Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2012 àprilisi gyereketek megy...

2012 àprilisi gyereketek megy iskolàba?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 08:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2018. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

Nekema 2012 juliusi gyerekem megy iskolába. Egy április gyerek már igazán nagy.


Mi is kicsit gondolkodtunk rajta.

Amit érdemes nézni, hogy ismeri-e a gyermek a számokat, tudja-e, hogy mit jelent 5 és mit jelent 10. Eltud-e számolni 20-ig. Tudaj-e, hogy léteznek betük, és letudja-e írni a nevét. Képes-e segítséget kérni egy idegen ovonötöl, vagy idegen tanártól?

Talán ezek a legfontosabb dolgok, én a nagylányom tanárninijét kérdeztem meg, hogy mik azok amik egy elsöenek gondot okoznak, és az a mennyiség érzet hiánya, hogy nem tudja mi az a betü és ha nagyon vissaz húzodó.

Ha az ovoda eleget beszél az iskoláról akkor a egy ennyi idös gyerek már igazán várja az iskolát...


Miért gondolkodsz áprilisi gyereknél, hogy vissza marasztalod?


Most, hogy már 2 éve a beiskoláz körül forog a világ nálunk, rengeteg szituációval találkoztam. Azt kell látnom, hogy ha egy gyerek akiröl az anyja azt gondolja, hogy gyengébb az az iskolában egy év múlva sem lesz jobb, telejsen mindegy mikor iskolázzák be 6 vagy 7 évesen a gyerek mindig a gyengébbek között lesz. Az a gyerek aki jóképességü az mehet akár 5 évesen is akkor is az elsök között lesz.


Kérdezd meg a gyerekedet ö mit akar.

2018. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon NEM azt érdemes nézni, amit a 2-es ír, és nem a gyereket kell kérdezni. van olyan 4 éves, aki olvas-ír mégsem való iskolába. Egész máshogy kell vizsgálni, hogy iskolaérett. Ha gondolod, kérdező a nevelési tanácsadóban megnézik, hogy iskolaérett-e, és tanácsot adnak. Vagy ha bp-i vagy írj privit
2018. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

3-as , nálunk bizony számít az is mit akar a gyerek...


Ès gondolhatod, hogy egy tanító sok év alatt tudja, hogy mik azok a nehézségek amikkel egy elsös küzd.

A nevelési tanácsadó azt mondja amit a szülö hallani akar. Tesómék is vissza marazstalták a tavaszi gyereküket, mert egy kéttannyelvübe akarták irattatni, simán meg is tették neki. Most 4-es gyerek és egy kínszenvedßes neki az iskola mert halálra unja magát. Már úgy ment iskolába, hogy tudott magyarul olvasni és írni, de a magatartása kegyetlen, mert unatkozik. Már a tanárok is ajánlották osztály átlépésre...


El kellene fogadni a gyereket olyannak amilyen, és ha nem ö lesz az osztály elsö akkor sem keseregni rajta, hanem annak örülni ami van.

2018. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az augusztusi gyerekem ment, másodikos és egyelőre az egyik legjobb az osztályban. A kicsi májusi, szerintem vele több gondunk lesz, sokkal zizibb :) Nem (csak) a születési idejétől függ és az okosságától, hanem pl., hogy tud-e figyelni, fogni a ceruzát, előre gondolkodni és tűrni valami hosszabb távú célért... Ha bármi kérdés van, mondjuk nincs egyetértés az óvónők és szülők között, érdemes felkeresni a nevtant és pártatlan véleményt kérni.
2018. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem megy, közös döntés volt az óvónőkkel, nem kell nevelési tanácsadóba vinni. Egyrészt kézkezes, de inkább bal, de ez bezavar nála még, illetve tíz percig képtelen megülni a fenekén, az iskolaérettségi feladatlapok megoldásakor a végére már elfogyott a türelme, nem is csinálta végig.
2018. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Áprilisi a fiam és megy suliba! Már nagyon várja.
2018. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Nekem februári a legkisebb fiam, aki most nagycsoportos és megy ősszel iskolába. Két nagyobbik gyerkőc márciusi és június végi születésű, mind mentek 6 évesen iskolába.

MI is és pedagógusok is így gondolták.

Jó döntés volt mind a kétszer, szerintem most is így helyes a mi esetünkben.

2018. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Augusztusi a lányom, és megy. Ezt az óvónővel beszéld meg, hogy ő hogy látja.
2018. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell tudnia leírni a nevét egy ovisnak és a számfogalom kialakítása aziskola feladata. Ami sokkal fontosabb a gyerek milyen fejlődési szinten van. Ha korának megfelelő és oda tud figyelni egy adott feladatra akkűr simán engedném akár egy nyári gyereket is, ha szociálsan fejlett és amit oviban kell tudnia tudja. Nagy fiam középsős még. Ő biztos fog maóadni mégegy évet mert nyár végi és még beszédben van hova fejlődnie. Lányom 6évesen ment iskolába. Gyerek fejlődését kell nézni nem a betöltött korát. Egy későn elkezdett iskola épp úgy ártalmas mint hamar kezdeni. Bszélj az óvónökkel ők mit látnak. Te mit gondolsz hogyan áll a gyermeked?
2018. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!