Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2012 àprilisi gyereketek megy...

2012 àprilisi gyereketek megy iskolàba?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 08:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Kivàncsi voltam, mert nàlunk az oviban mèg a februàri gyerekek is maradnak. Egy szeptemberi , 2 novemberi ès 1 januàri gyerek megy suliba. A kisfiam sem megy, de ő koraszülött volt, 740grammal született, most 106cm ès 15kg. Megkèsett beszèdfejlődèsű, 3 èves kora után kezdett el beszèlni, ès mèg van két hang ami nem megy neki. Különben érdeklik a számok és a betűk, de 10-15 percnèl tovàbb nem tud figyelni, egyhelyben megülni. A logopèdus ès az òvònők is azt ajànlottàk, hogy maradjon mèg egy èvet ès a fèrjemmel mi is egyetértünk.
2018. márc. 15. 18:12
 12/19 anonim ***** válasza:
Én vagyok akinek szintén megkésett beszédfejlődésű fia van. Akkor szerintem ez jó döntés. Nem is a méretei miatt hanem a beszéde miatt kicsit fejlődik még. Mennyivel korrigáltátok annó a korát?
2018. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Lányom januári és még gondolkodunk h beírassuk-e. Eddig úgy volt h menni fog, de most meg a logopédus és az óvónők is azt mondják h lehet h érzelmileg nem érett meg rá mert túlságosan félénk, visszahúzódó. Ráadásul a mi ovinkban általában a tavaszi gyerekek sem mennek iskolába, van most a csoportjában több gyerek is akik már most 7 évesek, tehát 7,5 évesen mennek majd iskolába, a lányom lenne kb a legkisebb. Megyünk szakértői vizsgálatra és ott majd eldöntik mi legyen.
2018. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%
Van olyan gyerek, aki megérett 6 évesen iskolába, van aki nem. Függ, milyen erős a suli, mennyire hatják őket. Fiam 2010 áprilisi, sni-s, beszédhibás. 2017-ben kezdte az iskolát. Az ő osztályában a 6 évesek nehezen tudták felvenni a tempót, de az osztályfőnökük igen erős tempót diktál, többet vár el, mint egy átlag elsőstől elvárható. Apáczai könyvből tanulnak. Fejlesztő pedagógus szerint, még 5 éve sem volt ekkora a követelmény, mint most. Még 6 órájuk is van, elsőben már emelt szintű környezet és már informatika is és ismerkedés az idegen nyelvvel. Van, hogy 6 órájuk is van. Az osztály 95 százaléka 7 évesen kezdte az elsőt. Sokk függ a pedagógustól. Lányom 2011 májusi, idén kezdi az elsőt. Nem bántam meg, hogy maradt még egy évet oviba. Így a társaival ballag, több ismerős gyerek lesz osztálytársa az oviból. Mikor 6 éves volt, 2 gyerek ment a csoportjukból suliba, a többi maradt, idén megy. A 28 fős csoportból. Nálunk javarészt a tavaszi gyerekek maradnak még oviba, januári, februáriak szoktak esetleg menni. De ez nagyon gyerekfüggő is. Van olyan gyerek, aki 7 évesen sem érett még, van aki 6 évesen már iskolaérett. A nevüket nem kell tudni egyébként leírniuk, de 20-ig min. kell számoljanak. De amúgy is megtanulják.
2018. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon gyerekfüggő. Májusi kislányom ment 6,4 évesen, de a most a 2012 júliusi fiam nem megy. Már tavaly kértem, hogy korcsoportját ismételhesse, így most középsős újra és logopédiára jár.

A májusi kislányom már 3.osztályos és teljesen jó döntés volt, hogy ő akkor ment iskolába. Gyerekfüggő.

2018. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nem.
2018. márc. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Csak úgy érdekelne, mi nem hasznos a válaszomban?
2018. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
14-17 én most felpontyoztalak- jó amit írsz. (egyébként nem kell ezzel törődni, itt idióták száguldoznak végig a gyakorin és pontoznak, mit az őrült ki letépte láncát:)
2018. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én mindenkit felpontoztam.
2018. márc. 21. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!