Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetett? Napköziben semmit sem tanulnak mire hazaér fáradt, nyűgös. Romlik az eredménye. Mihez, kihez kell fordulni, hogy kivegyük a napköziből?

Figyelt kérdés

Fiam most harmadikos, kötelező napközi miatt 16:15ig. Az iskolától a hazaút 35 perc busszal, faluban lakunk így a közeli iskolába jár. Ha edzése van heti 2x akkor 19:30 előtt nem ér haza.

A napköziben semmi leckét nem csinál meg, a nevelő csak tesz egy láttam jelet és kész. Semmit sem ellenőriz le, nem segít nekik. Arra hivatkoznak, hogy önállósodniuk kell. A fiammal így nehéz, itthon nagy veszekedések árán hajlandó tanulni. Fáradt, nyiklik nyaklik, éhes, kakilni kell, szomjas , jajj most fáj vmi.. sorolhatnám még miket kitalál. Elhozni sem lehet a napköziből, a nagyszülei vigyáznának rá, tudna tanulni is. De ezt nem engedi az osztályfönök.

Nincs délután tanórájuk, csak sima napközi van.

A másik gond, hogy ütik verik egymást, sárban hemperegnek ma úgy jött haza mint egy kismalac. Állítólag bele rángatta két másik fiú a pocsolyába és fellökték. 3 kabátja van és 3 bakancsa, egy kabát szinte mindig a nagymamánál van aki megvarja a szakadást. Erre hivatkozva sem engedik haza.


2018. jan. 15. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy van, aki nem tud róla, a 2011. évi CXC. törvényben határozta meg kormányunk és pártunk, hogy du. 4 óráig az iskolák kötelesek szervezni a tanulóknak foglalkozásokat (pl. napközi), a tanulóknak pedig kötelező azokon részt venniük.

Ez alól az igazgató adhat felmentést, általában a sulik honlapján fent van egy formanyomtatvány, amit ki kell tölteni (mely napokon, hánytól kérik a kötelező délutáni bentlét alóli felmentését).


Olyat már hallottam, hogy húzták a szájukat, de hogy ne adták volna meg a felmentést, olyat még nem. Ennek oka esetleg az lehet, hogy az igazgató attól parázik, ha sok gyerek kérne felmentést, és ezért mondjuk nem lenne napközi, akkor a tanároknak nem lenne meg a kötelező (néhány éve felemelt) óraszáma, és jönne a felsőbb hatalamon, s jól megbüntetnék.

2018. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A faluban nincs iskola ezért járnak a legközelebbi iskolába. Sokszor hordjuk mi de így is sok az utazással töltött idő.

A másik közeli iskola az még több idő. Sajnos az iskola járatos busz minden megállónál megáll, helyi járatos busz nincs.

Ma voltam a jegyzőnél aki elmondta megadná az engedélyt de akkor mindenki másnak is megkellene.

2018. jan. 16. 14:13
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor menj hozzá vissza, és ne menj el tőle addig, amíg nem adja meg az engedélyt. Elismerte, alá kell írnia a papírt.
2018. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt nem mondta, miért nem az igazgató ad felmentést, mint általában máshol? Itt van egy cikk erről a kérdéskörről:

[link]

E szerint is a tankerületi igazgatónál lehet fellebezni, ha nem adja meg az igazgató, akkor a tankerületi vezetőhöz lehet fellebezni.

De mivel ez is egy „gumitörvény” (vagyis nincs benne megszabva pontosan az sem, milyen esetekben utasíthatja el a diri a kérelmet), az igazgatók úgy értelmezik, ahogy akarják. Ha szerintük zavaró lenne a nagy jövés-menés a suliba délután, vagy mint fentebb írtam, a pedagógusaik óraszámát veszélyeztetné, ha nem lenne bent gyerek, simán megtagadhatják.

Próbálkozhatsz az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalánál is (ha a linken rákeresel a felmentés szóra, láthatod, másnak is van hasonló problémája:

[link]


Sajnos a felfele nyaló, lefele rugó kiskirályok országában nehéz kiharcolnia az embernek, hogy ne agyatlanul kövessék, amit a führer mond…

2018. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nos én már felnőtt vagyok (24), másodikos voltam általánosban mikor megkértem a szüleim vegyenek ki. Az írásbeli házikat megcsináltam és ott ültem másfél órát, mivel a nevelő azoknak segített akinek nem ment. Nem ellenőrizte le, nem adott új feladatot. Elsőben és második osztály félévében 3 tárgyból kaptam jó minősítést. Miután kivettek a napköziből 8.ig kitűnő voltam. Gimibe is 4 év folyamán matek 3 az összes többi 5ös. Sőőőt!!! Fősulin óvodapedagógus szakon szintén kitűnő :)

Annó a szüleim beírták az ellenőrzőbe, hogy ki szeretnének iratni a napköziből és a 8os unokatesómmal fogok hazajárni ebéd után.

2018. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Esetleg haziorvossal, pszichologussal vagy valamilyen orvossal nem tudnal beszelni, hogy ilyen-olyan okra hivatkozva nem javasolt neki a delutani bent tartozkodas? Tulajdonkeppen nem is lenne kamu, hiszen tenyleg nem jo neki. Szerintem barmit ra lehetne huzni, a psziches allapottol, a tulzott faradekonysagon, figyelemzavaron keresztul a gerinctartasig. Ha a jegyzo csak sima keresre nem adta meg a felmentest, erre megadna. En ezt tennem.
2018. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező közel 6 eltelt év után hogy oldottátok meg a helyzetet?
dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!