Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Választanál olyan nagyon jó...

Választanál olyan nagyon jó iskolát, ahol a te gyereked lenne a legszegényebb?

Figyelt kérdés

Elit suli, csodás oktatás, sok gazdag családból származó gyerekkel.


Ki tudnám fizetni a tandíjat, meg akármi mást, de mellette nem telne, csak átlagos életszínvonalra. Tehát nem mennék amerikába meg afrikába nyaralni, nem vitorláznánk a balatonon a saját hajónkkal, és nem lenne menő nyaralónk sem valami felkapott helyen.


Szerencsére mèg 2 évem van ezt eldönteni, de most erősen elgondolkoztam..


Olyan sulit kellene választanom, ahonnan nem lóg ki, nem? Vagy hagyjam olyan közegben, ahol folyamatosan rosszabb dolgai lesznek mindenkinél?


2017. dec. 5. 09:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
4-es vagyok és mi Montessori szemléletű iskolába járunk. Nevet nem írnék az esetleges felismerhetőség miatt . Köszönöm annak aki lepontozott mikor csak saját tapasztalatot írtam.
2017. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

nem, mert az ilyen iskolákba járnak a legnagyobb állatok.

nekem az a meglátásom, hogy ha egy szülő gazdag, pénzes, általában azért meg is dolgozik. sokszor napi 10-12 órát tölt a vállalatnál - ebből adódóan a gyerekre kevesebb ideje jut, netán dajka neveli őket - a gyerekeknek hiányzik a szülő, ami a növekedésük során kiütközik, olyan viselkedési formákat vesznek fel, amiket hogy egyszerűen fogalmazzak, látszik a szülői nevelés hiánya.

ezért lehet akármilyen jó a kaja, akármilyen változatos a tanterv, jó az eszköztár, nem iratnám oda a gyermekem, mert az egész ott kezdődik, hogy tudjon beilleszkedni. Ha nem tud, teljesen mindegy a környezet.

Ezt az anyagi különbségek csak fokozzák, én egy normális gimibe jártam szegényként (most már nem vagyok az, nem az irigység beszél tehát belőlem), és már az is baromi rosszul tudott esni hogy a barátaim heti szinten jártak moziba én meg még a közös síelésre se tudok elmenni...nem tudom hogy dolgoztam volna fel, ha emellett mindenki autóval jár, motorral, menő cuccokban menő cuccokkal, vagy a legalapabb iskolai felszerelésekre se lenne pénzem.

2017. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%

az hogy montessori az azt is jelenti hogy elit és gazdag környezet?

csak mert pl a lányom montessori csoportba jár de állami intézményben (Oviba) ahova teljesen átlagos gyerekek járnak...csak hogy tudjam mire készüljek ha montiba akarom vinni suliba is.

egyébként épp ez az hogy a szemlélet a lényeg, nem a környezet. én nem úgy ismertem meg a montessorit hogy pl mindenkinek luxusautókkal kellene járni..sőt a montessori egyik alapköve hogy védjük a környezetet

2017. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
Ez magenintezmeny igen . Nem állami hanem magán finanszírozású
2017. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%

Kicsit zavaros a kérdésed. Tehát most egy magas színvonalon élő család vagytok, de a gyerek jelenlegi sulijában vagy ovijában(?) mégis "rosszabbak a dolgai mindenkinél" (ez miben nyilvánul meg?), ezért egy annyira drága iskolába akarod íratni, aminek a tandíja miatt átlagos életszínvonalú család lesztek?

Érdemes átgondolnod, hogy szerinted mit jelent a siker, mit kívánsz a gyerekednek?

2017. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem választanám. Egy okos gyerek otthoni támogatással állami iskolában is el tud érni sikereket. Nem ezen múlik. Rossz osztálytársak egyébként mindenhol lehetnek. Pedagógus függő a dolog.
2017. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
12. válaszoló, mert aki műszakban dolgozik az nem szokott ám 12 órázni! Ne vicceljünk. Attól pedig senki nem lesz "állat", hogy pénze van. Mi a férjemmel és a két gyerekkel, átlagos, de kényelmes életet élünk. Belefér a külföldi nyaralás, illetve centizgetnünk sem kell, saját ház 2 autó (10 évesek). Szüleimnek saját gyára van, igazság szerint tele vannak pénzel. Segítettek elindulni az életben, de nem tömnek minket pénzzel. Mi sem az Ő hátukon szeretnénk felkapaszkodni. Ők egyébként gyerekkoromban is megtehették, hogy csak 6 órára vagy fél napra mentek be, ha olyan adódott.
2017. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha úgy látod jónak, írasd be. Maximum, ha nem működik a dolog átíratod "hagyományos" suliba.

Továbbá:

Egyet értek a 17-essel.Bár mi a férjemmel nem tartozunk az elit körökbe, viszont egy középosztálybeli szintet tudunk tartani jelenleg. Viszont vannak nagyon gazdag barátaink, akik attól még EMBEREK maradtak! Biztos mindenkire másként hat a pénz, nem mondom, de akikkel mi barátkozunk tényleg nem villognak folyton azzal, hogy mennyi pénzük van és minket sem aláznak meg soha e miatt! Napi szinten vagyunk telefonos, vagy sms-es kontaktusban, igaz ritkán találkozunk (havonta 1-2x), de mindig nagyon jól megvagyunk!

2017. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17: egyrészt nem azért lesz valaki állat mert a szüleinek van pénze. Direkt leírtam a logikai menetét, mert nem akartam egyből skatulyázni, a szüleid helyes látásmóddal rendelkeznek, kivételt képeznek, tisztelet nekik. De azért az átlag ezekben az intézményekben sajna nem ez.
2017. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Olvasd el Tasmina Perry: Viszlát mennyország című könyvét. Egy nagyon jó történet az a egyik kiindulópont, hogy elit iskolába kerül szegényebb fiu ösztöndíjjal.
2017. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!