Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek jelezni kell a...

Szerintetek jelezni kell a tanitónéni felé ha a gyerekem bélférges lett?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Rohadt jó lenne igen!
2018. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
nyilván. én így iskolába se küldeném.
2018. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Igen, mivel fertőző, elég ha ugyanarra a székre leül más gyerek, odakerül a pete a popsihoz, és kész a baj.

Nem ártana tudni, hogy egy alapos fertőtlenítő takarítás szükséges, és jó, ha tudja a többi szülő is, hogy figyeljen a tünetekre.

Egyébként meg nem ciki, a cipőn haza lehet vinni a petéket, nem attól kapja el a gyerek, mert kosz van.

2018. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
3# Azt mondjuk én alapból úgy vettem, hogy otthon marad a gyerek, ilyenkor nem mehet közösségbe. Ez is fertőző betegségnek számít.
2018. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Igen kellene jelezni....gyerek piszkálja a fenekét majd össze vissza fogdos mindent, aztán jön a következő gyerek aki szintén össze vissza taperol mindent majd a szájába matat a kezével stb

Ilyenkor elég gondosan és rendesen kellene kitakarítani,nem úgy ahogy egyébként takarítanak....

1 évig szívtunk emiatt :S Amikor harmadszor is vissza estünk én már sírtam,elegem volt. Az egész család féreghajtón élt mert úgy a bizti ha akkor mindenki beveszi, 60 fokos mosást írnak én 90 fokkal mostan mindent,sovickoltam az egész házat, körmöket kicsire vágtam,kézmosás és kézmosás és ne vedd a szádba a kezed stb stb aztán még is ismét férges...szóltam többször a suliba és nem csak én a szülők felé is jelezték,de ezzel az a baj,hogy ha a forrás nincs kezelve akkor sajna csak a jó szerencsébe lehet bízni pláne,ha osztálytárs a forrás. Az idegeim rámentek arra az évre és most is ha véletlen este fészkelődik a gyerek vagy ha már hátra nyúl akkor kész vagyok. Mondjuk most éppen a tetvek miatt kell aggódni,de attól szerencsére könnyebb szabadulni

2018. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ilyen nehéz ettől megszabadulni? Ez elég ijesztő!
2018. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül húzódik ilyen sokáig, Kiaslányom is volt bélférges kapott egy kúrát (pár szem gyógyszer az egész) és vége volt,nem fertőződött vissza. Ott talán az lehet a gond,hogy folyamatosan visszafertőződik a gyerek és így a családnak,de az is lehet,hogy a család más tagja hozza haza. Ugyanez van a tetűnél is,ha nincs ahonnan visszafertőződjön és ki van írtva akkor nincs gond,de a ha a közésség valamely tagja nem kezeli magát akkor biztos újra megfertőz mindenkit.
2018. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Az orvos nem mondta hogy nem mehet közösségbe.

Valószinű ez nem csak az én gyerekemnél gond az osztályba-csak a legtöbben cikinek érzik hogy szóljanak.

Ma mindenképpen jelzem a tanitónőnek

2018. febr. 1. 11:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hiba, hogy az orvos nem jelezte, hogy ne menjen közösségbe. Elég, ha megvakarja a fenekét, mert ugye ez nagyon viszket, vagy WC közben rakerul, megfogja a kilincset, széket, bármit és adja is tovább. Én azt javaslom, hogy gyogyszerkura, és amíg nem tünetmentes, maradjon otthon. Bántas nélkül, te sem örülnél, ha a gyereked osztálytarsa így menne iskolába. Amikor mi gyerekek voltunk, lakótelepen nőttünk fel, hiába voltunk tiszták, akkor is elkaptuk a tetvesseget, de anyának eszébe nem jutott, hogy iskolába menjünk addig, míg ki nem írtotta.
2018. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
sajnos tetvesség is van az osztályban (eddig azt megúsztuk) viszont a kezelés után újra mehet suliba,de állandóan visszafertőződnek..
2018. febr. 1. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!