Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor derült ki hogy első...

Mikor derült ki hogy első osztályos gyermeked nem mehet tovább, a masodik osztályba? Milyen intő jelek voltak ill Te hogy viselted?

Figyelt kérdés
2017. dec. 8. 08:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9 es , épp ez jar a fejemben ez tűpontos

Megoldást igyekszem talalni

Folyton betegszabin nem lehet mert lemarad, de 3 napot igazolhat a szülő

Lassan ideje lesz a pihinek

2017. dec. 8. 13:40
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ovinak elhitem volna tavaly ilyenkor hogy gyerek iskola éret akkor én is igy jártam volna de én logopédusnak és gyereknek hitem aki azt mondta nem valo suliba még a lányom , igy közöltem az ovonőkel hogy gyereket nem engedem suliba és ha nem tetszik nekik viszem nevtanba hozok nekik papirt rögtön bele egyeztek és maradhatot igym 6 évesen ment hanem idén 7 évesen és szeret iskolába járni ,jol tanul .
2017. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógusként írom, fel a fejjel, inkább most egy évismétlés, mint 8 év szenvedés végig. A mi iskolánkban nagyon sok évismétlő "sikersztori" van, bukdácsoló gyerekekből erős közepes, sőt, a magatartásuk és az egész jellemük is pozitívan változik, ha végre nekik is jól megy az iskola.

Első osztály végén jár ez a legkevesebb "fájdalommal", később, ha már pótvizsga és buktatás van, sokkal rosszabb. Ne hosszabbítsd a nehéz tanéveinek számát szerintem, ha év végén is ezt javasolja majd a tanító néni, akkor én beleegyeznék a helyedben.

2017. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most eldöntitek, hogy a gyerek iskolalátogatási bizonyítvánnyal fejezi be az első osztályt és jövőre újra elsős lesz, a tanítóknak módjuk van differenciált feladatokat adni neki, amiben a számára elérhető szinten dolgozik és a jelenleg még éretlen alapkészségei fejlődhetnek. Ezekre ő is megkaphatja a maga pirospontját, nyomdáját, sikerélményhez juthat. Pl. a többiek leírjáka feladatlapra a képek nevét, ő különböző színekkel színezi az ilyen vagy olyan hangot tartalmazó szavak képét, esetleg a szótagszámnak megfelelően rajzol kis téglalapokat. Minden tantárgyból lehet egyszerűsített feladatokat adni, ha a gyerek még elhiszi magáról, hogy képes teljesíteni és hajlandó egy-egy rövid szakaszban önállóan dolgozni.
2017. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!