Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megoldás lehet visszaütni?

Megoldás lehet visszaütni?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek, ha az általános iskolás gyereketeket zaklatná egy 5 fős csapat az osztályból? Lökdösnék, elvennék a tolltartóját, csúfolnák... A gyerek jó érzésű, nyugodt, okos típus. Biztatnátok arra, hogy ha lökdösik, adja vissza, esetleg üssön is? A kérdés elméleti, csak kiváncsiság.
2018. márc. 7. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem
2018. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

persze, egy 5 fős banda kötözködik, ő meg üsse meg valamelyiket. AZtán ha összeverve megy haza, a szülő van felháborodva. Pedig ő ütött először...


AZ erőszak sosem megoldás. Az meg hogy egyedül álljon szembe 5 gyerekkel, nemhogy rossz tanács, de elég hülye is...


Biztos nem biztatnám ilyenre a gyerekem.

2018. márc. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Mivel egy magába forduló, nem vagány kisgyerek, ráadásul 5 fővel szemben... inkább ne üssön vissza, mert úgy elverik, mint záporeső a liba...-t.


Igazából a megoldás beszélni a tanárral, igazgatóval, szülőkkel és a gyereket önvédelmi sportra beíratni, hogy legyen egy kis önbizalma, de mondjuk 5 fővel így sincs esélye.

Mondjuk a szülők lesz'rják, vagy otthon a gyerekek kapnak egy ejnyebenyét, ami miatt jobban rászállnak.


Igazából engem is bántottak sokan sokszor, mondjuk nem lökdöstek, de lelkiterror és megalázás volt, mégsem tudok rá megoldást mondani, mert minden ügy más, minden bántás személytől függően más reakciót kíván. Sajnos egyik napról a másikra nem fog megszűnni.

2018. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

A visszaütés jogos lenne, de ilyen túlerővel szemben nincs értelme. (Gondolj bele, ha téged 5 felnőtt támad meg, egyet ütsz, a másik négy meg téged)

A tanárokkal, igazgatóval kellene beszélni, hogy kezeljék a helyzetet.

2018. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az 5 kozul csak az egyik a "fokolompos", a tobbi hagyna, ha o nem kezdene. Nem is a letszam erdekel, hanem maga a teny, hogy jo megoldas-e visszautesre tanitani egy iskolast.
2018. márc. 7. 10:35
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert ennek CSAK annyi eredménye van, hoyg utána ö lesz az, aki verekszik!
2018. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Próbáljon felnőtt látóterében menni, ha bántják, menjen egy tanár mellé(ha fél segítséget kérni, már az is segítség, ha a közelében van)
2018. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Engem is hasonlóan zaklattak iskolában. Megmondom az őszintét, ha engem valaki megütött, pofozgatott akkor visszaütöttem, volt hogy haraptam is. Eleinte persze nem, mert belém is azt sulykolták otthon, hogy nem szabad meg menjek el onnan, szóljak egy tanárnak, de egy olyan helyzetben, mikor 5 másik gyerek körbeáll és lökdös ez egyszerűen nem kivitelezhető. Próbáltam arrébb menni, de akkor vagy elgáncsoltak vagy a hajamnál fogva visszacibáltak. Elég mimóza gyerek voltam én is, de nálam is betelt a pohár egy idő után és igen, nekiálltam verekedni, mert sem a tanárok, sem szülők sem senki nem csinált semmit. Egy két monokli és tökönrúgás után már rögtön nem volt olyan nagy a szájuk és az apróbb szekálások (beleköptek a füzetembe, hajamba, eldugták a cuxcaccaimat, beledobták a wc-be, stb.) is alábbhagytak. Árulkodni rám meg nem mertek, mert én lány voltam ők meg fiúk és az úgy már ciki. Kaptam én is rendesen, de megérte, mert csak leszálltak rólam.


Páromnál ugyan ez volt a helyzet. Senki nem segített hiába szólt. Egy idő után az első beszólásra lekevert egyet a másiknak és róla is leszálltak. Voltak durva helyzetek is iskolán kívül, de ha akkor nem védi meg magát akkor járhatott volna sapkában évekig, hogy rejtegesse a vörös haját, nehogy valaki belekössön.


Ha az én gyerekem lenne ilyen helyzetben én biztos nem hagynám annyiban és próbálnék tenni valamit, mielőtt idáig fajul a dolog. (A mi szüleink anno letudták annyival, hogy "nem az én bajom", meg "biztos megérdemelted".) Ha tényleg semmit nem tudnék tenni az ügy érdekében akkor én is azt mondanám, hogy üssön vissza, de ezt tényleg csak a legvégső esetben.

2018. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
*cuccaimat
2018. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha visszamehetnék az általánosba a mai eszemmel... nem én lennék az, akit végesvégig kiközösítenek és csúfolnak. Mindig kiválasztják a leggyengébbet, a mimózát, és egyre messzebb mennek el, tudod miért? Mert semmi következménye. Egyszer, egyetlen egyszer kellett volna megütnöm valamelyiket, mert onnantól kezdve már nem buli. Annyit nem ér menőzni a többiek előtt, hogy kockáztasson egy orrbavágást.
2018. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!