Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A lányom nem akar tanulni,...

A lányom nem akar tanulni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Harmadikos, nagyon lusta, már kikészít, hogy mindenért konyorognom kell vagy kiabálnom, néha még a leckét is letagadja, csak hogy ne kelljen tanulnia.
2017. nov. 8. 10:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%

Mintha a fiamról beszélnél :)


Nekem elegem lett a könyörgésből, mindig hiszti volt.

Megmondtuk a jegyekért kap pénzt, ha félévi 4.00 jobb az átlagja akkor kapott drága legót, ha évvégén 4.3nál jobb kapott telefont.

A tanuló szobán sem tanult, gyönyörű rajzokat csinált a füzetébe vagy éppen jókat aludt. A tanuló szobáért fizetni is kellett 4500ft / hónap ennyit a nagy semmiért.

2017. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo, neked már nagyobb a fiad? Megváltozott a tanuláshoz valo hozzáállása az évek során? En azt várom már, hogy mikor lesz az, hogy maga leul tanulni, lehet soha nem lesz ilyen.
2017. nov. 8. 13:18
 13/27 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Átérzem a kínjaidat, nekem a fiammal lett az alsóban, hogy évről évre egyre nagyobb ellenállást tanusított a tanulással szemben, ami azért volt ilyesztő, mert egyébként egy baromi érdeklődő, jó agyú, kreatív fickó. A hajamat téptem már én is a leckeírás miatti napi szintű családi drámáktól, és vittem a nevtanba kivizsgálásra, mi lehet a gond (nem találtak nála problémát)…

Aztán átvittük egy másik iskolába, ahol – bár kellett neki egy év – egyszerűen megtáltosodott, ahogy ő fogalmazott, „megérezte a siker ízét” végre. Persze biztosan belejátszott az is, hogy nagyobb lett, de vitathatatlan, hogy a fő gond az volt, nem volt neki való az a típusú klasszikus poroszos iskola, ahol az ordibálás, kigúnyolás, nyilvános megszégyenítés háromszögében mozgott a tanítónők pedagógiai eszköztára. A másik suliban lehetett már kérdezni, kíváncsiak voltak a véleményére, és egyáltalán, kapott pozitív visszajelzéseket, megdicsérték őket.

Szerintem alsóban mindennél fontosabb, hogy a tanítókkal milyen a gyerek kapcsolata. Tudom, vannak, akik bírják a folyamatos parát, de ahogy mi, felnőttek sem vagyunk egyformák, és mondjuk egy munkahelyen is egyikünket kikészíti a rossz légkör, másnak meg sem kottyan, a gyerekeknél sincs ez másképp.


Persze lehet, hogy nálatok nem ilyen probléma van, de ha igen, akkor talán erőt ad, hogy meg tud változni ez a hozzáállás a gyerekben, ha elfogadó közegbe kerül, és megérzi, hogy van értelme a tanulásnak.


(A 9. válaszolónak: mintha egy utópiából léptél volna elő a történeteddel! Jólesett olvasni, hogy vannak normális, gyerekszerető és -értő tanárok is. Csak így tovább! :))

2017. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%
(Az utolsó hozzászóló vagyok: eh, bocs, elég kínos, hogy képes voltam az „ijesztő” szót ly-nal leírni. Bocs az elírásokért! :))
2017. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
35%

Hú, hát én akartam neked segíteni meg tippet adni, én hogyan motiváltam a tanuló csoportomat az iskolában, de azt írtad te csak azt várod el a 8-9 éves gyerekedtől hogy egyedül oldja meg az egészet, ebből nekem egyáltalán nem jön le az, hogy te annyira probálnál neki segíteni, csak úgymond várod a sült galambot..


Mondj már légyszi példát mikkel próbáltad rávenni a tanulásra? Leültél vele? Vagy csak veszekszel és kiabálsz?


Értem, hogy már várod azt a korszakot amikor önálló a gyerek, de most mit vársz el, magától majd helyrejön a gyerek?


Igenis le kell vele ülni, legalább a közelébe maradni amíg leckét ír, segíteni és bátorítani arra hogy egyedül is megy neki és nem kell hozzá más ember asszisztálása, amikor elég önbizalmat kap már egyedül fogja csinálni.



Iskolában is ilyen? Tanórákon hogy viselkedik?


Ne haragudj, de a legutóbbi kommentálásodból nekem csak ez jött le :(

2017. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%
Jaj és köszönöm hogy dicséritek a munkámat, sajnos a szülőknek nem mindig tetszett a tanmódszerem, úgyhogy egy éve villamosmérnök vagyok :( bár itt is van pici matek... :)
2017. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Utolso válaszolo: minden délután orákig tanulok a lányommal, végig ott vagyok vele, már harmadik éve, /és van egy kisebb gyermekem is/, ez egyébként nem is lenne gond, hanem az a hozzáállás és elutasítás, amit látok tole, haza jon a sulibol és csak húzza az idot, hogy ne kelljen tanulni /éhes, szomjas, wc-kozben játszik/, aztán leulunk eloszor olvasni, itt már egyezkedik, hogy o nem olvassa el egész oldalt, csak a negyedét vagy jobb esetben felét, matekbol pl százszor elmondom a szorzotáblát, o nem figyel, egyedul nem hajlando megtanulni, sajnos belefáradok már én is, minden délután errol szol. Most fel volt adva egy vers tanulni, letagadta, a suliban tudtam meg a tanito nénitol, hogy meg kell tanulni. Probálom ot játékosan tanítani-mágneses táblára írunk, idegen szavakat eljátszuk..
2017. nov. 8. 17:27
 18/27 anonim ***** válasza:
50%
11/16 vagyok ugyan ezt csináltam a.fiammal. Minden délután erről szólt mikor itthon volt, beleuntam. Ne egy gyerek miatt menjen tönkre a családi élet. Mikor megtudná csinálni okos de nagyon lusta. Gondolom van amire vágyik, mutasd meg neki, mond el a feltételeket és tanuljon meg érte
2017. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Milyen iskola ez ahol nincs napközi ? Egyátalán Magyarországon van ? Fiaim ,sőt lányomnak sulijába is van napközi és ott megcsinálják a házit igy itthon nincs házi csinálás.
2017. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

5-ös vagyok. Ha nem áll valami iskolai kudarcélmény a hátterében, akkor szerintem ez vagy arról szól, hogy vele foglalkozz (és ne a kisebbel) vagy hatalmi játszma, aminél kihasználja, hogy téged idegesít. Amin tudsz biztosan javítani, hogy nem hagyod, hogy idegesítsen. Mondd el neki, hogy mindennek meg van az ideje. Ha pedig a napköziben nem csinálta meg és otthon sem hajlandó, nem biztos, hogy akkora baj, ha kap érte az iskolában egy figyelmeztető pontot vagy ilyesmit. Nem tudod helyette megtanulni és hosszú távon nem teszel jót vele (szerintem), ha kiszolgálod. Nem a te kudarcod lesz vagy a te teljesítményedre kíváncsiak. Ez az iskola és a gyerek meccse. (Kíváncsi lennék, a gyerek mit szólna hozzá, ha az üzenőfüzetbe beírnád, hogy "sajnos ma a lányomnak nem volt kedve házi feladatot írni, kérem, hogy a tanárnő tegyen belátása szerint".) Ha pedig úgy érzed, hogy muszáj a gyerekkel valakinek külön tanulnia, lehet, érdemes lenne egy külön tanárt felfogadni hozzá.

Veled és a családjával pedig inkább játsszon, kiránduljon, olvasson vagy süssön sütiket... stb.

2017. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!