálunk sokat számított az az egy év. Sokat változott mentalitásban. Az meg hogy 20 évesen fog végezni? Na és? Hova sietünk? 1-es voltam.
2017. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Gyerekem júniusba lesz 6 éves, ő nem fogja kezdeni szeptemberbe az iskolát, szeptemberi ovis szülőin volt körkérdés,hogy jelenleg ki hogy tervezi (erre beiratkozás előtt vissza térnek javaslattal) összesen 3 olyan nagycsoportos gyerek van akiknek életkoruk miatt már nincs választási lehetőség és kötelező elkezdeni az iskolát..abból 1 szülő volt akit lesújtott a hír mert ő még itt tartotta volna (nincs akkora gond azzal a gyerekkel,hogy 9 évesen is nagycsoportos ovis legyen). De a csoportból mint a fehér holló úgy lesz gyerek aki 6 évesen kezdi... és sok helyről ezt hallom vissza.

Nem lesz a gyereked koros a döntő többségébe 7-8 éves elsősök között.


Az első gyerekem áprilisi,nála részemről és az ovi részéről is egyhangú döntés volt,hogy szeptemberbe sulit kezd. Ő így 3. osztályba is a jelenlegi legfiatalabb,de anno nem sok 6 éves volt az első osztályba. Egy kicsit mindig figyelmetlen volt, és még most is az...vagyis figyel,de még közbe úgy 100 más dologra is egyszerre :D és folyamatos kitűnő tanuló, egyedül a testnevelés az ami nem az erőssége

2017. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jövőre nem megy iskolába, akkor 2019-től elvileg pont belekerül a 9 osztályos általános iskolába, tehát 16 évesen fog végezni az általános iskolával. Utána középiskola, 20 évesen érettségizik, az egyetemmel meg jó esetben végez 25-26 éves korára (már ha megy). Én ezt nagyon soknak tartom.

Novemberi gyereket én nem tartanék vissza, hacsak valami nagyon-nagyon durva indok nincs rá, de te is látod h milyen a lányod, ha nem muszáj ne tartsd vissza.

2017. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos mindenhol más a statisztika. Nálunk 1 db 8 éves volt csak első osztályban tavaly kezdéskor (aki figyelemzavaros), 6-7 évesek kb. fele-fele, akik között akad 4 nyári 6 éves is. De jó kis összetartó, toleráns osztály.

Szerintem hallgass a megérzéseidre, ha pedig bizonytalan vagy, vidd el iskolaérettségi vizsgálatra. Van, akinek jót tesz még egy év, másnak meg az a jó, ha nem tartják vissza.

2017. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém oktoberi, szóval majdnem ugyanaz a kategória. Nálunk is határeset volt, de fent gyönyörűen levezették, hogy mit hány évesen fog elkezdeni. Ezt még kiegészíteném, egy esetleges kéttannyelvű középiskolával, ami ugye 5 éves, illetve azzal, ha nem kerül be egyböl egyetemre, főiskolára ott is "veszíthet" egy évet.

A véleményem: csak és kizárólag abban az esetben tartanám vissza, ha nagy gondok lennének vele.

2017. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Logopédus szerint jó az írás-olvasási készsége, ha nem lenne beszédhibája,nem lenne vele gond.

Mindig azt mondják az óvónők,hogy minden rendben van a gyerekkel,de valami ürügyet csak keresnek,hogy maradjon. Nevtan-on gondolkozunk mi is,veszíteni nem fogunk semmit. Nyugodt,kiegyensúlyozott gyerek,annyi,hogy szeret pörögni. Nálam itthon feladatozás közben szépen meg tud ülni,akár 45percet is. Majd meglátjuk. Még egyszer köszönöm,sokat segítettetek,nehéz dolog ez :-(

:-)

2017. okt. 24. 16:07
 10/15 A kérdező kommentje:
* szeret pörögni..ott kimaradt,hogy akkor amikor olyan a kedve :-)
2017. okt. 24. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!